Trask a Fincentrum Banka roku 2016

30. listopadu 2016

Už druhým rokem jsme spolu se společností EY hlavním partnerem prestižního hodnocení tuzemských finančních institucí a jejich produktů Fincentrum Banka roku.

Minulý rok jsme iniciovali vznik nové kategorie Online banka roku a i letos jsme jejími garanty. Jejím cílem je upozornit na banky, které dokáží nejlépe svým klientům zlepšovat život prostřednictvím online inovací.

Nezávislá porota složená z odborníků letos vybírala ze 17 bank a znovu zvolila na první místo Air Bank​. Potvrdila tak její vnímání jako banky proklientsky orientované. „Air Bank těží z jednoduchého a uživatelsky přívětivého internetového bankovnictví. Díky tomu a díky investicím do bankomatové sítě nemusí budovat širokou pobočkovou síť, a přesto je pro klienty plnohodnotnou bankou i v místech, kde nelze bankovní pobočku z ekonomických důvodů provozovat,“ dodává Filip Tománek, CEO Trasku.

Druhé místo drží zaslouženě Komerční banka​, která kupříkladu letos uvedla aplikaci pro Apple Watch a její aplikace pro chytré telefony patří mezi nejlepší na trhu. Na třetím místě je Česká spořitelna​, z čehož máme radost, protože zde jsme pomáhali s uvedením unikátní služby Půjčka bez papírů. Ta jako jediná umožňuje mít peníze na účtu už 15 minut od podepsání smlouvy.

Zásadním trendem bude další prolínání digitálního bankovnictví do dalších zařízení a aplikací/situací. Pojem online banking označující internetové a mobilní bankovnictví je už vlastně označení historické. Moderní banka dnes nabízí přístup do banky například skrz chytré hodinky. V budoucnu se bude okruh zařízení rozšiřovat (např. auto jako peněženka, kde platíte za služby na čerpací stanici zamáváním ruky před rádiem, které si jako autorizační prvek sejme obraz vašeho krevního řečiště na dlani)
Honza Antoš, náš expert na oblast budoucnosti bankovnictví.

Vedle slavnostního vyhlášení vítěze v kategorii Trask Online banka roku 2016 jsme předávali v průběhu večera i hlavní cenu v kategorii Životní pojištění roku 2016. Tu získala pojišťovna Allianz za svůj produkt Rytmus risk. Allianz byla letos vůbec úspěšná: získala většinu dalších ocenění včetně Pojišťovny roku 2016.

Všem oceněným gratulujeme a těšíme se na další rok.