Management

Jsme si vědomi, že úspěch každé firmy není jen o volbě správných řešení
a odbornosti, ale také o lidech a jejich přístupu. Chceme, aby lidé mohli v Trasku
naplňovat své osobní i profesní sny prostřednictvím práce, která je baví. Navíc
jednou z hodnot, na kterých Trask staví, jsou dlouhodobé vztahy s našimi
zaměstnanci i klienty. Proto není překvapením, že ve vedení firmy jsou lidé, kteří
jsou v Trasku řadu let, a které tato práce stále baví.

Profil firmy

Kdo jsme?

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti podnikání svých klientu a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, utilit, průmyslu či v dalších sektorech. Mezi největší klienty společnosti patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Škoda Auto.

Trask solutions působí na trhu již 20 let a v současné době zaměstnává přes 330 IT odborníků. Obrat společnosti v roce 2013 činil 703 milionů korun. Své služby poskytujeme nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy.

 

K dlouhodobým cílům Trasku patří být ze strany zákazníků vnímáni v TOP 3 ve všech strategických oblastech svého působení a i nadále stavět na kvalitě dodané práce, nadšení a profesionalitě svých zaměstnanců. Právě to Trasku umožňuje naplňovat svou hlavní strategii, kterou je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.

Best Knowledge, Well Shared

Znalosti představují hlavní inovační zdroj, a proto je na ně kladen silný důraz i ve firemní filosofii. Trask solutions používá vlastní systém práce se znalostmi a s jejich sdílením. Ten umožňuje jejich efektivní distribuci nejen uvnitř firmy, ale i s klienty a partnery. Součástí systému jsou též dokumenty přinášející firemní pohled na oborovou problematiku (pod hlavičkou Shared Knowledge) a případové studie z reálných projektů (pod hlavičkou Shared Experience)Trask Factsheet

1994

Trask vznikl 29. 11. 1994 a první oblast, které jsme se věnovali, byla integrace mainframe a midrange system IBM se světem technologií Microsoft.

420

V současné době má Trask solutions přes 420 zaměstnanců a vše nasvědčuje tomu, že dále poroste.

801 mil.

V roce 2016 dosáhla společnost Trask solutions obratu 801 mil. Kč a to jej řadí mezi největší firmy v oboru.

Naše odbornost

18,7

Znalosti představují hlavní inovační zdroj, a proto je na ně kladen silný důraz i ve firemní filosofii. Trask solutions používá vlastní system práce se znalostmi a s jejich sdílením. V roce 2013 jsme do vzdělávání a rozvoje našich zaměstnanců investovali 18.7 mil. Kč.

2,3

Certifikace našich pracovníků je pro nás důležitým potvrzením jejich odbornosti. Průměrný počet odborných certifikátů na jednoho specialist v Trasku je 2,3

Struktura zaměstnanců

12%
88%
 • 30%analytici a testeři
 • 10%konzultanti
 • 15%manažeři
 • 30%vývojáři a sw architekti
 • 15%backoffice

Struktura zakázek

27% Business Process Management
a Document Management
10% Portály a mobilní řešení
9% Business Intelligence, Reporting
a Master Data Management
20% Integrace a architektura
23% Infrastruktura a bezpečnost
11% Odborné služby a konzultace

Další zajímavé údaje

1258

šálků kávy se vypije v Trasku každý týden

18144

Tatranek nám osladí život v Trasku každý rok

<
>

Partnerství

Hlavní partneři

IBM Microsoft SAP       EMC2         Oracle vm ware

Ostatní partneři

Naše produkty

Naše hlavní produkty jsou založené na interním vývoji a znalostech.

Racon – monitoring integrační platformy eDoceo RDS
TIF

Mezi naše produkty řadíme také řešení, která jsou postavená na technologiích našich partnerů.

Vize a hodnoty

Každý člověk, který s námi prošel část své pracovní i životní cesty, zanechal
v Trasku otisk své osobnosti. My, kteří tvoříme Trask dnes, víme, že existují hodnoty,
které jsou nám všem společné. A také dobře víme, že má smysl tyto hodnoty
udržovat a kultivovat. Protože právě ony nám pomohly vyrůst.

 1. Aktivní a svobodní lidé Přehrát video
 2. Otevřenost a spolupráce Přehrát video
 3. Dlouhodobé vztahy Přehrát video
 4. Znalosti a profesionalita Přehrát video

Pro média

Logo Trask — ZDE ke stažení

Tiskové zprávy

3.4.2017

Trask potvrzuje svoji pozici v integraci

V minulých měsících Trask potvrdil svoji roli významného partnera IBM na poli integračních technologií v CEE regionu, kdy v rámci integračního týmu získal celkem 17 nových certifikací spojených s produkty IBM Integration Bus a IBM MQ v oblasti vývoje i provozu.

Bližší informace

Trask potvrzuje svoji pozici v integraci

3.4.2017

V minulých měsících Trask potvrdil svoji roli významného partnera IBM na poli integračních technologií v CEE regionu, kdy v rámci integračního týmu získal celkem 17 nových certifikací spojených s produkty IBM Integration Bus a IBM MQ v oblasti vývoje i provozu.

Aktuálně má v rámci domény integrace 21 certifikovaných expertů na tyto technologie. Trask si pozici silného IBM partnera udržuje již více než 15 let a v současné době jeho služby v oblasti integrace (technologické, metodické i konzultační) využívá velké množství klientů z různých segmentů trhu v České republice, ale i třeba v Maďarsku či Rakousku.

„Naše pozice v aplikační integraci byla vždy velmi silná,“ dodává k tomu Petr Dlouhý, senior manažer pro oblast integrace v Trasku. „Kromě rozšiřování našich aktivit v tradičních oblastech kolem SOA se hodně věnujeme i trendům jako je API Management, cloud a hybridní integrace či microservices. Tady bych rád zmínil úspěch v podobě konkrétních dodávek API Management platforem pro několik českých bank.“

22.2.2017

Nový portál na platformě Liferay

V lednu jsme spustili nový mezinárodní web pro 2N TELEKOMUNIKACE.

Bližší informace

Nový portál na platformě Liferay

22.2.2017

V lednu jsme spustili nový mezinárodní web pro 2N TELEKOMUNIKACE.

Moderní plně responzivní portál má podpořit vnímání značky 2N a pomoci jí získat nové zákazníky. Zároveň umožňuje snadnou a cenově výhodnou editaci obsahu, eliminuje platby za CMS a nevytváří závislost na dodavateli (tzv. Vendor Lock). Portál jsme postavili na čistě komunitní verzi platformy Liferay. Těšíme se na průběžné vyhodnocování stanovených obchodních cílů. Chcete vidět web na vlastní oči? Podívejte se na www.2n.cz.

 

20.9.2016

Service Designer – přehledná a efektivní integrační analýza

Trask představuje nový integrační produkt, který vznikl ve spolupráci se společností Raiffeisenbank. Service Designer podporuje a vynucuje zavedenou integrační metodiku a pokrývá kompletní proces návrhu integračních služeb. Trask tímto potvrzuje svou silnou integrační kompetenci, kterou na zdejším trhu intenzivně buduje už od roku 1994.

Bližší informace

Service Designer – přehledná a efektivní integrační analýza

20.9.2016

Trask představuje nový integrační produkt, který vznikl ve spolupráci se společností Raiffeisenbank. Service Designer podporuje a vynucuje zavedenou integrační metodiku a pokrývá kompletní proces návrhu integračních služeb. Trask tímto potvrzuje svou silnou integrační kompetenci, kterou na zdejším trhu intenzivně buduje už od roku 1994.

Service Designer je odpovědí na dramatický nárůst projektů a požadavků na integraci, který je typický pro současný finanční segment. Integrační analýza se v takové situace potýká s celou řadou problémů, např.: vzájemně nespolupracující nástroje, nekonzistentní kvalita analýzy a jejích výstupů či problematické vynucování metodiky.

„Zavedení metodiky integrační analýzy je základním kamenem pro získání kontroly nad procesem vývoje a ve výsledku vede ke zvýšení efektivity celého procesu. Pokud však organizace začne vynucovat plnění metodiky bez toho, aby současně zavedla kvalitní nástrojovou podporu, končí bohužel tato snaha tím, že analytici tráví většinu času přizpůsobováním svých výstupů metodice a na jejich primární analytickou činnost jim nezbývá čas,“ říká k tomu David Čeljuska, Integration Architect, Trask solutions.

Začátkem roku 2014 banka oslovila Trask s požadavkem na implementaci nástroje tak, aby ho bylo možné využít v plném rozsahu již pro velký rozvojový projekt banky plánovaný na rok 2015. S vysokým nasazením obou týmů se nakonec povedlo nasadit Service Designer v polovině roku 2015. Díky dlouhodobé spolupráci se Trask a banka domluvili, že finální nástroj bude Trask dále rozvíjet jako vlastní produkt, obdobně jako v případě celé integrační platformy TIF (Trask Integration Framework), kterou banka provozuje od roku 2010.

„Nasazením tohoto nástroje jsme dosáhli zásadního zvýšení efektivity celého životního cyklu integračních dodávek, zvlášť v oblasti integrační analýzy. Díky tomu, že Service Designer nyní podléhá produktovému rozvoji, jsme od samotné dodávky obdrželi již několik dalších verzí nástroje, které jej dále vylepšují jak z hlediska funkčnosti, tak uživatelské přívětivosti,“ konstatuje Marek Fíla, Director, IT Development, Raiffeisenbank.

Service Designer pokrývá kompletní proces návrhu integračních služeb. Jeho podrobnou prezentaci je možné najít na adrese: servicedesigner.trask.cz.

 

Trask solutions, a.s., působí na trhu 22 rokem a je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky společnosti patří například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka či Škoda Auto. Trask si zakládá na porozumění oboru svých klientů tak, aby mohl dodávat řešení, která jim budou skutečně pomáhat být úspěšnější - ať již z pohledu vlastní efektivity, nebo z pohledu získávání a udržení nových klientů či zavádění nových produktů. Trask loni dosáhl za pomoci svých téměř 400 IT odborníků obratu 733 milionů korun.

