Infrastruktura a moderní trendy ve vývoji aplikací

Na začátku března jsme v rámci pravidelné odborné snídaně iTea společně s klienty posnídali nad otázkami z oblasti moderní infrastruktury. Předvedli jsme si, jak v Trasku řešíme problémy spojené s vývojem aplikací pomocí jiného přístupu.

Představili jsme tři konkrétní témata – desktopy, servery a analýzu. V rámci snídaně jsme také uskutečnili sondu do toho, jakým způsobem vnímají zúčastnění představitelé nejvýznamnějších společností aktuální trendy v oblasti infrastruktury.

„Virtuální, vzdálené desktopy jsou nástrojem pro vývojáře, kterému je umožněna práce kdykoli, odkudkoli a dle jeho potřeb. Jsme tedy schopni nabídnout jeho pracovní prostředí na platformu, kterou má již k dispozici“
zdůraznil Martin Bareš v rámci své prezentace

Z průzkumu jsme se dozvěděli, že více než polovinu zúčastněných společností oslovil chytrý desktop měnící své chování při přístupu z důvěryhodného a nedůvěryhodného prostředí.

Jak zrychlit analýzu dat, která pomáhá vývojářům analyzovat příčinu chyb při vývoji a testování aplikací? Z výsledků sondy vyplynulo, že téměř polovina zúčastněných společností zvažuje použití nástroje Colix. Tento nástroj naší výroby dokáže zkrátit analytické procesy až o 90 %, lze tedy optimalizovat využívání doby celého projektu, který je s vývojem spjatý.

„Pokud zákazníkovi unikají peníze, jsme schopni zjistit, jak dlouho bude trvat projekt, který tyto problémy vyřeší a o kolik se mu zkrátí doba a finance provozováním našeho řešení“
uvedl Kamil Brzák, který prezentoval téma „Blesková root cause analýza“

Na levná a praktická cloudová řešení se zaměřil ve svém příspěvku Jan Koudela. Snažil se prostřednictví konkrétních příkladů zodpovědět na otázky, jak rozumně využít cloud, jak se ho nebát a jak urychlit vývojové projekty. Problémem většiny bank jsou nízké počty hardwarů na skladě, musí se tedy objednávat a neustále vyřizovat nové přístupy. Všechny tyto aspekty vyžadují časovou i finanční náročnost. Pokud rozumně využijeme cloud, můžeme vývoj výrazně zrychlit a zefektivnit.

Kdy a kde jsme se potkali? Ve čtvrtek 3. 3. 2016 od 8:30 do 11:00 hod. v City Tower, Hvězdova 1716/2b, Praha 4.

Jaké byly hlavní body snídaně?

Vzdálený přístup nové generace (prezentoval Martin Bareš)

Blesková root cause analýza (prezentoval Kamil Brzák)

Cloud levně a prakticky (prezentoval Jan Koudela)

Kontaktujte nás

Na váš byznys se dokážeme podívat z jiné perspektivy. Proto můžeme přijít i na nová řešení, která dokážeme jasně popsat, rozpracovat a navrhnout jejich technickou realizaci. Originální nápad je totiž na začátku každého dobrého byznysu. Díky zkušenostem rychle poznáme, v čem chcete a potřebujete pomoci.

Domníváte se, že jsme porušili etická pravidla?
Dejte nám vědět.