IT Operations

Provoz IT systémů a aplikací patří mezi jednu z nejstarších kompetencí Trasku. Dokážeme pomoci s provozem operačních systémů, databází, serverových i desktopových aplikací, cloudem či virtualizací. Víme co to znamená udržet stabilitu, bezpečnost a zvládnout všechny změny.

Automatizace
 
 

Pokud přemýšlíte jak provoz zjednodušit či automatizovat, jste na správné adrese. Není nám cizí automatický deployment, centrální konfigurace, kontejnery či SDx technologie.

Operational intelligence
 
 

Pomocí big data nástrojů jako je Splunk či ElasticSearch vám pomůžeme se vyznat v logách či rychle najít provozní chyby ve velmi komplexních IT řešeních.

IT service management
 
 

Chcete si udělat pořádek v licencích, máte zájem zavést evidenci IT i ne IT majetku včetně vazeb, dělat dopadové analýzy či zavést servisdeskové nástroje a procesy v krátkém čase a s nízkými náklady? Umíme vám pomoci.

Workspace
 
 

Pomůžeme vám zvládnout správu uživatelského prostředí, ať se jedná o klasický desktop nebo pomoc s realizací větší mobility uživatelů či zlepšení user experience.

Operations
 
 

Chybí vám zkušenosti s určitou technologií či máte nedostatek lidských zdrojů pro provoz vašich IT systémů? Váš IT provoz mohou pomoci držet i naši profesionálové.

Cloud
 
 

Chcete využívat výhody cloudu a nevíte kudy do toho? Provedeme vás celým procesem přechodu, pomůžeme vybrat vhodného providera, správný set služeb a vše bezpečně propojit.

Publikace

V Trasku věříme v moc znalostí. Proto se o ně dělíme prostřednictvím našeho programu Best Knowledge, Well Shared jak se zaměstnanci, tak i s klienty a veřejností. Podívejte se na část našeho sdíleného know-how.

V Raiffeisenbank vyvíjejí a testují virtuálně, efektivně a 100% bezpečně

V Raiffeisenbank vyvíjejí a testují virtuálně, efektivně a 100% bezpečně

Vývojáři neměli vždy k dispozici jednotné vývojové prostředí tehdy, kdy je potřebovali, a tam, kde je potřebovali – nemohli pracovat například z domova a museli být v bance fyzicky. Dnes už ale mohou pro banku pracovat odkudkoli. Okamžitě, efektivně a 100% bezpečně.

V GECO řídí IT požadavky centrálně ve 3 zemích najednou

V GECO řídí IT požadavky centrálně ve 3 zemích najednou

V české společnosti GECO, která provozuje síť maloobchodních prodejen a velkoobchod a má pobočky i na Slovensku a v Německu, jsme nasadili iTop, řešení pro centralizované řízení požadavků, incidentů a problémů, nastavení poskytovaných služeb a definici SLA.

Počítače místo poradců? Jak machine learning mění svět financí

Počítače místo poradců? Jak machine learning mění svět financí

Rozvoj umělé inteligence ve spojení s nástupem big data umožnil nebývalý rozmach ...

Když AI není dílem člověka

Když AI není dílem člověka

Téma umělé inteligence, ať již jako náhrady lidského faktoru nebo rozšíření (augmentaci) lidských možností, je velmi živé. Co když ale člověk není jediným, kdo dokáže AI sestrojit?

Chytré zálohování dat ušetřilo automobilce miliony na infrastruktuře

Chytré zálohování dat ušetřilo automobilce miliony na infrastruktuře

Jeden z předních hráčů v automotive průmyslu potřeboval vyřešit zálohování životně důležitých dat. Jednalo se o obrovské datové objemy, jejichž zálohování se začalo extrémně prodražovat. A navíc enormně zatěžovalo IT infrastrukturu. Dodali jsme dva speciální servery pro deduplikaci dat.

Pro koho pracujeme

V oblasti IT operations pracujeme většinou pro významné společnosti, které patří k hybatelům trhu a vyžadují řešení na nejvyšší úrovni kvality.
Zde najdete ty, s nimiž máme dlouhodobé vztahy.

ČSOB

Bankovnictví

Raiffeisenbank

Bankovnictví

ING

Bankovnictví

McKinsey

Poradenství

PwC

Poradenství

Cetin

Telekomunikace

S kým spolupracujeme

Máme řadu silných partnerů, kteří garantují kvalitu svých produktů a technologií.
Ty implementujeme podle potřeb našich klientů a vždy hledáme inovativní a spolehlivá řešení.

Naši lidé

Na koho se můžete obrátit, pokud máte k problematice jakýkoli dotaz či připomínku?