31.8.2016

Trask má ISO 20000

Společnost Trask solutions neustále zlepšuje kvalitu svých služeb pro zákazníky. Důkazem je i získání ISO 20000, které je oficiálním potvrzením špičkového nastavení procesů řízení na úrovni mezinárodně uznávaných standardů.

Bližší informace

Trask má ISO 20000

31.8.2016

Společnost Trask solutions neustále zlepšuje kvalitu svých služeb pro zákazníky. Důkazem je i získání ISO 20000, které je oficiálním potvrzením špičkového nastavení procesů řízení na úrovni mezinárodně uznávaných standardů.

ISO 20000 garantuje zákazníkům nejvyšší kvalitu v oblasti řízení služeb informačních technologií. Projekt získání ISO 20000 běžel v Trasku 9 měsíců. Následně bylo začátkem léta v rámci nezávislého externího auditu společnosti DQS ověřeno splnění všech požadavků. Pro získání certifikace ISO 20000 musel Trask doložit, že má pod systematickou kontrolou všechny normou definované procesy řízení IT, včetně IT služeb poskytovaných zákazníkům, a soustavně pracuje na jejich zlepšování.

Trask je od roku 2014 držitelem certifikátu ISO 27001 a ISO 14001 a již od roku 2006 udržuje certifikaci ISO 9001.

ISO 27001 se zabývá informační bezpečností, vymezuje systém, který umožňuje identifikovat, naplánovat i zavést bezpečnostní procesy i kontroly informací, potřebné k ochraně důvěrných informací a zajištění komplexnosti a dostupnosti svěřených informací.

ISO 14001 se týká environmentálního managementu, tedy managementu životního prostředí. Snižuje dopady činností organizace na životní prostředí, což má za následek zlepšení životního prostředí.

ISO 9001 stanoví požadavky na systém kvality a pomáhá zvyšovat efektivnost organizace směrem k zákazníkům a zaměstnancům s ohledem na vývoj vnitřních i vnějších vlivů.

 

Trask působí na trhu 22 rokem a je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky společnosti patří například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka či Škoda Auto. Trask si zakládá na porozumění oboru svých klientů tak, aby mohl dodávat řešení, která jim budou skutečně pomáhat být úspěšnější - ať již z pohledu vlastní efektivity, nebo z pohledu získávání a udržení nových klientů či zavádění nových produktů. Trask loni dosáhl za pomoci svých téměř 400 IT odborníků obratu 733 milionů korun.

11.7.2016

Trask zavádí inovativní řešení osobních financí

Inteligentní aplikace pro řízení osobních financí (PFM) jsou jedním z nových a významných trendů v bankovnictví. Klienti internetového bankovnictví ERA Poštovní spořitelny nyní využívají výhod nejmodernějšího řešení společnosti Meniga díky implementaci provedené společností Trask Solutions.

Bližší informace

Trask zavádí inovativní řešení osobních financí

11.7.2016

Inteligentní aplikace pro řízení osobních financí (PFM) jsou jedním z nových a významných trendů v bankovnictví. Klienti internetového bankovnictví ERA Poštovní spořitelny nyní využívají výhod nejmodernějšího řešení společnosti Meniga díky implementaci provedené společností Trask Solutions.

Internetová bankovnictví přestávají být pouhými aplikacemi pro převod peněz z účtu na účet, ale stávají se elektronickým prostorem pro řešení osobních financí klientů. Někdy se v této souvislosti mluví o online bankovnictví nové generace. Evropským leaderem v této oblasti je společnost Meniga, jejíž řešení obsluhuje více než 35 milionů klientů v 17 zemích. V každé zemi si vybírá inovativního partnera, který má dostatečné znalosti a know-how pro implementaci. V ČR spolupracuje s Trask Solutions.

Zdroj obr.: Meniga

Společný projekt pro značku ERA Poštovní spořitelna ze skupiny ČSOB znamená pro klienty banky mnoho praktických výhod: kupříkladu lepší přehled o výdajích díky inteligentní kategorizaci transakcí, jednoduchý přehled finančních aktivit, možnost plánovat finanční cíle, automatizované poradenství apod.

„Naším cílem je umožňovat zákazníkům z řad finančních institucí inovativní řešení, které reagují na nové trendy a nová očekávání zákazníků," říká Jan Antoš, Senior Manager Architecture & Consulting Trasku. „Partnerství se společností Meniga nám umožňuje nabízet nejvyspělejší řešení v oblasti PFM, které při správné integraci s ostatními systémy banky vytváří nové a unikátní benefity pro klienty."

Navíc, přichází doba vynuceného zpřístupnění Informací a plateb třetím stranám dle Směrnice EU PSD 2. Nebojíme se říct, že jde o revoluční krok. Klient tak v PFM uvidí a bude moci obsluhovat své veškeré finanční produkty, bez ohledu na poskytovatele. Zároveň jeho finanční poradenství pak bude skutečně pokrývat a aktivně řídit celé portfolio klienta, případně jeho rodiny.

Trask nabízí ucelenou sadu řešení z oblasti PSD2: PSD2 regulatorní konzultace a gap analýzu, API management splňující požadavky PSD2, Agregační engine pro přístup k jiným finančním institucím a zmíněný Personal Finance Management. Tyto řešení bankám umožní nejen PSD2 regulatorně splnit, ale i naplno realizovat potenciál, který jim tato směrnice otevírá.

Trask působí na trhu 22 rokem a je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky společnosti patří například Česká spořitelna, ČSOB, MONETA Money Bank (dříve GE Money), Komerční banka či Škoda Auto. Trask si zakládá na porozumění oboru svých klientů, aby tak mohl dodávat řešení, která jim budou skutečně pomáhat být úspěšnější - ať již z pohledu vlastní efektivity, nebo z pohledu získávání a udržení nových klientů či zavádění nových produktů.

26.5.2016

Trask pokračuje v růstu

I v roce 2015 pokračovala konzultační a technologická společnost Trask v růstu, stejně jako v letech předchozích. Obrat ke konci kalendářního roku překročil za samotný Trask 713 mil Kč a spolu se zahraničním zastoupením dokonce 733 mil Kč.

Bližší informace

Trask pokračuje v růstu

26.5.2016

I v roce 2015 pokračovala konzultační a technologická společnost Trask v růstu, stejně jako v letech předchozích. Obrat ke konci kalendářního roku překročil za samotný Trask 713 mil Kč a spolu se zahraničním zastoupením dokonce 733 mil Kč.

Rostl i počet IT odborníků, kteří Trasku pomáhají dosahovat těchto vynikajících výsledků: na začátku roku 2016 jich bylo na palubě Trasku téměř 400.

„Radost nám dělá především stále rostoucí podíl vlastních služeb na celkovém obratu,“ říká CEO Trasku Filip Tománek. „Je to potvrzení toho, že klienti vnímají naši přidanou hodnotu, a oceňují naše know-how na úrovni konzultační i dodavatelské. I v letošním roce budeme proto opět investovat do znalostí našich zaměstnanců – naší strategií je dlouhodobě je udržovat nad úrovní trhu.“

Trask pomáhá firmám rychleji inovovat a zavádět nové produkty a služby. V loňském roce má za sebou konkrétně několik úspěšných projektů v oblasti analýzy velkých dat (Business Intelligence) a biometrie (Document Management). Výsledky práce Trasku od počátku roku usnadňují život statisícům klientů velkých bank – ať už v oblasti rychlých bezpapírových půjček nebo osobního finančního managementu. Zásadním tématem příštích let bude v oblasti financí norma PSD2 a s ní související zavádění bankovních API, pro které má již dnes Trask připravené řešení.

Trask se profiluje jako společnost zaměřená na šest hlavních oblastí:

* Business Process Management a Document Management

* Business Intelligence, Reporting a Master Data Management

* Integrace a architektura

* Infrastruktura a bezpečnost

* Portály a mobilní řešení

* Odborné služby a konzultace

Trask působí na trhu 22 rokem a je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky společnosti patří například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka či Škoda Auto. Trask si zakládá na porozumění oboru svých klientů, aby tak mohl dodávat řešení, která jim budou skutečně pomáhat být úspěšnější - ať již z pohledu vlastní efektivity, nebo z pohledu získávání a udržení nových klientů či zavádění nových produktů.

18.5.2016

Strategická inovace Trasku získala ocenění

V květnu proběhlo vyhlášení cen 18. ročníku Microsoft Awards. Zvláštní cenu za strategickou inovaci získala společnost Trask Solutions za IoT projekt ve společnosti Škoda Auto.

Bližší informace

Strategická inovace Trasku získala ocenění

18.5.2016

V květnu proběhlo vyhlášení cen 18. ročníku Microsoft Awards. Zvláštní cenu za strategickou inovaci získala společnost Trask Solutions za IoT projekt ve společnosti Škoda Auto.

Ocenění Microsoft Awards vybírají taková řešení, která prokazují vysokou míru inovativnosti, komplexnosti a také představují významný přínos pro zákazníka v podobě přímé úspory nákladů, zvýšení spokojenosti zákazníků či flexibilnějších firemních procesů.

Řešení Trasku ukazuje praktické použití technologie z kategorie Iternet of vehicles. Oceněný project je výsledkem úspěšné spolupráce Trasku a technologického institute CXI při liberecké technické univerzitě. Rozvoj technologií Internet Of Things a Internet of Vehicles a jejich masivnější využívání ze strany zákazníků do nedávna bránila řada technologických problémů a samozřejmě i limitovaná dostupnost kvalitního internetového připojení v terénu. Postupy a technologie, použité v inovativním řešení však ukázaly, že praktické využití komunikace z prostředí jedoucího auta je možné již nyní. Hodnoticí komise konstatovala, že tento projekt dospěl nejdále v praktické realizaci a jednoznačně ověřil využitelnost platformy MS Azure a zařízení na bázi W10 IoT Core. 

Svět neustále připojených vozidel se tak díky Trasku přiblížil podstatně blíže každodenní realitě.

