Editorial

Optimalizace
není o sci-fi
technologiích


Vítám vás u dalšího čísla našeho magazínu o inovacích a technologiích, které vychází za situace, kterou ještě nikdo z nás nezažil. Již na přelomu roku byla zvěstovaným trendem nejistota, a to ve všech svých podobách. Ta se otočila v realitu velmi záhy. Podívám-li se nyní kolem sebe, v žádném ze sektorů nejde přehlédnout, že online nabral na síle rychleji a více, než kdokoliv očekával. A navíc také fakt, že poslední měsíce ve firmách odhalily nepřipravenost řady procesů na fungování na dálku.

Filip Tománek
CEO

Už v zimě, když jsme začali toto číslo Innovatoru připravovat, jsme vybrali jako jeho hlavní a zastřešující téma „technologie pro budoucnost“. Ty, které nabízíme jako řešení a cestu k digitalizaci a efektivnějšímu fungování, ty, které pomohou společnostem lépe ustát nejistou dobu, i ty, díky kterým budou svým zákazníkům zase o něco blíže, jsou vzhledem k současné situaci o to aktuálnější. Většina článků tohoto čísla se věnuje technologiím, které nejsou žádným sci-fi budoucnosti, a přesto výrazně pomohou optimalizaci vašeho byznysu, procesů nebo metodiky. Vzdělávat můžete kromě zaměstnanců snadno i partnery po celém světě pomocí jedné platformy. Dokumenty můžete napříč společností i s klienty sdílet pomocí zabezpečených virtuálních řešení. Svoje produkty můžete začít nabízet opravdu zcela online, včetně hypoték. A pomocí nástrojů na zpracování strojových dat optimalizovat výrobu nebo provoz poboček.

V tomto čísle najdete také několik stránek, které jdou o něco více do hloubky. Naši experti se s vámi podělí například o naše zkušenosti s hybridní metodikou, která v oblasti softwarového vývoje pomáhá i enterprise společnostem, náš pohled na integraci a další témata, kterými se jako Trask dlouhodobě zabýváme. A protože věřím, že společně současnou situaci i vše nadcházející zvládneme, zkuste toto číslo brát i jako inspiraci pro nadcházející roky a příležitosti. Ani my a naše řešení nezůstáváme pozadu, jak se dozvíte hned v následujících článcích.

Přeji vám příjemné čtení a pevné zdraví.

Kontaktujte nás

Na váš byznys se dokážeme podívat z jiné perspektivy. Proto můžeme přijít i na nová řešení, která dokážeme jasně popsat, rozpracovat a navrhnout jejich technickou realizaci. Originální nápad je totiž na začátku každého dobrého byznysu. Díky zkušenostem rychle poznáme, v čem chcete a potřebujete pomoci.

Domníváte se, že jsme porušili etická pravidla?
Dejte nám vědět.