Trask Digital
Mortgage

Plně online hypotéka do 30 minut

Trh hypoték čeká na změnu

Hypotéky v ČR dlouho odolávaly trendu digitalizace. Silné konkurenční prostředí, zpomalení hypotečního trhu a rostoucí nároky klientů na rychlost a kvalitu obsluhy nás dovedly k novému produktu: Trask Digital Mortgage. Díky převedení standardního a zdlouhavého procesu do digitálního světa získá banka konkurenční výhodu v podobě zpracování hypotéky do 30 minut bez nutnosti jakékoli návštěvy klienta na pobočce.

Hypoteční trh zažil nejsilnějších 5 let za období své existence, což znamená, že v následujících 5 letech bude končit fixační období úrokové sazby hypotékám v objemu více než 1 miliardy korun.

První fáze projektu Trask Digital Mortgage se zaměřuje právě na refinancování hypoték a umožní tak bankám využít potenciálu, který příštích několik let přinese. V dalších fázích projektu dojde k jejímu rozšíření i o zbývající účely.

Prodejte hypotéku do 30 minut!

14 dní
14 dní
30 minut
30 minut

Digitální hypotéka od Trasku umožňuje projít procesem zpracování hypotéky online do 30 minut včetně ocenění nemovitosti a podpisu úvěrové smlouvy. To je změna na trhu, která znamená zásadní zlepšení uživatelského zážitku na straně žadatele a radikální snížení nákladů na straně banky.

Výhody Trask Digital Mortgage

4 → 0
Snížení počtu schůzek ze strany klienta potřebných pro uzavření hypotéky na nulu.  
 
7 → (1)
Počet osob zapojených do procesu prodeje hypotéky snížíme z průměrně sedmi na jednu. A i tu dokážeme brzy eliminovat.
14 → 0,02
Průměrná doba vyřízení hypotéky je dnes 14 dní. Plně digitálním procesem ji zrychlíme na 30 minut.

Klient

  • Úspora času při vyřizování hypotéky
  • Minimalizace administrativy spojené s refinancováním hypotéky
  • Úspora nákladů za vyřízení – eliminace cestování na schůzky, ocenění nemovitosti zdarma

Banka

  • Získání významné konkurenční výhody
  • Zvýšení primární produkce – bez vyplácení provize za zprostředkování
  • Snížení nákladů na zpracování – méně pracovníků v hypotečním procesu

Jak vypadá Trask Digital Mortgage?

Identifikace klienta

Díky kombinaci našich technologií jsme schopni klienta plně identifikovat v online prostředí. Klient tak nemusí chodit na pobočku, bankéř kontrolovat pravost dokladů totožnosti a následně údaje z nich přepisovat do systému.

Stačí, aby klient vyfotil doklad totožnosti mobilním telefonem, data z něj budou okamžitě převedena do elektronické podoby a zároveň dojde k automatické kontrole pravosti dokladu.


Ověření příjmů

Klient dnes standardně dokládá Potvrzení o příjmu vyplněné zaměstnavatelem nebo kopie výpisů z účtu s připsanou mzdou.

Vyřízení Potvrzení o příjmu je pro klienta nepříjemná administrativa a pro banky to zase znamená kontroly, zda s předloženými dokumenty někdo nemanipuloval s cílem uměle navýšit své příjmy.

Digitální hypotéka je schopná ověřit příjmy na základě reálné transakční historie přímo z účtu klienta nebo pomocí technologie, která dokáže vytěžit data z výpisů z účtu klienta v kombinaci s Transakční analytikou.


Posouzení klienta

Posoudit klienta v bance je obvykle z nějaké části manuální činnost a klient na odpověď může čekat i několik dní. Navíc se vychází pouze z předložených dokumentů (například žádost o úvěr nebo výpis z účtu), což fakticky znamená omezený set informací.

Naše digitální hypotéka využívá zkušeností z produktu Trask Impresto (sjednání spotřebitelského úvěru bez papírů, zcela online a s poskytnutím peněz na účet klienta do 15 minut).

V rámci Impresta bylo použito plně automatické posouzení klienta s využitím dalších informací. Jednalo se například o data z Transakční analytiky, Geolokace nebo třeba chování klienta při vyplňování žádosti online.


Ocenění nemovitosti

Domluvit si schůzku s odhadcem, absolvovat s ním prohlídku svého bytu/domu a poté čekat další týden, než bude vyhotoven odhad nemovitosti, který banka potřebuje. To celé navíc stojí několik tisíc korun.

Digitální hypotéka je díky spolupráci s Cenovamapa.org schopná tento milník v procesu vyřešit za pár minut, bez osobní návštěvy odhadce a hlavně zdarma. Stačí vyplnit několik informací o nemovitosti a odhad ceny nemovitosti je vyhotoven obratem.


Podpis smlouvy

Přesunout podpis hypoteční smlouvy z pobočky do online prostředí bývá jedna z největších výzev. I toto „tabu“ se Trask Digitální hypotéce podařilo zbořit.

Díky tomu, že jsme klienta za pomoci našich technologíí řádně identifikovali, tak k podpisu smlouvy stačí jednoduše stisknout tlačítko „Podepsat smlouvu“.


Podklady k čerpání

Doložení podkladů k čerpání zůstává obvykle na klientovi. Na základě podmínek čerpání v úvěrové smlouvě musí klient připravit podklady k čerpání a následně je donést spolu s žádostí o čerpání do banky.

I tento proces jsme pro klienta výrazně zjednodušili.

Klientovi umožňujeme online nahrání požadovaných podkladů a odeslání do banky. Zároveň dochází ke kontrole vložených dokumentů technologií NLP (Natural Language Processing) v kombinaci s AI (Artificial Intelligence). Dojde tak k vyhodnocení, zda se skutečně jedná o požadovaný dokument a zda splňuje všechny potřebné náležitosti (například dobu platnosti).

Proč digitální hypotéku od Trasku?

1__
Leader v inovacích

Společnost Trask přišla jako první ve střední a východní Evropě skutečně s plně end-to-end online zpracováním spotřebitelského úvěru včetně poskytnutí peněz na účet klienta do 15 minut.

2__
Prověřený koncept

Proces Trask Digitální hypotéky využívá inovativních technologií sloužících k identifikaci klienta, ověření jeho příjmů, posouzení schopnosti splácet, online ocenění nemovitosti, podpisu smluvní dokumentace a předání podkladů k čerpání do banky. Všechny tyto technologie jsou již jako samostatné komponenty prověřené řadou implementací napříč bankovním i nebankovním sektorem.

3__
Spolehlivý partner

V Trasku se dlouhodobě věnujeme digitalizaci bankovních produktů, jsme stabilní IT společnost v ČR s hlubokou znalostí bankovního trhu a s 25 lety zkušeností s implementacemi IT řešení ve většině českých bank.

4__
Znalost hypotečního trhu

Zároveň disponujeme detailní znalostí hypotečního trhu, hypotečních procesů i regulace v oblasti hypoték, což je garancí hladkého průběhu implementace.

Produktový list
ke stažení


Chcete vědět více o produktu
Trask Digital Mortgage?

Stáhněte si náš produktový list

Kontakt

Kontaktujte nás

Na váš byznys se dokážeme podívat z jiné perspektivy. Proto můžeme přijít i na nová řešení, která dokážeme jasně popsat, rozpracovat a navrhnout jejich technickou realizaci. Originální nápad je totiž na začátku každého dobrého byznysu. Díky zkušenostem rychle poznáme, v čem chcete a potřebujete pomoci.

Domníváte se, že jsme porušili etická pravidla?
Dejte nám vědět.