Microsoftem oceněná technologie odráží praktiky podvodníků v online prostředí v Moneta Money Bank

13. července 2020

Řešení ZenID společnosti Trask, které s více než 95% přesností rozpoznává a ověřuje text z fotografií osobního dokladu pořízených mobilem u 16 společností, získalo v rámci Microsoft Awards 2019 cenu generálního ředitele. Trask získal ocenění spolu s Moneta Money Bank, která byla exkluzivním partnerem při tvorbě jeho části odhalující padělky. Díky inovativnímu řešení si tak mohou klienti banky snadno a rychle zřídit již řadu bankovních produktů zcela online z pohodlí svého domova.

Ocenění si velice vážíme a je pro nás potvrzením toho, že je naše ZenID komplexním a univerzálním řešením v oblasti automatizace zpracování osobních dokladů včetně schopnosti detekce jejich padělků. Právě díky těmto vlastnostem jsme připraveni ho implementovat do prostředí dalších významných společností, a to nejen v bankovním sektoru, ale i v dalších segmentech trhu, kde je potřeba provést online identifikaci,
David Tomaier, senior manažer společnosti Trask

Fraudová část řešení Trask ZenID detekující podvodné chování a padělky vzešla z úzké a intenzivní spolupráce společností Trask a Moneta Money Bank. Technologická a konzultační společnost Trask dodala modul detekující podvody na osobních dokladech, který propojuje technologické znalosti a přesnost s byznysovým know-how Moneta Money Bank. Ta jej následně jako první na českém trhu implementovala do svých procesů. A nadále zůstává také partnerem, který dodnes pomáhá danou část řešení optimalizovat po funkční stránce tak, aby byla jeho přidaná hodnota co nejvyšší.

„V Monetě jsme si moc dobře vědomi veškerých možných rizik spojených se zakládáním produktů plně online. Zvlášť pokud jde o úplně nové klienty. Zároveň si však uvědomujeme, že nikdo nechce čekat na otevření svého produktu věčnost. Implementace nástroje ZenID do našich digitálních procesů nám tak umožnila vytvořit uživatelský příjemný a rychlý proces, kde posouzení pravosti osoby žadatele a jeho dokladů probíhá na pozadí, zcela automaticky a v rámci vteřin.” říká o spolupráci Leona Biová, Prevention, Strategy & Agile development Manager, Financial Crime ve společnosti MONETA Money Bank.

Více o Trask ZenID

Řešení slouží k automatizovanému vytěžování informací z osobních dokladů, které klient banky poskytne prostřednictvím mobilní aplikace nebo webového rozhraní spolu se selfie nebo videem obličeje a případně i videem dokladu. Pomocí umělé inteligence spolehlivě vytěžuje informace, ověřuje pravost dokladu a detekuje případné padělky i pokusy o podvody jako změny údajů nebo fontů. Z fotografie dokladu a poskytnuté selfie fotografie nebo videa pak pomocí Microsoft Cognitive Services bezpečně rozpozná a vzájemně porovná shodu daných obličejů, případně detekuje, že se jedná o skutečně živou osobu. Snadno zpracovává zákaznická data, redukuje tzv. drop-off a zefektivňuje a zrychluje celý proces onboardingu zákazníků bez nutnosti návštěvy pobočky.

Chcete se o řešení dozvědět více? Navštivte stránky ZenID nebo nám rovnou napište.