Optimalizace

Lidé po sobě zanechávají řadu digitálních stop. Díky unikátní kombinaci technologických a obchodních znalostí umíme surová data nejen rychle přeložit z počítačových logů do byznysových procesů, ale také je správně kombinovat, analyzovat, vizualizovat, interpretovat a dávat tak co nejlepší doporučení pro optimalizaci analyzovaných oblastí.

Klienti, kteří nám důvěřují: 

Klienti, kteří nám důvěřují: 

Ozveme se vám

Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám zpět co nejdříve.

S čím vám pomůžeme

Pomůžeme vám s revizí a optimalizací vašich procesů v různých úrovních detailu. Vždy vám poskytneme komplexní výstup a v praxi použitelné řešení. Podívejte se na konkrétní procesy a případy, v rámci kterých našim klientů pomáháme.

Kde pomáháme

banky pojišťovny automobilový průmysl veřejná správa zdravotnictví energetika telekomunikace

Efektivita

 • zvýšení prodaných objemů v online kanálech
 • zvýšení čistého úrokového zisku v prodejních kanálech
 • zvýšení rychlosti a efektivity procesů
 • analýza interakcí klientů napříč klientů napříč prodejními kanály
 • příprava na digitalizaci a automatizaci
 • zvýšení rychlosti a efektivity komplikovaných / komplexních procesů
 • udržení aktuálnosti životních a úrazových smluv
 • JIRA (požadavky, flow, efektivita, transparentnost)

Optimalizace

 • optimalizace poboček a obchodních zastoupení
 • optimalizace prodejních nabídek
 • individuální pricing
 • následné nejlepší nabídky
 • predikce odchodovosti klientů, předčasné ukončení smluv
 • hodnota klienta (současná i budoucí optimalizace prodejních nabídek
 • optimalizace výroby (řízení, náklady, rychlost)
 • snižování nákladů, zvýšení rychlosti ve výrobním procesu
 • minimalizace prostojů ve výrobě
 • snížení zmetkovitosti ve výrobě

Trask a optimalizace

S námi budete schopni snadno zvýšit výnosy, zrychlit procesy a celkově optimalizovat využití vašich zdrojů. Při naší práci kombinujeme tři hlavní aspekty, díky kterým poskytujeme našim klientům nejlepší cestu k optimalizaci:

Individuální přístup

Jsme praktici, ne teoretici. Ke každému z našich klientů přistupujeme s maximální pečlivostí a individuálním přístupem a přinášíme jim skutečná řešení, ne žádná předražená a těžkopádná krabicová řešení.

Úspěch našeho klienta je i naším úspěchem

Naší největší motivací je úspěch. Největší odměnou po odvedené práci jsou pozitivní výsledky, nasazení do reálného fungování a reálné využívání. Proto klientům nedoručujeme polovičaté řešení, ale implementujeme E2E, zodpovídáme za výsledky.

Nejrychlejší cesta k cíli

Klientům nabízíme co nejkratší a nejméně nákladné řešení v rámci tzv. PoC. Jedná se o vyzkoušení námi vyrobeného řešení přímo v praxi, aby vynaložená práce, čas a náklady přinesly co nejdříve žádané benefity.

Reálné příklady z optimalizačních úloh u našich klientů

Urychlení „time to yes“ u hypoték o 40 % za 2 měsíce

Středně velká banka uvedla na trh nový zajištěný úvěrový produkt – hypotéku, která v praxi bohužel nenaplňovala očekávání. Business case produktu byl postaven na předpokladu snížení průměrného „time to yes“ z 87 na 43 dní. Průměrná hlášená doba po spuštění produktu na trh byla 57 dnů.

Po detailní analýze celého procesu pomocí Process Discovery tým detekoval několik zbytečných reworků zejména v oddělení back office, díky kterýcm se proces zbytečně opožďoval. Po odstranění těchto úzkých míst došlo během následujících 2 měsíců k významnému zkrácení průměrné doby „time to yes“ na 33 dní.


 

Zkrácení doby „time to money“ u spotřebitelských úvěrů o 25 % za 3 měsíce

Klesající objemy nezajištěných úvěrových produktů vedly ve střední a východní Evropě rychle rostoucí banku ke zjišťování nových produktových příležitostí.

Analýza pomocí nástroje Process Discovery odhalila možnosti některé procesní kroky paralelizovat a tím schvalovací proces významně zkrátit.

