Integrace

Trask na integraci vyrostl a systematicky se jí věnuje déle než 20 let. Máme největší tým certifikovaných integračních konzultantů a specialistů ve střední Evropě. Budujeme páteřní ESB pro širokou škálu zákazníků v čele s bankovním sektorem. Podporujeme kritické produkční implementace. Jako první adoptujeme moderní trendy jako je API management, microservices či hybridní integrace.

Výběr platformy vždy dle potřeb klienta
 

 

Kromě tradičních komerčních nástrojů od IBM se věnujeme i open source variantám jako je WSO2 nebo JBOSS. Volbu vždy stavíme na konkrétním užití a potřebách klienta. Máme praktické zkušenosti z nasazení a provozu různých platforem včetně bankovního prostředí.

Integrační strategie
 
 

 

Pomůžeme uchopit aplikační integraci. Zpracujeme integrační studii, ve které zmapujeme integrační potřeby a určíme kroky k jejich naplnění. Navrhneme odpovídající architekturu vycházející z moderních postupů SOA, API a microservices. Poradíme, jak vybudovat integrační kompetenční centrum, jak nastavit životní cyklus integračních dodávek, metodiku a governance.

Integrační team leasing
 
 

 

Formou team leasingu umíme pokrýt celý životní cyklus integrační dodávky jedním sehraným týmem (analýza, vývoj a testování). Naši specialisté mohou doplnit interní klientský tým a flexibilně tak reagovat na měnící se poptávku po integračních službách. Dokážeme se rychle přizpůsobit metodice a procesům našich klientů a případně sdílet naše bohaté zkušenosti a know-how pro další zefektivnění interních postupů.

API management & microservices
 

 

Poradíme, jakou zvolit API management (APIM) & microservices strategii a architekturu, včetně začlenění APIM do stávající SOA integrace. Zajistíme kompletní dodávku APIM platformy a následný rozvoj a podporu až do režimu 7x24. Dokážeme reflektovat aktuální požadavky kladené na APIM (PSD2).

Integrační platforma – ESB
 

 

Díky platformní nezávislosti umíme poradit s výběrem nejvhodnějšího řešení. Zajistíme kompletní dodávku integrační platformy a následný rozvoj a podporu až do režimu 7x24. V praxi aplikujeme automatizaci vývoje i provozu – DevOps.

Cloud a hybridní integrace
 

 

Poradíme s moderními trendy jako je integrace v cloudu a hybridní integrace.

Robotická automatizace procesů (RPA)
 

 

Poskytujeme komplexní služby v oblasti RPA. Ať už s RPA začínáte, nebo provozujete desítky robotizovaných procesů, mohou vám naši specialisté pomoci s návrhem RPA řešení, analýzou procesů, vývojem i provozem RPA řešení založených na různých platformách (Automation Anywhere, Blue Prism, UiPath, …).

Open banking
 
 

 

Budujeme open banking řešení z obou stran. Umíme vystavit vaše bankovní API pomocí API managementu. A umíme tyto API konzumovat jako TPP (tzv. třetí strany) a umíme i API agregovat a vaši integrační úlohu tím výrazně zjednodušit. Rozumíme perfektně nejen PSD2, ale i dalším API (např. KYC API, API pro onboarding klienta, otevírání produktů přes API atd.).
 

Související produkty:

BAAPI

Publikace

V Trasku věříme v moc znalostí. Proto se o ně dělíme prostřednictvím našeho programu Best Knowledge, Well Shared se zaměstnanci, ale také s našimi klienty a veřejností. Podívejte se na část našeho sdíleného know-how.

Co hýbe integrací v agilním prostředí

Co hýbe integrací v agilním prostředí

Letošní listopadová iTea snídaně byla opět zasvěcena integraci v agilním prostředí. Ukázali jsme například použití API microgateway, jak jsme šli na integrační mikroslužby v Raiffeisenbank nebo novinky ze světa integračních produktů IBM a WSO2.

Integrace v agilním prostředí

Integrace v agilním prostředí

Integrace dnes už není jen doménou integračního kompetenčního centra, ale vstupují do ní další IT a business útvary, případně samotné agilní týmy, které si ideálně zrealizují samy. Důraz je tak čím dál více kladen na tzv. self-service integraci.

PSD2: Co nás čeká a nemine v roce 2019

PSD2: Co nás čeká a nemine v roce 2019

Bez ohledu na aktuální stav implementací PSD2 se nezadržitelně blíží i termín platnosti dalšího důležitého nařízení, a to regulační technické normy týkající se silného ověření klienta a společných a bezpečných otevřených standardů komunikace. Co se tedy konkrétně změní od 14. září letošního roku?

