Podpořili jsme centrum hiporehabilitace i děti z dětských domovů

20. ledna 2016

20. 1. 2016

Každý rok se v Trasku zapojujeme do nějaké společensky prospěšné aktivity, protože chceme být odpovědnou a aktivní firmou. Naším cílem je, aby tyto aktivity nebyly pouze všední PR povinností, ale aby souvisely s hodnotami Trasku a s tím, jací lidé opravdu jsme. Proto podporujeme ty z nás, kteří se v nějaké dobrovolné činnosti angažují.

Letos jsme podpořili Centrum hiporehabilitace Mirákl, které pomáhá prostřednictvím léčebné rehabilitace na koni rodinám s těžce postiženými dětmi. Ne všechny rodiny si však mohou tuto terapii dovolit, byť je z části dotovaná. A právě v této oblasti jsme se rozhodli pomoci a umožnit tak rehabilitaci více dětem a ve větším rozsahu. Celkem jsme v Trasku přispěli 98.000 Kč, které pochází z těchto zdrojů:

1. Náhrada za dárky pro VIP klienty, kteří místo klasického dárku dostali zprávu, že peníze na jejich dárek byly poskytnuty centru Mirákl. Zde se nám podařilo shromáždit 50.000 Kč

2. Tombola na vánočním večírku, do které přispěli sami zaměstnanci: 12.000 Kč

3. Příspěvek zaměstnanců z odměn: 12.000 Kč

4. Příspěvek Trasku, kterým jsme zdvojnásobili příspěvek od zaměstnanců: 24.000 Kč.

V Centru hiporehabilitace Mirákl se dlouhodobě angažuje Kamil Karásek a tímto mu děkujeme, že nás na svou aktivitu upozornil a umožnil nám zapojit se do dobré věci.

Pochvala jde i dámskému osazenstvu Trasku, které se zcela autonomně a bez pomoci připojilo k charitativní akci #trpytivaradost. Probraly své šperkovnice a přebytečné věci poslaly malým parádnicím z dětských domovů. Fotky dárků, které díky nim odešly, najdete na Facebooku.

V roce 2016 je rozvíjení CSR strategie jedním z našich strategických cílů. Pokud tedy jste někde aktivní nebo máte dobrý nápad, ozvěte se.


Za CSR Tým Trasku,

Iva Šmejkalová, Jirka Český, Kamil Karásek, Tomáš Rosa, Tomáš Svoboda