Trask Black Box: Matematická epidemiologie pro bezpečnostní analytiky

09. března 2021

Situace, kterou právě procházíme, nemá v dějinách obdoby. Spousta vědců a technologů si tak klade otázku, co všechno o epidemii lze zjistit, a jak tyhle zkušenosti využít v praxi.

Co o pandemii dokáže napovědět matematika nebo datové analýzy? A jak tyto poznatky využít v bezpečnostní analytice, kterou IT svět neustále skloňuje?

Společně se to dozvíme na unikátním online webináři ze série Black Box. Povede ho hlavní kryptolog evropského kompetenčního centra v Raiffeisenbank Tomáš Rosa. Moderátorsky se akce ujme Lucie Slavíčková, která v Trasku působí na pozici Head of Data Science and Customer Intelligence a zabývá se inovacemi v oblasti dat a umělé inteligence.

KDY: Ve středu 24. 3., 15:00 – 17:00

KDE: Online

PRO KOHO: Pro všechny bezpečnostní analytiky i nadšence, kteří se chtějí dozvědět detailní informace o matematickém

Co se, slovy samotného Tomáše, dozvíte?

Matematické modelování je při datové analýze zásadním klíčem k informacím ukrytým v nasbíraných veličinách. Zde si ho přiblížíme na jednom z ukázkových témat, které si pro nás příroda v poslední době nachystala. Z hlediska bezpečnostního analytika se budeme věnovat nejen tomu, co nám může epidemiologický model o nákaze říct, ale i tomu, jaká jsou rizika spoléhání se na něj. 

Lze například matematizovat a otestovat také samotná protiepidemická opatření? Mohou tu být zadní vrátka? Zdůrazněme, že cílem není rozšířit už tak početné řady samozvaných expertů, kde je každý kdykoliv hotov z paty vytáhnout vlastní Desatero snadných kroků k odvrácení apokalypsy. Zcela postačujícím výsledkem v tomto směru bude podnícení samostatného zájmu a kritického myšlení posluchačů.

Co je Trask Black Box

Akce je součástí formátu Black Box, v němž dlouhodobě pořádáme přednášky napříč obory, řečníky i tématy. Propojujeme v nich svět technologií a byznysu s unikátními lidskými příběhy a hodnotami. Trask je od svého počátku založen na podpoře a předávání znalostí i zkušeností, a proto jsme se rozhodli využít i této online doby a sdílet je i s vámi. Postupně vám představíme silné osobnosti, které vám nabídnou inspiraci, znalosti a zkušenosti, jež je odlišují od ostatních a pomáhají jim být úspěšní v tom, co dělají. 

Registrace