Ochranné štíty v Trasku tiskneme, jak jen to jde

Ochranné pomůcky jsou dnes to nejpotřebnější, čím mohou lidé sobě navzájem i lékařům zdravotníkům a dalším potřebným lidem pomoci. Právě pro ně jsou určené i ochranné štíty vznikající na 3D tiskárnách Trasku i jeho zaměstnanců.

Jedním z kolegů, kteří se do pomoci první linii vrhli, je i jeden z výkonných ředitelů Trasku Tomáš Svoboda. Ten se do tisku štítů pustil jako první. Právě s ním si můžete přečíst krátký rozhovor.

Tomáši, kde všude a kolik štítů tiskneme?
Momentálně ochranné štíty tiskneme na 3D tiskárnách v kancelářích Trasku, ale i na soukromých tiskárnách kolegů, kteří se do pomoci zapojili a zapojují. Jedeme tedy podle aktuální kapacity tiskáren a vytisknutí štítu pak trvá 2 hodiny.

Víš, za kým štíty poputují?
Máme konkrétní poptávku přímo od lékařů, kteří by měli v krátké době nastoupit jako posila do nemocnic. Dnes jdou čtyři štíty do VFN na Vinohradech a další distribuci řešíme, obecně ale budeme štíty distribuovat zdravotnickému personálu.

Tisknete podle nějaké šablony?
Ano, stejně jako většina tiskařů, kteří chtějí pomoci, tiskneme podle šablony Prusa Research, která je volně k dispozici a z dostupných šablon nejfunkčnější.

Kde lidé šablonu najdou?
Kdokoliv si ji může stáhnout na webových stránkách Prusa Research.


Mohlo by vás zajímat

Co Trask podniká pro minimalizaci rizika nákazy nemocí COVID-19

Společnost Trask vývoj ohledně onemocnění COVID-19 zodpovědně sleduje a v pražských i ostatních kancelářích zavádí veškerá preventivní opatření proti jeho šíření.

Bleskový paperless

Řada ověřených a používaných řešení od Trasku umožňuje rychlé převedení agendy na zcela paperless fungování: od převedení back office procesů až po zdigitalizování kontaktu s budoucími zákazníky. Všechna tato řešení nabízíme kvůli co nejrychlejšímu nasazení jako hostovaná řešení v cloudu (O2 nebo Azure).

Velká migrace a kulturní revoluce. Jak inovovat v nejisté době

Zástupci největších českých bank se zkraje roku sešli na konferenci Trask Future Insight 2020, aby sdíleli své zkušenosti s technickými inovacemi. Nejčastějšími buzzwordy byly podle očekávání cloud, API, agile nebo automatizace a AI.

Kontaktujte nás

Na váš byznys se dokážeme podívat z jiné perspektivy. Proto můžeme přijít i na nová řešení, která dokážeme jasně popsat, rozpracovat a navrhnout jejich technickou realizaci. Originální nápad je totiž na začátku každého dobrého byznysu. Díky zkušenostem rychle poznáme, v čem chcete a potřebujete pomoci.

Domníváte se, že jsme porušili etická pravidla?
Dejte nám vědět.