IT Services

Potřebujete zvýšit své IT kapacity nebo rozšířit interní know-how? V Trasku pokrýváme všechny oblasti vývojového cyklu: od analýzy přes samotný vývoj a testování až po provoz a podporu. Naší výhodou je, že každý náš odborník má za sebou sílu expertního panelu kolegů, kteří mu mohou kdykoli pomoci a umí rozšířit jeho znalosti i možnosti.

Čím se zabýváme

Už od roku 1994 hledáme a implementujeme dle IT potřeb našich klientů tu správnou kombinaci outsourcingu, standardních produktů, zakázkového vývoje a dalších služeb.

Vývoj na zakázku
 
 

Internetové bankovnictví, systém pro sjednávání smluv nebo systém pro autorizaci karetních transakcí? To vše jsou řešení která jsme již implementovali. Široké spektrum zkušeností doplňujeme metodikou vývoje zaměřenou na naplnění potřeb zadání při zkrácení vývojového cyklu. Metodika je založena na agilních a lean principech.

Integrační služby
 
 

Poskytujeme konzultační, implementační a supportní služby hlavně pro integrační technologie IBM (IBM MQ, IBM IIB a další). Zároveň nabízíme i další služby v oblasti architektonických konzultací: návrh a implementace integrační či API management platformy nebo specifických integračních řešení. A to ve spojení s nástroji a produkty v oblasti integrace, které využíváme, nebo které jsme přímo sami vyvinuli (open source technologie WSO2, Trask Integration Framework a další).

Testing as a Service
 
 

Zajišťujeme kompletní dodávky: od odborně nenáročného funkčního testování přes automatizaci testovacích skriptů, performance testy, penetrační testy až po kompletní rozsah řízení kvality byznys procesů. Nejčastěji tyto služby poskytujeme formou team leasingu a formou kompletního zajištění testovacích služeb TaaS. To vše s přesahem do dnes důležitých oblastí jakou je user experience, kvalita dat či konkrétní efektivita daného byznys procesu.

Systémový integrátor
 
 

Jako systémový integrátor zajistíme kompletní dodávku řešení včetně koordinace subdodavatelů.

IT operations
 
 

Pomáháme s provozem operačních systémů, databází, serverových i desktopových aplikací, cloudem či virtualizací.

Podpora řešení
 
 

Podporu poskytujeme v širokém spektru možností, včetně úrovně L2 a L3 pro řešení s nutnou dostupností 7x24. Máme i praktické zkušenosti s převzetím podpory produktů třetích stran a jiných dodavatelů. Převzatá řešení pak dokážeme i dále rozvíjet.

Publikace

V Trasku věříme v moc znalostí. Proto se o ně dělíme prostřednictvím našeho programu Best Knowledge, Well Shared, jak se zaměstnanci, tak i s klienty a veřejností. Podívejte se na část našeho sdíleného know-how.

Pro T-Mobile jsme testovali CRM

Pro T-Mobile jsme testovali CRM

V T-Mobile používali systém, který již nedostačoval zvyšujícím se nárokům na flexibilitu a specifika nastavení pro jednotlivé oblasti služeb. Hledali proto nové systémové řešení, které ale kvůli rozsahu a důležitosti vyžadovalo velký rozsah analytických a testovacích služeb.

TaaS v praxi: jak jsme testovali pro Českou spořitelnu

TaaS v praxi: jak jsme testovali pro Českou spořitelnu

Jak radikálně navýšit kapacity testovacího týmu, zajistit včasné otestování a předání software do produkce a garantovat předání know-how? Náš expertní tým testuje „na klíč“ a do společnosti vnáší unikátní know-how.

V GECO řídí IT požadavky centrálně ve 3 zemích najednou

V GECO řídí IT požadavky centrálně ve 3 zemích najednou

V české společnosti GECO, která provozuje síť maloobchodních prodejen a velkoobchod a má pobočky i na Slovensku a v Německu, jsme nasadili iTop, řešení pro centralizované řízení požadavků, incidentů a problémů, nastavení poskytovaných služeb a definici SLA.

V innogy jsme ušetřili tisíce kliknutí myší denně

V innogy jsme ušetřili tisíce kliknutí myší denně

Změny v backendu vyžadují nové uživatelské rozhraní. Nebo ne? Ne nutně. Tedy pokud se obrátíte na Trask. Jako jediní na českém trhu máme pro tento problém řešení, které jsme dodali i společnosti Innogy.

Zjednodušte si život, integrujte s API

Zjednodušte si život, integrujte s API

Jedním z dlouhodobých trendů v oblasti integrace je efektivní propojování nejen interních systémů, ale i jednotlivých obchodních společností včetně integrace na regulátory.

ZETOR řeší reklamace globálně přes náš garanční portál

ZETOR řeší reklamace globálně přes náš garanční portál

Globální síť importérů a dealerů Zetoru byla již delší dobu nespokojená s provozem a nízkým výkonem svého Garančního portálu. Dodali jsme moderní technologie pro větší výkon a změnili vzhled uživatelského rozhraní. Naše řešení však Zetoru přineslo i vysoce ceněné novinky.

Chytré zálohování dat ušetřilo automobilce miliony na infrastruktuře

Chytré zálohování dat ušetřilo automobilce miliony na infrastruktuře

Jeden z předních hráčů v automotive průmyslu potřeboval vyřešit zálohování životně důležitých dat. Jednalo se o obrovské datové objemy, jejichž zálohování se začalo extrémně prodražovat. A navíc enormně zatěžovalo IT infrastrukturu. Dodali jsme dva speciální servery pro deduplikaci dat.

TaaS v praxi: regresní testování „na klíč“ předčilo očekávání ČSOB

TaaS v praxi: regresní testování „na klíč“ předčilo očekávání ČSOB

Interní testovací tým v ČSOB se potýkal se složitostí řízení velkého týmu vyškolených testerů a možného zastarávání jejich odborného kow-how. Pro zajištění testovacích služeb proto potřeboval novou efektivní metodiku řízení celé oblasti včetně nasazování lidských zdrojů.

Jak jsme z prodejců LG udělali experty v každé kategorii našich produktů

Jak jsme z prodejců LG udělali experty v každé kategorii našich produktů

Představte si, že řídíte firmu LG. Spolupracujete s retailovou sítí, která v ČR čítá desítky prodejen se stovkami zaměstnanců. Do toho nabízíte stovky produktů od domácích spotřebičů přes mobilní telefony až třeba po klimatizace. Díky našemu LMS portálu se každý prodejce LG vyzná v kompletní nabídce zboží. A prodá ho mnohem více.

S kým spolupracujeme

Máme řadu silných partnerů, kteří garantují kvalitu svých produktů a technologií. Ty implementujeme podle potřeb našich klientů a vždy hledáme inovativní a spolehlivá řešení.

Pro koho pracujeme

V oblasti IT services pracujeme pro významné společnosti, které patří k hybatelům trhu a vyžadují řešení na nejvyšší úrovni kvality. Zde najdete ty, s nimiž máme dlouhodobé vztahy.

Česká spořitelna

Bankovnictví

ŠKODA AUTO

Průmysl

ČSOB

Bankovnictví

ČSOB Leasing

Finanční služby

UniCredit Bank

Bankovnictví

Raiffeisenbank

Bankovnictví

Moneta Money Bank

Bankovnictví

Komerční banka

Bankovnictví

ING

Bankovnictví

T-Mobile

Telekomunikace

Česká pojišťovna

Finance

Telefonica

Telekomunikace