Trask má nového CEO. Je jím Pavel Riegger se zkušenostmi z Goldman Sachs nebo EY

16. dubna 2021

Od ledna se CEO technologické a konzultační společnosti Trask stává Pavel Riegger, který po šestnácti letech opustil jednu z vedoucích pozic v EY. Přichází s vizí učinit z této technologické firmy s obratem 1,2 miliardy korun celoevropského lídra oboru.

Pavel Riegger se stal novým CEO Trasku.

Pavel Riegger studoval a zahájil svou kariéru v USA, kde pracoval pro společnost Arthur Andersen nebo investiční banku Goldman Sachs. Poté se stal partnerem v poradenské společnosti EY a rozšířil její poradenský byznys ve střední a východní Evropě z 9% podílu tržeb až na třetinu celkového byznysu.

Nyní nastupuje do Trasku, kde v roli CEO vystřídá zakladatele firmy Filipa Tománka. „Dlouhodobě a pečlivě jsme promýšleli další expanzi Trasku a bylo nám jasné, že nám s ní musí pomoci někdo v tomto směru velmi zkušený. Proto jsme oslovili Pavla Rieggera, který má potenciál naši firmu posunout na evropskou úroveň. Já se budu nově v roli COO starat o vnitřní fungování firmy, aby byla připravena na plánovaný růst a expanzi na další trhy,“ říká Tománek.

Zakladatel firmy Filip Tománek se budu nově v roli COO starat o vnitřní fungování firmy.

Příchod Pavla Rieggera je součástí strategie expanze firmy na evropský trh. Trask vznikl před 26 lety. Postupně se z něj stal jeden z lídrů v digitalizaci a inovačních technologiích s obratem 1,2 miliardy a týmem více než 600 expertů. Stojí mimo jiné za řadou významných digitálních bankovních produktů a jeho doménou je integrace, inteligentní automatizace, cloud, umělá inteligence, internet věcí, API ekonomika a další. Mezi klienty Trasku patří přední české a zahraniční banky a pojišťovny, automobilky, energetické a utility společnosti.

„Je ohromující, co Trask za 26 let své existence dokázal. Jsme úspěšná firma, takže stavíme na silném základu. Zároveň ale máme velký potenciál pro růst, což je prostor pro lidi v Trasku dále se rozvíjet. Mým cílem je udělat z nás českou firmu, o které si bude povídat celá Evropa,“ věří Riegger.

Pavel Riegger studoval a zahájil svou kariéru v USA, kde pracoval pro společnost Arthur Andersen nebo investiční banku Goldman Sachs.

Pavel Riegger  

Svou profesní kariéru zahájil v New Yorku, kde pracoval pro český konzulát, společnost Arthur Andersen nebo investiční banku Goldman Sachs. Před nástupem do Trasku působil v EY, kde jako vedoucí partner vedl divizi Consultingu a divizi Transakčního poradenství pro střední a východní Evropu. Během šestnácti let dokázal poradenský byznys v EY rozšířit z 9% podílu tržeb až na třetinu celkového byznysu. Je mu 44 let, je ženatý a má dvě děti předškolního věku.