Trask úspěšně na vlně inovací

23. září 2017

12. 9. 2017

Růst obratu na 801 milionů korun, nabírání dalších expertů (aktuálně celkem 426), expanze v oblastech, které jsou na vzestupu. To je stručná charakteristika společnosti Trask za poslední fiskální rok.

Povedlo se nám meziročně růst na tržbách za vlastní služby o 12 %.“hodnotí úspěchy CEO Trasku Filip Tománek. „Máme za sebou několik průlomových momentů, a to ve dnes velmi atraktivních oblastech spojených například s pokročilou analýzou dat. Nové přístupy a technologie v oblasti umělé inteligence a strojového učení začínají přinášet prokazatelnou hodnotu jak našim klientům, tak jejich zákazníkům. A to jak ve finančních službách, tak i ve výrobním sektoru.

Trask vsází na vysokou úroveň znalostí svých zaměstnanců a prostřednictvím investic do vzdělávání a do firemní kultury je dlouhodobě udržuje nad průměrem trhu. K inovacím přistupuje Trask tak, aby klientům pomáhaly zkracovat cestu od nápadu k cílovým business hodnotám. Děje se tak nejen v tradičních, ale i v nových oblastech – strojové učení, umělá inteligence, rozšířená realita. Velké úspěchy zaznamenala společnost v projektech zaměřených na fintech (CRS nebo opravdu bezpapírové finanční produkty), integrace (API management) nebo automotive (Industry 4.0).

Trask se profiluje jako společnost zaměřená na šest hlavních oblastí:

  • Business Process Management a Document Management
  • Business Intelligence, Reporting a Master Data Management
  • Integrace a architektura
  • Infrastruktura a bezpečnost
  • Portály a mobilní řešení
  • Odborné služby a konzultace

Trask působí na trhu od roku 1994 a je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a výroby. Mezi zákazníky společnosti patří například Česká spořitelna, ČSOB, MONETA, Komerční banka či Škoda Auto. Trask si zakládá na porozumění oboru svých klientů, aby tak mohl dodávat řešení, která jim budou skutečně pomáhat být úspěšnější – ať již z pohledu vlastní efektivity, nebo z pohledu získávání a udržení nových klientů či zavádění nových produktů.