Banka poté pokračovala v analýze napříč úvěrovými produkty a díky ní zpřesnila výpočet skutečných obchodních nákladů u jednotlivých typů úvěrových produktů.

Technologie, se kterými pracujeme

Další produkty a služby

Transakční analytika

Pro potřeby riskových a marketingových oddělení na základě analýzy dodáváme real time kategorizaci transakcí, a sociodemografický profil klienta.

Customer intelligence

Pomůžeme vám s real time řízením a synchronizací inbound a outbound vysoce personalizovaných nabídek ve všech vašich komunikačních kanálech.

Machine learning modely

Pro naše klienty vytváříme a rozvíjíme v prostředích AWS, Microsoft Azure a Splunk machine learning modely.

Recommendation engine

Na základě analýzy zprostředkováváme našim klientům real time a personalizované next best offers pro klienty podle relevance a profitability.

Data insights

Pomůžeme vám rozklíčovat důležitá zjištění týkající se vaší klientské báze, chování vašich klientů i jejich preferencí.

Process Discovery

Náš unikátní nástroj nastaví transparentní zrcadlo vašim procesům. Slouží jako skvělý podklad pro optimalizaci, digitalizaci a automatizaci.

Business reporting

Pro obchodní uživatele vytváříme interaktivní reporty, které pomáhají k přesnějšímu a lepšímu rozhodování. Součástí je také monitoring v reálném čase.

NLP

Počítačové zpracování přirozeného využíváme především k porozumění textu jako součást plně automatického řešení.

Proč do toho jít s námi

Věříme, že technologie přinášejí byznysu skutečnou hodnotu. Vše jsme vsadili na znalosti a inovace a díky více než 550 odborníkům a jejich nadšení do technologií Trask poskytuje prémiová digitální řešení, která mění svět bankovnictví, automotive nebo výroby.

Unikátní kombinace obchodních a IT znalostí

Umíme velmi rychle „přeložit“ surová data z počítačových logů do business procesů, ale také interpretovat tato data formou praktických doporučení.  

Úspory v řádech milionů

Naše řešení má přímý vliv na váš byznys. Vzhledem k tomu, že víte, kolik vás proces stojí dnes, tak lze snadno spočítat, kolik ušetříte při jeho zkrácení o 30 %. Již úvodní analýza vám otevře dveře k milionovým úsporám.  

Detailní znalost klasických IT agend

Oblasti jako business process management, robotizace, integrace, datové sklady dobře známe a ovládáme a jsme schopni do nich implementovat potřebné změny. 

Přesnější výsledky za zlomek ceny i času

Naše metodika může nahradit klasické domény business intelligence a datových skladů. 

Vlastní unikátní nástroj

Vyvinuli jsme nástroj Trask Process Discovery, který zásadně urychluje vytváření digitálního modelu. Ten vám do úvodních fází zapůjčíme zdarma. 

Znalost prostředí

Dobře známe různé obory podnikání a chápeme potřeby na úrovni jednotlivých částí firmy.  

Publikace

Naši experti se o know-how a zajímavosti rádi dělí. Přečtěte si zajímavé články o optimalizaci společností a jejich procesů:

Efektivní prodej bankovních produktů v multikanálovém prostředí

Efektivní prodej bankovních produktů v multikanálovém prostředí

Myšlenka vícekanálové strategie prodeje není nová. Multikanálové prostředí umožňuje oslovovat zákazníky, vstupovat s nimi do interakce a udržovat kontakt více způsoby. Firma přitom může volit relevantní kanály podle cílových skupin, zatímco zákazník s rozšiřováním spektra možností očekává jednotnou zkušenost a volný přestup mezi kanály. Toho lze dosáhnout pomocí promyšleného propojení technologií a procesů.

Optimalizace procesů v době digitalizace

Optimalizace procesů v době digitalizace

Zvyšování efektivity a optimalizaci obchodních procesů banky věnují pozornost dlouhodobě. Co mohou banky pro zlepšení procesů udělat právě teď?

Kontakt

Na koho se můžete obrátit pokud máte k problematice jakýkoli dotaz či připomínku?

Lucie Slavíčková

Lucie Slavíčková

Lucie má více než 10 let zkušeností v oblasti customer value managementu ve finančních institucích. Před příchodem do Trasku pracovala 3 roky v Moneta Money Bank na pozici B-1. Soustředí se na oblast customer intelligence, data science a omnichannel management.

Poslat zprávu