Kancelářská práce se mění, rutinní úkony od úředníků přebírají roboti

Kancelářská práce se mění, rutinní úkony od úředníků přebírají roboti

Robotická automatizace procesů (Robotic Process Automation – RPA), kdy robot ovládá počítač namísto člověka, zažívá v  posledních třech letech značný rozmach ve  všech odvětvích. Snad nejvíce je tento trend pozorovatelný v  oblasti bankovnictví a pojišťovnictví.

Service Designer – přehledná a efektivní integrační analýza

Service Designer – přehledná a efektivní integrační analýza

Zavedení metodiky integrační analýzy je základním kamenem pro kontrolu nad procesem vývoje a vede ke zvýšení efektivity celého procesu. Pokud ale organizace začne vynucovat její plnění bez zavedení kvalitní nástrojové podpory, tráví analytici čas přizpůsobováním výstupů metodice.

Zjednodušte si život, integrujte s API

Zjednodušte si život, integrujte s API

Jedním z dlouhodobých trendů v oblasti integrace je efektivní propojování nejen interních systémů, ale i jednotlivých obchodních společností včetně integrace na regulátory.

Otevřené bankovnictví je hlavně příležitost, věří české banky

Otevřené bankovnictví je hlavně příležitost, věří české banky

Odborný seminář

PSD2 je riziko i příležitost. Je na vás, co nakonec převáží

PSD2 je riziko i příležitost. Je na vás, co nakonec převáží

Kdy jste naposledy platili u pokladny, za taxík, nebo za jízdenku pomocí platebního příkazu ze svého účtu?

Znamená nástup bankovních API revoluci v bankovnictví?

Znamená nástup bankovních API revoluci v bankovnictví?

Tři čtvrtiny top 50 světových bank budou mít ještě před koncem letošního roku vlastní API platformu. Jak jste na tom vy?

Aplikační integrace ve víru trendů

Aplikační integrace ve víru trendů

Odborný seminář

Naše produkty

Máme řadu vlastních produktů, které jsme vytvořili na základě praktických zkušeností. Ty jsou připraveny k okamžitému nasazení.

Trask Integration Framework (TIF)
 

TIF ESB je ucelený framework pro realizaci koncepční end to end aplikační integrace, včetně rozsáhlého portfolia nástrojů pro podporu provozu, vývoje a testů.

Service Designer
 
 

Unikátní nástroj pro integrační analýzu, který pokrývá kompletní proces návrhu integračních služeb.

WMQRC
 

 

Komfortní, bezpečná a spolehlivá administrace vzdálených systémů

Racon
 
 

Expertní monitorovací systém pro integrační technologie

Pro koho pracujeme

V oblasti integrace pracujeme většinou pro významné společnosti, které patří k hybatelům trhu a vyžadují řešení na nejvyšší úrovni kvality. Zde najdete ty, s nimiž máme dlouhodobé vztahy.

Equa Bank

Bankovnictví

Česká spořitelna

Bankovnictví

ŠKODA AUTO

Průmysl

ČSOB

Bankovnictví

Raiffeisenbank

Bankovnictví

Moneta Money Bank

Bankovnictví

Komerční banka

Bankovnictví

innogy / RWE

Energetika

E.ON

Energetika

ING

Bankovnictví

ČSOB Pojišťovna

Bankovnictví

VWFS

Bankovnictví

J&T Banka

Bankovnictví

Sberbank

Bankovnictví

ČVUT

Školství

Budapest Bank

Bankovnictví

ČMSS

Bankovnictví

MPO ČR

Státní správa

S kým spolupracujeme

Máme řadu silných partnerů, kteří garantují kvalitu svých produktů a technologií.
Ty implementujeme podle potřeb našich klientů a vždy hledáme inovativní a spolehlivá řešení.

Naši lidé

Na koho se můžete obrátit pokud máte k problematice jakýkoli dotaz či připomínku?

Petr Dlouhý

Petr Dlouhý

Petr pracuje v oblasti IT již více než 20 let a věnuje se dodávkám řešení hlavně pro finanční instituce. Mnoho let působil jako produktový a pak obchodní ředitel ve společnosti StringData. V Trasku, kde nyní na pozici Department Director vede tým 60 integračních expertů, působí od roku 2012.

Kontaktovat