 

Trask působí na trhu 22 rokem a je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky společnosti patří například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka či Škoda Auto. Trask si zakládá na porozumění oboru svých klientů tak, aby mohl dodávat řešení, která jim budou skutečně pomáhat být úspěšnější - ať již z pohledu vlastní efektivity, nebo z pohledu získávání a udržení nových klientů či zavádění nových produktů. Trask loni dosáhl za pomoci svých téměř 400 IT odborníků obratu 733 milionů korun.

 

3.5.2016

Jak získat a udržet online zákazníka v roce 2016?

To bylo téma minikonference, která proběhla po záštitou Online banky roku 29. dubna 2016. Akci pořádaly společnosti Trask, EY a Fincentrum. Cílovým publikem byli top manažeři a členové boardů finančních institucí.

Bližší informace

Jak získat a udržet online zákazníka v roce 2016?

3.5.2016

To bylo téma minikonference, která proběhla po záštitou Online banky roku 29. dubna 2016. Akci pořádaly společnosti Trask, EY a Fincentrum. Cílovým publikem byli top manažeři a členové boardů finančních institucí.

O technologiích, které zásadně ovlivní zákaznickou zkušenost promluvil Jan Antoš, senior manažer pro oblast výzkumu a vývoje společnosti Trask. Jeho prezentace se zaměřila především na evropskou normu PSD2. Ta otevře banky třetím stranám, a může tak omezit jejich možnost udržovat online vztah s klienty.

Online zákaznickou zkušenost (CX) měl jako téma své prezentace i Pavel Katolický, manažer oddělení Portály a mobilní řešení Trasku. Spolu s Jakubem Hytkou, manažerem poradenství pro finanční instituce společnosti EY, se zabývali tím, proč se o CX jenom mluví, ale málokdy něco opravdu dělá, a jak CX procesy nastartovat co nejméně bolestivým způsobem.

Úvodní slovo minikonference měl Petr Mandera, výkonný ředitel oddělení poradenství pro finanční instituce EY, a Petr Stuchlík, generální ředitel společnosti Fincentrum. Business trendy ve finančním sektoru popsal Petr Krajíček, senior konzultant EY, prodejní zkušenosti online se věnoval David Lorenc, ředitel divize Digital a CRM Fincentra, a o webech, které nabízejí nejlepší zákaznickou zkušenost, promluvil Jan Řezáč, nezávislý expert a autor knihy Web ostrý jako břitva. Konferenci moderoval Lukáš Mikeska, senior manažer oddělení poradenství pro finanční instituce EY.

Trask působí na trhu 22 rokem a je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky společnosti patří například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka či Škoda Auto. Trask si zakládá na porozumění oboru svých klientů tak, aby mohl dodávat řešení, která jim budou skutečně pomáhat být úspěšnější - ať již z pohledu vlastní efektivity, nebo z pohledu získávání a udržení nových klientů či zavádění nových produktů. Trask loni dosáhl za pomoci svých téměř 400 IT odborníků obratu 733 milionů korun.

29.2.2016

Oldřich Hollmotz posiluje Trask

I v roce 2015 pokračoval Trask v plynulém růstu a nabíral nové kolegy a kolegyně. Výraznou posilu získala na začátku roku 2016 oblast portálů a mobilních řešení. Oldřich Hollmotz k nám přichází z O2 a pomůže nám posílit Trask v metodologickém zázemí pro snadnou provozovatelnost portálů.

Bližší informace

Oldřich Hollmotz posiluje Trask

29.2.2016

I v roce 2015 pokračoval Trask v plynulém růstu a nabíral nové kolegy a kolegyně. Výraznou posilu získala na začátku roku 2016 oblast portálů a mobilních řešení. Oldřich Hollmotz k nám přichází z O2 a pomůže nám posílit Trask v metodologickém zázemí pro snadnou provozovatelnost portálů.

Oldřich Hollmotz přichází ze společnosti O2, kde měl na starosti konsolidační portálový projekt. Zkušenosti v IT oblasti dříve nabyl jako CIO ve společnostech Fortuna (Penta) a Sazka (PPF/KKCG). V Trasku se bude věnovat vedení kompetenčního týmu na portály v oblasti JAVA/Liferay. Mezi jeho cíle patří posílit metodologické zázemí pro snadnou provozovatelnost portálů, posílení vazby na klíčové zákazníky i formulování nabídky pro nové subjekty.

 

„Co mě okamžitě přesvědčilo, byl elán a nasazení, s jakým zde lidé pracují,“ říká Oldřich Hollmotz. „Na prvním místě se snažíme řešení najít a ne sbírat argumenty, proč danou věc řešit nebudeme, nechceme nebo nemůžeme. Další kladnou vlastností je i velká důvěra managementu a následná delegace kompetencí směrem k zaměstnancům. Díky tomuto faktu jsme schopni velmi rychle reagovat. Toto by samozřejmě nebylo možné bez nesporné profesní odbornosti, zkušeností a hlavně mnohdy tolik podceňované loajality, která je dle mého názoru naprosto zásadní.“

 

„Oblast portálů vnímáme jako velice perspektivní,“ říká Filip Tománek, CEO Trasku. „Zaznamenali jsme zde v poslední době úspěchy u stávajících i nových klientů. S Oldřichem přichází kvalitní znalosti metodiky i manažerské schopnosti, díky kterým je postavení Trasku na trhu opět silnější.“

Trask solutions působí na trhu 21 let a v současné době zaměstnává 400 IT odborníků. Obrat společnosti v roce 2014 činil 705 milionů korun. Trask solutions je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Škoda Auto a další.

 

Trask se zaměřuje na tyto oblasti:

Business Process Management a Document Management
Business Intelligence, Reporting a Master Data Management
Integrace a architektura
Infrastruktura a bezpečnost
Portály a mobilní řešení
Odborné služby a konzultace

8.2.2016

Tomáš Rodný se ujímá HR v Trasku

I v roce 2015 pokračoval Trask v plynulém růstu a nabíral nové kolegy a kolegyně. Rok 2016 tak startuje se 400 lidmi na palubě. Vytvářet prostředí, ve kterém se mohou zaměstnanci dlouhodobě rozvíjet po lidské a profesní stránce je jednou ze strategických priorit. A i to je důvod, proč do Trasku z RWE přichází Tomáš Rodný.

Bližší informace

Tomáš Rodný se ujímá HR v Trasku

8.2.2016

I v roce 2015 pokračoval Trask v plynulém růstu a nabíral nové kolegy a kolegyně. Rok 2016 tak startuje se 400 lidmi na palubě. Vytvářet prostředí, ve kterém se mohou zaměstnanci dlouhodobě rozvíjet po lidské a profesní stránce je jednou ze strategických priorit. A i to je důvod, proč do Trasku z RWE přichází Tomáš Rodný.

Mezi jeho první úkoly bude patřit nastavení systematického rozvoje zaměstnanců Trasku, jejich vzdělávání a motivace. Tomáš začínal v 90. letech jako psycholog ve Fakultní nemocnici v Motole, přes 10 let byl šéfredaktorem časopisu Psychologie dnes. Lidským zdrojům se věnoval od roku 2004 v poradenské společnosti Assessment Systems, od roku 2012 pak pracoval v oblasti náboru a rozvoje zaměstnanců skupiny RWE v ČR.

„Na Trasku mě zaujalo odhodlání dlouhodobě do zaměstnanců investovat a pracovat s nimi,“ říká Tomáš Rodný. „Rád bych, abychom dále posílili postavení Trasku jako atraktivního zaměstnavatele pro ty nejlepší odborníky, kterým můžeme nabídnout zajímavou práci, dlouhodobý profesní i osobní rozvoj, a to vše v zázemí silné a stabilní české společnosti."

 

„Zaměstnanci jsou pro nás dlouhodobě spolu se silnou odborností hlavním aktivem,“ říká Filip Tománek, CEO Trasku. „Za poslední rok cítíme od klientů poptávku po našich službách v oblasti Business Inteligence, Document managementu a portálových řešení. Proto rozšiřujeme kapacity a chceme, aby se nově začlenění zaměstnanci stali dlouhodobě součástí Trasku.“

 

 

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. Trask solutions je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Škoda Auto a další. 

20.1.2016

Podpořili jsme Centrum hiporehabilitace Mirákl a děti z dětských domovů

Každý rok se v Trasku zapojujeme do nějaké společensky prospěšné aktivity, protože chceme být odpovědnou a aktivní firmou. Naším cílem je, aby tyto aktivity nebyly pouze všední PR povinností, ale aby souvisely s hodnotami Trasku a s tím, jací lidé opravdu jsme. Proto podporujeme ty z nás, kteří se v nějaké dobrovolné činnosti angažují.

Bližší informace

Podpořili jsme Centrum hiporehabilitace Mirákl a děti z dětských domovů

20.1.2016

Každý rok se v Trasku zapojujeme do nějaké společensky prospěšné aktivity, protože chceme být odpovědnou a aktivní firmou. Naším cílem je, aby tyto aktivity nebyly pouze všední PR povinností, ale aby souvisely s hodnotami Trasku a s tím, jací lidé opravdu jsme. Proto podporujeme ty z nás, kteří se v nějaké dobrovolné činnosti angažují.

Letos jsme podpořili Centrum hiporehabilitace Mirákl, které pomáhá prostřednictvím léčebné rehabilitace na koni rodinám s těžce postiženými dětmi. Ne všechny rodiny si však mohou tuto terapii dovolit, byť je z části dotovaná. A právě v této oblasti jsme se rozhodli pomoci a umožnit tak rehabilitaci více dětem a ve větším rozsahu. Celkem jsme v Trasku přispěli 98.000 Kč, které pochází z těchto zdrojů:
 
1. Náhrada za dárky pro VIP klienty, kteří místo klasického dárku dostali zprávu, že peníze na jejich dárek byly poskytnuty centru Mirákl. Zde se nám podařilo shromáždit 50.000 Kč
 
2. Tombola na vánočním večírku, do které přispěli sami zaměstnanci: 12.000 Kč
 
3. Příspěvek zaměstnanců z odměn: 12.000 Kč
 
4. Příspěvek Trasku, kterým jsme zdvojnásobili příspěvek od zaměstnanců: 24.000 Kč.


 

V Centru hiporehabilitace Mirákl se dlouhodobě angažuje Kamil Karásek a tímto mu děkujeme, že nás na svou aktivitu upozornil a umožnil nám zapojit se do dobré věci.


Pochvala jde i dámskému osazenstvu Trasku, které se zcela autonomně a bez pomoci připojilo k charitativní akci #trpytivaradost. Probraly své šperkovnice a přebytečné věci poslaly malým parádnicím z dětských domovů. Fotky dárků, které díky nim odešly, najdete na Facebooku. 

V roce 2016 je rozvíjení CSR strategie jedním z našich strategických cílů. Pokud tedy jste někde aktivní nebo máte dobrý nápad, ozvěte se.
 
 
Za CSR Tým Trasku,
 
Iva Šmejkalová, Jirka Český, Kamil Karásek, Tomáš Rosa, Tomáš Svoboda

23.9.2015

Trask solutions bude u volby Banky roku 2015 a přináší novou kategorii Online banka roku

Trask solutions se v letošním roce poprvé stává partnerem prestižního hodnocení tuzemských finančních institucí a jejich produktů Fincentrum Banka roku 2015. Novinkou letošního roku je zařazení nové kategorie Online banka roku 2015.

Bližší informace

Trask solutions bude u volby Banky roku 2015 a přináší novou kategorii Online banka roku

23.9.2015

Trask solutions se v letošním roce poprvé stává partnerem prestižního hodnocení tuzemských finančních institucí a jejich produktů Fincentrum Banka roku 2015. Novinkou letošního roku je zařazení nové kategorie Online banka roku 2015.

Trask - online banka roku 2015

Konzultační a technologická společnost Trask solutions bude letos poprvé u toho, až budou v listopadu vyhlašována tradiční ocenění Fincentrum Banka roku. Stala se totiž partnerem tohoto nezávislého hodnocení a převzala záštitu nad nově zařazenou kategorií Online banka roku 2015.

Fincentrum Banka roku je dlouhodobě nejsledovanějším hodnocením finančních institucí a produktů na českém trhu. Nezávislost a prestiž ocenění zaručuje skutečnost, že hodnocení provádí nezávislá porota a dozor nad jeho průběhem má každoročně notář. Neméně významným aspektem nezávislosti je také fakt, že v rámci jednotlivých kategorií jsou hodnoceny všechny subjekty působící na českém trhu a hodnocení ani právo používat udělený titul nejsou pro tyto subjekty zpoplatněny.

V rámci nové kategorie Online banka roku, jejíž zařazení inicioval právě Trask solutions, porota vybere instituci, která nabízí nejlepší služby a produkty v oblasti online bankovnictví. Kandidáty na toto ocenění jsou všechny instituce, které takové služby a produkty na českém trhu poskytují.

„Trask solutions se v bankovním sektoru pohybuje již 21 let a po celou tu dobu bankám pomáháme inovovat, rychleji uvádět na trh nové produkty a služby a zlepšovat zákaznickou zkušenost,“ vysvětluje Filip Tománek, CEO společnosti Trask solutions. „Zvyšující se dynamika změn na současném bankovním trhu je poznamenána postupující digitalizací businessu, zvyšující se oblibou mobilních zařízení, nástupem tzv. FinTech startupů i novými trendy, jako je Internet of Things. Právě online bankovní produkty a služby jsou synonymem inovací a probíhajících změn v celém finančním sektoru,“ dodává.

Smyslem kategorie Online banka roku je vyzdvihnout nové možnosti v oblasti internetového a mobilního bankovnictví včetně výhod v oblasti správy produktů a osobních financí, komplexity a konzistence dostupných online služeb, aktuálnosti produktových a klientských informací, možností sjednání bankovních produktů online od A do Z, akceptace digitálních podpisů a identit, dostupnosti dokumentace v digitální podobě a online kanálů nebo online komunikace. Právě tyto vlastnosti umožňují bankám nabídnout unikátní zákaznickou zkušenost a získat tak lepší pozici na trhu. 

1.7.2015

Bimodal IT: České společnosti chtějí být agilní a flexibilní

České společnosti počítají s přechodem k tzv. Bimodal IT. A jak to víme? Zeptali jsme se našich klientů. A tak víme, že řada z nich již k Bimodal IT vykročila nebo se už chystá. Mají totiž pádný důvod: Nutí je nedostatečná rychlost reakce na potřeby businessu.

Bližší informace

Bimodal IT: České společnosti chtějí být agilní a flexibilní

1.7.2015

České společnosti počítají s přechodem k tzv. Bimodal IT. A jak to víme? Zeptali jsme se našich klientů. A tak víme, že řada z nich již k Bimodal IT vykročila nebo se už chystá. Mají totiž pádný důvod: Nutí je nedostatečná rychlost reakce na potřeby businessu.

 

IT českých společností čelí řadě nových trendů a změn. Mezi ty hlavní patří například:

Digitalizace businessu
Postupný nástup fenoménu Internet of Things
Rostoucí mobilita uživatelů
Rostoucí nároky na rychlost inovací a změn ze strany businessu

Na to vše musí IT reagovat. A když ne? Pak si business takříkajíc poradí sám. Výsledkem bude vznik tzv. šedého IT a postupná ztráta kontroly IT oddělení nad aplikacemi, což je pro IT nezáviděníhodná situace.

Co s tím? Zkrátka a jednoduše, IT musí být schopno nabídnout flexibilitu a agilitu. Stav v naprosté většině společností tomu však zatím zdaleka neodpovídá. IT se musí změnit!

100% velkých českých společností považuje flexibilitu a rychlost reakce IT na požadavky businessu za nedostatečnou. (průzkum Trask solutions, květen 2015)

Agilita vs. spolehlivost? Východiskem je Bimodal IT

Pozitivní je, že české společnosti již začaly o možných směrech reorganizace IT intenzivně uvažovat. Naráží však přitom na neslučitelné požadavky: Rostoucí nároky na flexibilitu a agilitu IT v rámci inovací jsou totiž v přímém rozporu s přetrvávajícími požadavky na spolehlivost a stabilitu klíčových systémů.

Smysluplným východiskem je proto přechod na tzv. Bimodal IT, tzv. vícerychlostní IT, které IT umožní fungovat ve dvou režimech:

Klasické IT

Prioritami jsou spolehlivost, predikovatelnost, stabilita.
Pracuje s jednoznačným zadáním a požadavky. Založeno na tradičních waterfall metodikách projektového řízení.

Inovativní IT

Důraz je kladen na rychlost, flexibilitu a agilitu.
Je založeno na experimentu a inovacích, pracuje s agilními metodikami a volným zadáním ze strany businessu.

 

Přechod k Bimodal IT? Nemusí být snadný

Úspěšné zavedení principů Bimodal IT si nicméně vynucuje promyšlenou reorganizaci IT. Společnosti si musí poradit s celou řadou výzev v oblastech, jako jsou:

Osvojení agilních metodik a principů vývoje

Příprava na straně architektury – osvojení principů pace-layered approach, renovace jádra IT, úklid tzv. technologického dluhu 
Synchronizace klasického a agilního IT – nalezení vhodných způsobů IT Governance

Nutným předpokladem úspěchu je současně vyřešení řady otázek od firemní kultury a motivací přes nastavení vhodné kombinace znalostí a schopností až po nalezení společného jazyka pro komunikaci mezi IT a businessem.

Jak na to? Trask pomáhá českým lídrům

Pro český trh je Bimodal IT žhavé téma. Je vidět, že budoucím směřováním svého IT se již dnes intenzivně zabývají všechny významné společnosti. V Trasku dnes organizaci IT z pohledu Bimodal a posledních trendů řešíme již s pěti významnými klienty ze sektoru financí, telekomunikací a energetiky. Je zajímavé být při tom a sledovat, jakou cestou se jednotlivé společnosti vydávají, když hledají nejlepší východiska.

Výhodou je, že se Trask může opřít o praktické zkušenosti a současně znalost metodik tradičních i agilních přístupů, stejně jako metodik, které pomáhají vyřešit tzv. šedé zóny IT.

Současně je ale zřejmé, že Bimodal IT není zdaleka jen záležitost IT, neboť alespoň v počátcích je často potřeba i businessu pomoci určit, na co se zaměřit, jakými agendami začít. Právě společnosti, které se s těmito výzvami nejlépe vypořádají, budou těmi úspěšnými a konkurenceschopnými.

Jsem rád, že se o své zkušenosti s adopcí Bimodal IT v rámci odborného setkání podělil Radek Moc, Vice President of Solution & Services ve společnosti T-Mobile Czech Republic. TMCZ se totiž povedlo již hlavní principy agilního vývoje a Bimodal IT úspěšně implementovat.

 

„Podařilo se nám nalézt způsoby a postupy, které při implementaci Bimodal IT fungovaly v našem prostředí. Neexistuje však recept, který bude fungovat kdekoliv. Konkrétní postup implementace musí vždy reflektovat stav dané společnosti, její kulturu a především schopnost IT i businessu vzájemně spolupracovat. Vše totiž stojí právě na spolupráci,“ vysvětluje Radek Moc.

 

Zajímá vás více? Chcete znát úplné výsledky našeho průzkumu? Jak vidí Bimodal IT leadeři českého trhu? Nesouhlasíte s některým z mých tvrzení. Napište mi na jantos@trask.cz . Váš názor nás inspiruje. 

23.6.2015

Self Service BI: Když víte jaká data potřebujete, je to tak jednoduché

Tradiční BI bylo vždy ve znamení mohutných řešení. Hotovo: Máme postaveno. Potom byla sháňka po datech. Hotovo: Data máme. Od složitosti k jednoduchosti. Nyní se pusťme do vytěžování zlata.

Bližší informace

Self Service BI: Když víte jaká data potřebujete, je to tak jednoduché

23.6.2015

Tradiční BI bylo vždy ve znamení mohutných řešení. Hotovo: Máme postaveno. Potom byla sháňka po datech. Hotovo: Data máme. Od složitosti k jednoduchosti. Nyní se pusťme do vytěžování zlata.

Každé řešení má svůj problém

Obchodník přichází za „ajťákem“: „Připrav mi tato a tato data, já je zanalyzuji a podívám se, jestli v nich nenajdu nějakou zajímavou obchodní příležitost.“

Tak nějak by mohl začínat jeden z milionu vtipů o obchodnících, kteří si všechno představují až moc jednoduše, a přetížených „ajťácích“, kteří nemají čas na legrácky a při nejlepší vůli nedokáží hned a bez čekání vyhovět každému, kdo zaklepe na dveře.

 

Přeci vím co chci. Tak mi to dejte!

Toto není pojednání vedené proti IT. I oni mají své úkoly a priority. I při nejlepší vůli je těžké věnovat tu „chvilku“ každému, kdo něco potřebuje právě teď – „hned a přednostně“.

Ale my z businessu potřebujeme data, potřebujeme z nich vytěžit to zlato, informace. Nejde přece o nás! Je tady klient, který čeká na nabídku. A potřebujeme mu dát lepší službu – ne se ho neustále vyptávat. Chceme vědět. Nabídnout mu individuální radu, řešení šité na míru, které ho okamžitě oslní: „Ano, to přesně potřebuji!“

Data máme. Jsou tam, někde hluboko v různých systémech a úložištích. Ale je jich hodně a my potřebujeme vždy jen ta konkrétní. Data o klientech, data, ze kterých můžeme vycházet, podle kterých se rozhodnout právě tady a teď. Jen se k nim dostat? Tak, aby to nebolelo a bylo to hned? Sáhnout si pro ně?

Je složité domluvit se s lidmi IT, když chcete získat konkrétní data pro rozhodování?

Nerozumí vám v IT, co od nich vlastně chcete?

Chcete svá data hned? Bez pořadníků a bez čekání? Taková, která právě teď potřebujete?

Jak si pro ně jednoduše sáhnout a zobrazit je?

 

Řešení. Co je to Self Service BI?

Self-Service Business Intelligence. Koncept, který slibuje přinést řešení pro všechny, kdo potřebují pracovat s daty flexibilněji než dosud.

Samoobslužné BI je označení pro nástroje, které svým netechnickým uživatelům umožňují jednoduše vytvářet vlastní, personalizované reporty nebo prohledávat data pomocí analytických dotazů a vytvářet si tak svůj vlastní pohled na data. Obchodníci a marketéři tak už nemusejí pokorně čekat, až si na ně najdou čas IT specialisté zodpovědní za reportingové služby. Také samotné IT ocení, že má volnější ruce pro opravdu důležité úkoly. Uživatelé tak mohou analyzovat (téměř) libovolná data podle svých potřeb a nespoléhat pouze na data, která jsou k dispozici v rámci celopodnikové BI platformy. WIN-WIN řešení?!

Možnosti samoobslužných nástrojů jdou až za hranice běžných tabulkových procesorů, které mnohá obchodní oddělení dosud úspěšně využívala, a dávají uživatelům nejen přístup k různým datovým zdrojům, ale především mnohem větší kontrolu nad výstupem včetně pokročilé analýzy a vizualizace dat. Klíčovým faktorem je zároveň jednoduchost použití.

Jestliže ještě donedávna patřily tyto nástroje na „seznam přání“, dnes už je business uživatelé jednoduše chtějí a očekávají. Už letos se tak samoobslužné BI nástroje podle společnosti Gartner stávají prioritou pro business velkého počtu společností. Navíc Gartner odhaduje, že do konce roku 2016 zainvestuje do některého ze self-service nástrojů většina firem.

 

Zní to úžasně. Je to úžasné?

Primární výhodou self-service BI je to, že umožní zrychlit, zjednodušit a zefektivnit tvorbu personalizovaných nebo ad-hoc reportů a analýz a snížit závislost na IT oddělení. Umožní uživatelům jednoduše si pro svá data sáhnout – v momentě, kdy je zkrátka potřebují. A výsledkem je možnost rozhodování nad relevantními daty prakticky v reálném čase.

Umožní data zkoumat a kreativně s nimi pracovat  a tak například objevovat nové obchodní příležitosti – a není třeba zdůrazňovat, že obchodní příležitost, kterou nevyužijete dnes, bude zítra ta tam.

 

Ale..

Na co přes to nadšení nezapomenout: Důležitou stránkou je přehledná vizualizace dat. Více představíme na naší odborné snídani na téma SSBI. Samotní účastníci si zažijí co funguje a co nikoliv.

 

Jak do konceptu SSBI zapadá IT?

Ačkoliv mluvíme o BI bez IT, samotné IT není úplně ze hry. Role IT bude i věku samoobslužné Business Intelligence nadále velmi důležitá.

IT samotné – nebo nejčastěji ve spolupráci se specializovaným partnerem se zkušenostmi v BI – bude mít totiž zodpovědnost nejen za instalaci samotných nástrojů. Především bude hrát roli při vytváření vhodné datové architektury. V Trasku již máme bohaté zkušenosti s tím, jak důležité je na počátku navrhnout a implementovat vhodnou architekturu datového skladu, případně i specializované data marty (jakési sady dat připravené pro určité specifické oblasti či konkrétní skupiny uživatelů). Kromě toho ale umíme zprostředkovat také napojení různých datových zdrojů, které nejsou nutně zahrnuty v tradičním datovém skladu (pokud již ve společnosti existuje).

Sami jsme se již přesvědčili, jak důležité je pochopit, že implementace samoobslužných nástrojů (nebo libovolných jiných BI nástrojů) by měla odrážet především potřeby businessu, nikoliv představy IT. Oproti situaci, kdy si data „někdo“ stáhne na své PC a tam nad nimi cosi „tvoří“ v Excelu, je zde jeden zásadní rozdíl. Díky použití self-service nástrojů, které jsou přizpůsobeny pro podnikové prostředí, má přitom IT mnohem větší kontrolu nad tím, kdo s jakými daty ve firmě pracuje. A to nahrává možnosti zavedení účinných procesů Data Governance.

20.5.2015

Flexibilní pracoviště pomáhá bankám k dosažení cílů

Opravdu je místem setkávání s klientem pobočka banky? Kdy naposledy jste Vy osobně byli na pobočce vaší banky? Oblast privátního bankovnictví se musí změnit. Jak? Zeptali jsme se odborníka na slovo vzaté. Zeptali jsme se Lukáše Jeníka, Executive Directora společnosti Trask solutions. Nemluvíme řečí IT, ale přemýšlíme jak IT může pomoci změnit oblast privátního bankovnictví!

Bližší informace

Flexibilní pracoviště pomáhá bankám k dosažení cílů

20.5.2015

Opravdu je místem setkávání s klientem pobočka banky? Kdy naposledy jste Vy osobně byli na pobočce vaší banky? Oblast privátního bankovnictví se musí změnit. Jak? Zeptali jsme se odborníka na slovo vzaté. Zeptali jsme se Lukáše Jeníka, Executive Directora společnosti Trask solutions. Nemluvíme řečí IT, ale přemýšlíme jak IT může pomoci změnit oblast privátního bankovnictví!

Jaká jsou klíčová témata, která právě v současnosti řeší privátní bankéři?

Odpověď musíme hledat paradoxně ne u našeho bankéře, ale u klienta. Co chce a očekává klient? Privátní bankéř se typicky soustředí především na své obchodní výsledky. Ne že by tomu bylo v minulosti jinak, ale tlaky na něj jsou stále větší – už jenom kvůli stupňující se konkurenci. Potřebuje dosáhnout zvýšení konverzního poměru, zlepšit své možnosti pro akvizici klienta.

To znamená, že potřebuje klienta zaujmout a být schopen uzavřít smlouvu v pravou chvíli, což dost často nemusí být právě v prostorách bankovní pobočky.

Jak se tyto potřeby dotýkají banky jako takové?

Aby to bylo možné, musí bankéř umět vyjít klientovi vstříc. Když se klientovi nechce na pobočku, vydá se za ním. A když se s ním klient nemůže setkat na úkor vlastní pracovní doby, sejde se s ním například v podvečer. Pokud je představa návštěvy pobočky pro klienta nepříjemná, bude preferovat schůzku u kávy.

Zároveň s tím do bank přichází nová, dynamická a perspektivní generace lidí, kteří chtějí dosáhnout dobrých výsledků a nebýt svazováni pracovní dobou „od devíti do pěti“. Aby ale mohli klientovi nabídnout patřičný komfort, musí mu být schopni mimo banku a mimo obvyklou pracovní dobu nabídnout plně srovnatelnou úroveň služby. A na bance je najít způsob, jak jim to umožnit.

Jakým způsobem se banky mohou těmto trendům přizpůsobit a  dobrat se ke kýženému výsledku?

Banka musí svým lidem poskytnout možnost dostat se kdykoliv a odkudkoliv k informacím o klientovi. Moderní bankéř už je zvyklý používat moderní mobilní zařízení, nejčastěji tablet, a pravděpodobně by jej ke své práci i preferoval. Pouze potřebuje dostat se z něj ke svým datům a aplikacím. A potřebuje být schopen nabídnout klientvi možnost přímo „teď a tady“ vyplnit a odeslat žádost nebo rovnou uzavřít smlouvu.

V dnešní době se jako ideální jeví takzvaná virtualizace desktopu. Dnes jsou uživatelé – bankéři vázáni na pevné pracovní místo a klasický stolní počítač, z něhož přistupují ke své osobní pracovní ploše, aplikacím a datům. Ve virtualizovaném prostředí je „desktop“ provozován v datovém centru a uživatel k němu má přístup odkudkoliv – nejen ze stolního počítače, ale třeba i ze svého notebooku nebo tabletu přes internet.

Druhou částí rovnice je vytvoření bezpapírového prostředí, které umožní celý proces poskytnutí produktu klientovi digitalizovat. To je ale zase něco, k čemu již současné banky tak jako tak směřují, úzce to totiž souvisí s efektivitou jejich procesů, s požadavkem tyto procesy plně digitalizovat a s provozními náklady.

Zní to nicméně trochu komplikovaně. Jak něco takového vypadá v praxi?

Naopak, jde o výrazné zjednodušení. Náš mobilní bankéř se s klientem setká například v jeho oblíbené kavárně, ale má odsud přístup ke své běžné pracovní ploše a má tak před sebou všechna data o klientovi a je schopen mu nabídnout produkt na míru, modelovat  různé varianty a ukázat mu je v grafické podobě a tak dále.

A co víc, přímo na mobilním zařízení je ihned schopen připravit žádost či smlouvu, kterou klient může na tabletu jen podepsat, například s využitím biometrického dynamického podpisu, aby mohla být přímo odeslána ke zpracování v back-office. Není potřeba vyplňovat nebo podepisovat žádné papírové formuláře a odesílat je na cetrálu. Zkrátka moderní služba se vším všudy. Z těchto technologií a principů budou nakonec těžit nejen mobilní bankéři, ale celá banka a její pobočková síť.

Šéf IT banky ale v tuto chvíli namítne, že to určitě znamená nezanedbatelnou investici. Dá se vůbec vyčísit, na kolik to celé firmu přijde?

Asi tušíte, že může jít o rozsáhlý projekt, jehož náklady závisí na mnoha proměnných specifických pro každou banku. Jelikož už se zaváděním takového prostředí máme reálné zkušenosti, poučili jsme se, že je potřeba se na to podívat ze správného úhlu. Otázka nezní, kolik to bude stát, ale jak vybudování takového prostředí zasadit do celkového kontextu a načasovat, aby banka z takové investice vytěžila maximum.

Málokdy takové prostředí budujete „na zelené louce“. IT banky vždy pracuje s určitými cykly upragu infrastruktury, náhrady starých počítačů za nové, často v souvislosti s nutným upgradem desktopových operačních systémů. A to je ten pravý moment, kdy je vhodné proces virtualizace desktopů zahájit.

V čem lze spatřovat návratnost investic? Jsou to například úspory z hlediska lepšího využití kapacit podobně jako u virtualizace serverů?

V případě virtualizace desktopu je podstata jinde. V první řadě je v našem případě potřeba návratnost hledat v nových obchodních příležitostech, ve vyšší úspěšnosti „prodeje“ produktů. Jinak zcela obecně je klíčovou výhodou virtualizace je centralizace celého desktopového prostředí a z ní vyplývající usnadnění a úspory v oblasti správy a údržby.

To se netýká jen oblasti mobilního přístupu, ale celé banky. Tyto výhody se odrazí již v rámci prvotní fáze, kdy potřebuje banka provést například upgrade řádově tisíců pracovních stanic. Navíc je potřeba vzít v úvahu celou oblast rizik souvisejících s citlivými daty a přístupem k nim.

Právě rizika v souvislosti s mobilními technologiemi jsou pro banky jádrem problému, nebo ne?

Správně, přesně to banky řeší, protože šíření mobilních zařízení a jejich prolínání do pracovní oblasti je obtížné zastavit. Rizika týkající se přístupu k citlivým datům v prostředí banky i v souvislosti se vstupem do banky mimo zdi banky má řada bank vyčíslena a nejsou nijak malá.

Ale v našem případě se na věc vlastně musíme podívat obráceně. V čem totiž tkví to hlavní riziko? 

Obvykle v tom, že banka nemá data zcela pod kontrolou, pokud jsou mobilní aplikací stažena a uložena do samotného mobilního zařízení nebo musí zprostředkovat přístup přímo k serverům kritických systémů. Data se fyzicky dostávají mimo zdi banky (byť jsou třeba zašifrována) a v případě krádeže či ztráty zařízení hrozí jejich únik. A právě virtualizace desktopu tento problém vlastně úplně odbourává.

Bankéř prostřednictvím zabezpečeného připojení vzdáleně přistupuje ke své pracovní ploše a aplikacím a data zdi banky vůbec neopustí. IT tak má naopak nad daty a prostředím desktopů mnohem lepší kontrolu, což znamená, že je schopno účinně uplatňovat a vynucovat zásady bezpečnosti napříč celou bankou. A to pro naši banku znamená odbourání podstatné části rizik, se kterými musela dosud kalkulovat.

9.12.2014

Nová sekce Trasku pomáhá při rozjezdu inovativní služby BLESK peněženka

Trask solutions zakládá novou sekci zaměřenou na platební a transakční systémy, která bude součástí kompetence IT Odborné služby a kompetence. Pilotním projektem nového oddělení se stala dodávka transakčního systému pro společnost MOPET CZ, který ji využívá v rámci služby pro produkt BLESK peněženka.

Bližší informace

Nová sekce Trasku pomáhá při rozjezdu inovativní služby BLESK peněženka

9.12.2014

Trask solutions zakládá novou sekci zaměřenou na platební a transakční systémy, která bude součástí kompetence IT Odborné služby a kompetence. Pilotním projektem nového oddělení se stala dodávka transakčního systému pro společnost MOPET CZ, který ji využívá v rámci služby pro produkt BLESK peněženka.

Konzultační a technologická společnost Trask solutions založila novou specializovanou sekci Platební a transakční systémy v rámci své kompetence IT Služby. Vyčlenění této oblasti coby samostatné sekce je vyústěním dlouholetého působení v této sféře a opírá se o vysokou úroveň odborných znalostí a zkušeností v oblasti řešení pro platební bránu E-commerce České spořitelny a společnost MOPET CZ. Služby poskytované v rámci nové sekce mají zároveň průnik do dalších domén, jako je například optimalizace daňové zátěže.

 

Úspěšný pilotní projekt: Transakční systém pro MOPET CZ

Prvním projektem, pod který se tým nové sekce Trasku podepsal, se stala dodávka transakčního systému pro společnost MOPET CZ. Nový transakční systém je nyní využíván v rámci provozování služby BLESK peněženka.

 

Trask jako dlouholetý partner největších českých bank do projektu přinesl nejen rozsáhlé znalosti a zkušenosti z oblasti platebních a transakčních systémů, integrace, infrastruktury a zabezpečení, ale i bohaté znalosti z oblasti financí a finančních služeb.

„BLESK peněženka, coby první a dosud ojedinělá služba tohoto typu na českém trhu, je názornou ukázkou toho, co to znamená bořit zavedené hranice. V Trask solutions se dlouhodobě soustředíme právě na to, abychom svým klientům pomáhali přicházet s inovacemi a novými, jedinečnými produkty. Úspěšná spolupráce v rámci tohoto projektu tak podtrhuje naši dlouhodobou orientaci a je dalším dokladem kompetencí a odborných znalostí našeho týmu v rámci nové sekce Platební a transakční systémy,“ říká Filip Tománek, CEO společnosti Trask solutions.

1.12.2014

RDS od Trasku v hledáčku Gartner!!

Agentura Gartner uvádí Trask ve svých Magických kvadrantech v oblasti Master Data Managementu pro řešení produktových dat a zákaznických dat

Bližší informace

RDS od Trasku v hledáčku Gartner!!

1.12.2014

Agentura Gartner uvádí Trask ve svých Magických kvadrantech v oblasti Master Data Managementu pro řešení produktových dat a zákaznických dat

Konzultační a technologická společnost Trask solutions dosáhla celosvětového úspěchu se svým produktem Trask RDS (Reference Data Store).

Trask také nedávno citovala agentura Gartner jako prodejce v souvislosti se segmenty MDM v oblasti trhu produktových dat (Product Data Market) a MDM trhu zákaznických dat (Customer Data Market), které nebyly zahrnuty do Magického kvadrantu pro Master Data Management řešení produktových dat (Product Data Solutions) a Magického kvadrantu pro Master Data Management řešení zákaznických dat (Customer Data Solutions). 

Zpráva Magický kvadrant agentury Gartner je jednou z nejuznávanějších analýz v různých oblastech informačních technologií. Věříme, že tyto zmínky v širším výběru prodejců řešení pro Master Data Management potvrzují, že společnost Trask solutions patří mezi nejznámější a nejrespektovanější hráče na trhu.  Magický kvadrant pro Master Data Management v oblasti řešení zákaznických dat (Customer Data Solutions) byl zveřejněn 30. října a Magický kvadrant pro Master Data Management v oblasti řešení produktových dat (Product Data Solutions) vyšel 6. listopadu 2014.

"Trask RDS je moderní řešení, které bylo navrženo způsobem, jenž může díky své snadné a cenově výhodné implementaci pomoci našim klientům všude, kde je implementace řešení od velkých globálních dodavatelů příliš nákladná nebo časově náročná. Skutečnost, že agentura Gartner uvedla Trask s řešením RDS v rámci širšího seznamu dodavatelů ve svých Magických kvadrantech, je pro nás dokladem, že tento produkt patří mezi nejuznávanější řešení v celém sektoru a pro naše klienty může být skutečnou výhodou," říká Filip Tománek, generální ředitel Trask solutions.

Produkt Trask RDS (Reference Data Store) představuje řešení pro Master Data Management, především pro statická a referenční data, například kódové seznamy, pro které nabízí kromě standardní funkcionality také možnosti mapování a následného převodu hodnot. Díky technologickým rozhraním (webová služba, soubor atd.) nabízí snadnou integraci s jinými systémy v aplikační architektuře. Mezi výhody produktu patří flexibilita, snadné používání a rychlost nasazení do provozu.

Reference v oblasti nasazení – například pro centrální správu kódových seznamů v České spořitelně a ve společnostech ČSOB Leasing a D.A.S. pojišťovna právní ochrany – dokládají kvalitu řešení Trask RDS.

"Firmy všech velikostí a v mnoha odvětvích mají problém udržet napříč svými organizacemi jednu konzistentní a přesnou verzi dat o produktech nebo službách, kterou by bylo možné sdílet. Se zvyšujícím se zájmem o digitalizaci firem je stále důležitější také správa jejich klíčových hlavních dat. Schopnost docílit a udržet jednu sémanticky konzistentní verzi hlavních produktových dat je pro organizace zaměřené na zákazníka naprosto zásadní," uvádí agentura Gartner ve své letošní zprávě.

Efektivní správa hlavních dat tvoří důležitý předpoklad pro zlepšení efektivity procesů, zlepšování služeb klientům, zvyšování účinnosti marketingových kampaní, plnění zákonných požadavků a zajištění přesnějšího reportování. " Gartner odhaduje, že celkové výnosy z MDM pro řešení produktových dat dosáhly v roce 2013 532 miliónů dolarů, což znamená nárůst o 8,7 % oproti roku 2012. Vůči tomu odhadujeme, že trh MDM pro řešení zákaznických dat dosáhl v roce 2013 výnosů 586 miliónů dolarů, o 12,2 % více než v roce 2012. ," uvádí Magický kvadrant pro Master Data Management v oblasti řešení zákaznických dat.

 

Organizace Gartner nepodporuje žádného prodejce, výrobek ani službu, které uvádí ve svých výzkumných publikacích, a neradí uživatelům technologií, aby volili pouze dodavatele s nejvyšším hodnocením nebo jinak označované. Výzkumné publikace agentury Gartner se skládají z názorů výzkumné sekce Gartner a nelze je brát jako neměnnou skutečnost. Agentura Gartner nenese žádnou záruku, přímou či nepřímou, ve spojení tímto výzkumem, včetně veškerých záruk na prodejnost nebo kvalitu pro konkrétní účely.

 

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie pro rozvoj svých podnikatelských aktivit a pro rychlejší implementaci nových produktů a služeb. K těmto účelům využívá rozsáhlou znalost byznysu svých klientů a dlouholeté prověřené zkušenosti v oblasti integrace, konsolidace, implementace, vývoje a správy řešení v oblasti informačních technologií.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, utilit, průmyslu či v dalších sektorech.  Mezi největší klienty společnosti patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Škoda Auto. 

Trask solutions působí na trhu již 20 let a v současné době zaměstnává přes 330 IT odborníků. Obrat společnosti v roce 2013 byl 703 mil. Kč, V roce 2009 přesáhl obrat 410 mil. Kč. Své služby poskytujeme nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy.

Dlouhodobými cíli společnosti Trask je dostat se v očích svých zákazníků mezi 3 nejvýznamnější firmy ve všech strategických oblastech jejich podnikání a i nadále zvyšovat kvalitu dodávané práce, nadšení a profesionalitu svých zaměstnanců. Díky tomu může Trask naplnit svou základní strategii – pomáhat zákazníkům rychleji a efektivněji inovovat.  Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na adrese www.trask.cz.

 

Hlavní oblasti odborných znalostí společnosti Trask solutions jsou:

1.         Business Process Management a Document Management

2.         Business Intelligence a Master Data Management

3.         Integrace

4.         Infrastruktura a bezpečnost

5.         Portály a mobilní řešení

6.         Poradenství a profesionální IT služby

 

 

Kontakt:
Trask solutions

Eva Drbohlavová, Marketing Manager

edrbohlavovova@trask.cz

Mobile: (+420) 737 965 948

3.11.2014

Převzetí podpory DMS a skenovacího řešení v Raiffeisenbance

Společnost Trask solutions převzala podporu a rozvoj Document Management Systemu EMC Documentum a skenovacího řešení EMC Captiva v Raiffeisenbank.

Bližší informace

Převzetí podpory DMS a skenovacího řešení v Raiffeisenbance

3.11.2014

Společnost Trask solutions převzala podporu a rozvoj Document Management Systemu EMC Documentum a skenovacího řešení EMC Captiva v Raiffeisenbank.

Technologická a konzultační společnost Trask solutions přebrala do své péče kompletní oblast DMS (Document Management System) a skenovací řešení na platformě EMC ve společnosti Raiffeisenbank. Zvítězila ve výběrovém řízení, kdy Raiffeisenbank hledala spolehlivého partnera pro převzetí obsluhy systémů spadajících do této oblasti.

Záměrem Raiffeisenbank bylo získat stabilního dodavatele, který zvýší kvalitu servisní podpory a zajistí další rozvoj a efektivnější využití řešení DMS.

Trask ve výběrovém řízení uspěl díky svým bohatým zkušenostem s oblastí systémů ECM/DMS a výborné znalosti řešení EMC Documentum. Kromě toho hrála významnou roli také znalost bankovního prostředí.

Převzetí řešení EMC Documentum a EMC Captiva

Díky zkušenostem Trasku proběhlo převzetí všech souvisejících systémů hladce a bez narušení poskytování služeb servisní podpory a zejména provozu.

Pro samotné převzetí Trask využil vlastní standardní proces a metodiku převzetí provozu a rozvoje informačního systému. Díky rozsáhlému know-how a bohatým zkušenostem si tým Trasku poradí i v situaci, kdy dosavadní poskytovatelé neposkytují potřebnou součinnost. Více než pádný důkaz přineslo samotné převzetí příslušných systémů v Raiffeisenbank.

Převzetí systému (tranziční období) bylo realizováno jako samostatný jednorázový projekt, jehož výstupy byly:

 • převzetí zdrojových kódů aplikace a nastavení prostředí a platformy
 • převedení know-how pro standardní úkony podpory
 • provedená revize dokumentace a identifikované oblasti k dořešení
 • identifikování otevřených issues v řešení DMS a shoda na způsobu jejich řešení
 • definovaný projekt stabilizace a rozvoje (na základě výše uvedeného)

 

Standardizovaný postup Trasku při převzetí informačního systému do servisní podpory:

 • Tranzice proběhla za 10 pracovních týdnů. Po tomto období převzal Trask EMC Documentum a EMC Captiva do rutinní servisní podpory s plnou odpovědností za SLA.
 • Společnost Trask využila osvědčenou metodiku a zkušenosti v převzetí servisní podpory u systémů, které nevyvíjela.
 • Rutinní servisní podpora

Společnost Trask poskytuje Raiffeisenbance:

 • Zajištění servisní podpory
 • Komunikaci s vendorem platforem (společností EMC)
 • Rozvoj aplikací založených na EMC Documentum a Captiva
 • Zajišťuje konzultace související s provozem platforem (sledování nových verzí, patchování apod)
 • IT i business konzultace při stanovení strategie v oblasti DMS

Trask potvrzuje vedoucí postavení na trhu

Trask jako jedna z největších technologických a konzultačních společností na českém trhu patří v oblasti DMS v současnosti ke špičce v oboru.

 „Trask disponuje největším týmem pro oblast ECM v ČR. Klíčem k úspěchu je, že náš tým není postaven na několika málo jedincích a jsme tak schopni poskytnout nejen potřebné know-how, ale také kapacitu pro bezpečné zajištění podmínek SLA a znalost klíčových odvětví,“ říká Daniel Pecina, Manager oblasti ECM společnosti Trask, a.s. „Dokladem našich schopností a možností je fakt, že v současné době poskytuje služby podpory a outsourcingu více než 50 klientům,“ dodává.

Převzetím oblasti ECM u tak významného zákazníka, jakým je společnost Raiffeisenbank, Trask opět potvrzuje své výlučné postavení na českém trhu v oblasti poskytování služeb, zejména služeb zaměřených na platformu EMC Documentum.

30.10.2014

České společnosti směřují k bezpapírovým procesům a digitální archivaci

Přibližně desetině českých firem se již podařilo dosáhnout kompletní digitalizace klíčových procesů včetně eliminace papíru na vstupu a výstupu. Většina ostatních pak k digitalizaci a vytvoření bezpapírového prostředí cíleně směřuje. Odhalil to průzkum, který Trask uskutečnil u příležitosti svého říjnového odborného setkání s klienty, jehož ústředním tématem byla digitalizace, přechod k bezpapírovým procesům a archivace digitálních dokumentů dat.

Bližší informace

České společnosti směřují k bezpapírovým procesům a digitální archivaci

30.10.2014

Přibližně desetině českých firem se již podařilo dosáhnout kompletní digitalizace klíčových procesů včetně eliminace papíru na vstupu a výstupu. Většina ostatních pak k digitalizaci a vytvoření bezpapírového prostředí cíleně směřuje. Odhalil to průzkum, který Trask uskutečnil u příležitosti svého říjnového odborného setkání s klienty, jehož ústředním tématem byla digitalizace, přechod k bezpapírovým procesům a archivace digitálních dokumentů dat.

S čím v současné době bojuje většina společností? Vysoké náklady, pomalá obsluha klientů, neefektivita procesů, udržení konkurenceschopnost, ale také operační rizika nebo hrozba podvodů atd. Obchodní útvary firem proto požadují co nejrychlejší digitalizaci, automatizaci a přechod k bezpapírovým procesům a správě digitálních dokumentů. A co na to IT? To čelí nezastavitelnému růstu objemů dat i počtu aplikací. Je potřeba nahradit a bezpečně vypnout ty nepoužívané, data a dokumenty archivovat v dlouhodobě čitelné podobě a uspořit peníze.

Právě na tyto problémy se zaměřilo odborné setkání, které pro své klienty uskutečnila konzultační a technologická společnost Trask solutions 13. října. V rámci tohoto setkání, jehož se zúčastnilo bezmála 50 zástupců českých bank, telekomunikačních, energetických a průmyslových společností, pak realizovala na toto téma průzkum, který přinesl řadu zajímavých zjištění.

„Přibližně 60-80 % dat  v business aplikacích je neaktivních.“

(Gartner, Trask solutions)

 

Trask Paperless Koncept: Nižší náklady i vyšší konkureceschopnost

Současným trendem je přechod k bezpapírovým procesům. To reflektuje Trask Paperless Koncept, který Trask představil na tomto odborném setkání. Tento koncept společností Trask solutions pokrývá všechny související oblasti včetně DMS/ECM, BPM, integrace, principů a procesů, potřebných zařízení (skenery, OCR, čtečky dokladů a QR kódů, biometrické podpisy a biometrické technologie atd.) a archivace.

„Přechod k bezpapírovým procesům je komplexní úlohou, při jejíž realizaci je potřeba respektovat celou řadu faktorů: organizační strukturu společnosti, architekturu IT, existující omezení. Zároveň obnáší nutnost zavedení mnoha nových komponent, systémů a zařízení. Trask Paperless Koncept jsme proto navrhli tak, abychom byli schopni reagovat na individuální potřeby a požadavky společností a aby bylo možné stavět na systémech, které již společnosti využívají,“ vysvětluje Pavel Doležal, Head of Business Consulting ve společnosti Trask solutions.

Přínosy Trask Paperless Konceptu:

 • Minimalizace využití papíru
 • Zefektivnění procesů
 • Vyšší dostupnost dat a informací
 • Minimalizace rizik
 • Pozitivní dopad na životní prostředí

„Náš koncept respektuje, že bezpapírové prostředí musí být pro každou společnost řešeno zcela individuálně a jeho budování probíhá ve více etapách. Jedině tak lze dosáhnout nákladové efektivity a výsledků, které odpovídají očekávání. Vždy je však potřeba mít jasnou vizi a k ní cíleně směřovat. A právě touto optikou, založenou na zkušenostech z reálných projektů v řadě významných českých společností, se na bezpapírové prostředí v rámci našeho konceptu díváme my,“ dodává Pavel Doležal.

Nedílnou součástí Trask Paperless Konceptu jsou také řešení pro spolehlivou  dlouhodobou archivaci dokumentů a dat business aplikací, která reflektují problémy související s růstem objemu dat, případně i business aplikací.  V této oblasti se klíčové požadavky firem týkají především integrity a dlouhodobé čitelnosti dokumentů a dat, stejně jako prokazatelnosti neměnnosti obsahu v čase a soulad s legislativními požadavky, efektivní řízení retenčních lhůt atd. Tyto požadavky nejlépe splňují archivační řešení EMC Centera a EMC InfoArchive.

 

Průzkum Trasku: Bezpapírové procesy v českých firmách

Průzkum Trask solutions se zaměřil na stav a současné hlavní výzvy v oblasti digitalizace obchodních procesů a archivace. V jeho rámci 9 % respondentů uvedlo, že jejich společnost již digitalizovala (alespoň některé) své klíčové procesy včetně eliminace papíru. Konkrétně se jednalo o respondenty z řad finančních institucí (které papír eliminovaly alespoň v těch oblastech, kde jim to umožňuje legislativa) a telekomunikačních společností.

Celkem 43 % společností, které se průzkumu zúčastnily, hodlá k vytvoření bezpapírového prostředí směřovat dílčími kroky v průběhu delšího časového období. Mnohé však tento přechod hodlají realizovat v relativně krátkém časovém horizontu, a to buď během 3 let (30 % společností) neb dokonce 1 roku (15 % společností. Pouze ve 3 % případů respondenti uvedli, že se na takvý přechod dosud necítí připraveni.

Většina společností se potřebuje při přechodu k bezpapírovému prostředí připravit ve více než jedné oblasti a vyřešit celou řadu výzev.  Pro celkem 55 % firem je výzvou přizpůsobení a digitalizaci příslušných procesů. Kompletní digitalizace dokumentů  představuje výzvu pro 46 % z nich. K dalším oblaste, které firmy musejí vyřešit patří také legislativa (36 %) a bezpečnost (30 %), zatímco integraci a postoje uživatelů označilo jako výzvu jen 21 % respondentů.

České firmy a digitální archivace

Až 60-80 % dat v business aplikacích je neaktivních – stejný poznatek, k jakému dospěla společnost Gartner, potvrzuje také náš průzkum. Je tomu tak u nejméně 37 % společností. Dalších 27 % respondentů uvedlo, že nekativních je v jejich prostředí 30-60 % dat. Značná část z nich (36 %) ale o tomto faktoru, který ovlivňuje mj. výkonnost či náklady na provoz a údržbu aplikací, nemá představu.

Většina společností si  uvědomuje potřebu efektivní dlouhodobé digitální archivace dokumentů. Také v této oblasti naráží na řadu výzev. K těm nejčastějším patří rychlý růst objemu dat (61 % firem), efektivní správa archivovaných dat (55 %), náklady na archivaci (49 %), nemálo firem však řeší také dodržení souladu s legislativou (27 %) a růst počtu aplikací (6 %).

Z hlediska spolehlivé dlouhodobé digitální archivace je pro firmy nejdůležitější důvěryhodné úložiště (uvedlo 64 % firem) a vyřešení problematiky integrity digitálního originálu a jeho prokazatelnosti v čase (61 %).

 

Více informací o konceptu Paperless naleznete v dalších našich odborných publikacích.

20.6.2014

RWE kompletně outsourcuje oblast ECM, starost o ni svěřila společnosti Trask

Společnost RWE se v rámci své současné IT a provozní strategie rozhodla svěřit outsourcing oblasti správy podnikového obsahu firmě Trask solutions. Péči o provoz i rozvoj všech souvisejících systémů a technologií tak RWE přenechává spolehlivému a zkušenému partnerovi, díky čemuž může těžit z významných synergických efektů, které s sebou outsourcing v podání Trasku přináší. Trask zde naplno uplatní své kompetence.

Bližší informace

RWE kompletně outsourcuje oblast ECM, starost o ni svěřila společnosti Trask

20.6.2014

Společnost RWE se v rámci své současné IT a provozní strategie rozhodla svěřit outsourcing oblasti správy podnikového obsahu firmě Trask solutions. Péči o provoz i rozvoj všech souvisejících systémů a technologií tak RWE přenechává spolehlivému a zkušenému partnerovi, díky čemuž může těžit z významných synergických efektů, které s sebou outsourcing v podání Trasku přináší. Trask zde naplno uplatní své kompetence.

Technologická a konzultační společnost Trask solutions přebírá do své péče kompletní oblast ECM (Enterprise Content Management) ve společnosti RWE. Trask zvítězil ve výběrovém řízení, jehož prostřednictvím RWE hledala vhodného outsourcingového partnera pro převzetí kompletní obsluhy systémů spadajících do této oblasti.

Trask  ve výběrovém řízení uspěl díky svým bohatým zkušenostem v oblasti systémů ECM/DMS a výborné znalosti řešení EMC Documentum včetně integrace na obchodní aplikace a back-endové systémy zákazníka. Významnou roli hrála také znalost prostředí utilit.

Trask přebírá zodpovědnost za kompletní provoz souvisejících technologických systémů, jimiž jsou zejména EMC Documentum, Adobe LC, Kofax a Altassian JIRA. V rámci čtyřletého kontraktu Trask pro společnost RWE zajistí kromě podpory a cenové optimalizace také možnost rozvoje a technologické optimalizace s dlouhodobějším výhledem včetně přiblížení se osvědčeným postupům v této oblasti.

Díky outsourcingu i bez vlastních odborníků

Společnost RWE se v rámci své současné strategie IT a snahy o snižování nákladů rozhodla soustředit vlastní síly pouze na klíčové oblasti, tedy na ty, které souvisejí s předmětem její činnosti (tzv. Core IT). U ostatních oblastí, které slouží pouze pro podporu vnitřního chodu společnosti, nezahrnují vlastní obchodní know-how společnosti a neposkytují přímou přidanou hodnotu zákazníkům, se RWE rozhodla pro jejich zajišťování formou outsourcingu.

Oblast ECM je vůbec první z velkých oblastí, které se společnost RWE rozhodla outsourcovat. Co přesně tedy outsourcing v kontextu ECM znamená? Jde především o poskytování komplexní garantované služby. Za veškerý provoz a funkčnost, podporu, řešení incidentů i rozvoj se starají specialisté Trasku. K zajištění plné spokojenosti klienta slouží smlouva o úrovni služeb (Service Level Agreement), jíž dodavatel mimo jiné garantuje vyřešení případných problémů ve stanovených lhůtách.

Výhodou této formy dodávky služeb je převzetí zodpovědnosti za celkovou funkčnost ECM. Trask je jako outsourcingový partner blíže uživatelům a případné problémy řeší v celé šíři, bez ohledu na zdroj jejich vzniku. To je klíčový rozdíl oproti službám servisní podpory, které společnost RWE zvažovala jako alternativu. V tomto případě jsou ovšem zajišťovány typicky pouze konkrétní definované činnosti pro podporu provozu systémů.

Podstatným přinosem komplexního outsourcingu oblasti ECM je skutečnost, že RWE není nucena udržovat vůbec žádné know-how a tým zaměřený na Enterprise Content Management. „Tento argument je o to důležitější, že ponechat si kompetenci ECM ve firmě není vždy úplně snadné. Důvodem je především nedostatek specialistů a s tím související relativně vysoké výdaje,“ říká Petr Fanta, projektový manažer a specialista na oblast ECM v Trasku.

Hladké převzetí: V předstihu oproti plánu

Převzetí všech souvisejících systémů a platforem proběhlo díky zkušenostem Trasku hladce a bez narušení provozu. Pro samotné převzetí Trask využil vlastní standardní proces a metodiku převzetí informačního systému.

Navíc Trask již v minulosti prokázal, že díky vysoké úrovni know-how si jeho tým poradí i v situaci, kdy dosavadní poskytovatelé neposkytují potřebnou součinnost. Více než pádný důkaz přineslo samotné převzetí příslušných systémů ve společnosti RWE.

Doba převzetí  čtyř platforem byla ku spokojenosti zákazníka zkrácena na přibližně 66 % původního odhadu, tedy zhruba osm týdnů. 

Synergie outsourcingu

Hlavním očekávaným přínosem pro zákazníka bylo kromě zeštíhlení IT, které se v souladu se strategickým záměrem věnuje pouze „core“ oblastem IT, a snížení nákladů na danou oblast zejména zprůhlednění financování, především jednoznačné rozdělení nákladů na provoz a rozvoj. