Trask_for digital_transformation

19. března 2019

Procházíme transformací, která z Trasku dělá inovativního lídra v oblasti digital business řešení. Překonali jsme obrat 1 miliardy korun, náš tým vyrostl na 515 lidí, máme 4.000 m2 nových kanceláří, 5 poboček, expandujeme do zahraničí a nedílnou součástí našich dodávek se staly čistě konzultační projekty. Přitom nás zákazníci pořád považují za technologicky nejschopnější firmu na trhu.

Dodáváme revoluční business řešení, které se stávají etalonem

Jsme hrdí na to, že se nám daří dodávat řešení, která jsou natolik revoluční, že je ostatní kopírují. Vytváříme tak standard na trhu jako například první plně online půjčka s načerpáním peněz do 15 minut, řešení pro otevřené bankovnictví které jsme dodali do poloviny významných českých bank, platforma pro multibanking, kterou jsme vyvinuli a použili již před 3 lety. Pro Škoda auto jsme vyvinuli první 3D konfigurátor vozů na světě, který začal renderovat vůz tak jak bude vyrobený. Zavedli jsme unikátní integrační sběrnici do výroby, která zrychluje změny a umožňuje rychlý náběh nových modelů. Nebo třeba poslední novinka: na 3D tiskárně tiskneme počítače (tenké klienty) pro bankovní prostředí.

Posouváme hranice možného

Inovace vyžaduje zvládnout špičkové technologie a zároveň mít odvahu posouvat hranice. Pro online půjčku jsme například museli překonat zažité představy, že není možné plně identifikovat klienta online. Často jsme proto první, kdo přichází s technologií nebo řešením do Čech. Kdysi jsme pro ING vytvořili první řešení pro automatizaci procesů, pro Škoda auto jsme nasadili první použití Microsoft Azure cloudu ve střední Evropě, úspěšně jsme zprovoznili první API Management v české bance. Dodáváme jediné řešení, které umí online zkontrolovat pravost českých dokladů (Trask ZenID). A ukázali jsme, že lze systematizovat a automatizovat regulatorní oblasti jako jsou CRS nebo AML a to navíc v šibeničních termínech (např. u GDPR)

Lokalizujeme špičkové technologie

Trask byl a je technologická firma. Naši lidé jsou špičkoví odborníci, kteří dokáží zvládnout nové technologie dříve než jiní. Vyvinuli jsme prvního chatbota na Microsoft platformě, který rozumí češtině. Používáme API management a Kubernetes abychom vyčistili a systematizovali IT prostředí v Mall.cz. Vytvořili jsme digitální dvojče připojeného auta na unikátní cloudové Hadoop platformě, což je mimochodem první použití MapR v Čechách. Nyní implementujeme Augmented reality s Microsoft HoloLens ve výrobních procesech a ve spolupráci s univerzitou vyvíjíme IoT řešení.

Pomáháme klientům k úspěchu

Neděláme technologie pro technologie. Naším hnacím motorem je vidět, že naše řešení mění business našich zákazníků, že jsou naši zákazníci nadšení z toho, jak jim naše řešení pomáhají. To nás nabíjí a dává nám sílu jít do dalších soubojů se zažitými představami.

Bankám pomáháme projít digitální transformací. Proto máme v portfoliu revoluční řešení pro Digital Banking produkty, které realizujeme nejen v českých bankách, ale i pro zahraniční banky (např. maďarskou K&H). Pomáháme tak bankám přesunout jejich produkci z poboček do digitálního prostoru, pomáháme jim prodávat přes partnery a ve výsledku tak můžou růst aniž by byli omezeni velikostí svého backoffice.

Obdobně pomáháme firmám zlepšovat své fungování. Pomocí Data Science jsme dokázali během 2 týdnů zoptimalizovat prodejní procesy. Analýza big data dokázala odhalit chyby výroby a snížit zmetkovost na nulu. Pomocí prediktivní maintenance dokážeme předvídat výpadky výrobního procesu se 75% pravděpodobností. Naši roboti vyřizují faktury v MOL a šetří tak práci lidem. A náš Paperless koncept je unikátní v tom, že papíry neskenujeme, ale rovnou měníme procesy, aby papír nebyl potřeba vůbec.

Špičkové technologie, reálná řešení, které mají business dopad, nadšení zákazníků a překonávání bariér – to je naše motivace, která stojí za naším růstem a v poslední době i za naší expanzí do dalších zemí jako jsou Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Německo nebo třeba Chorvatsko.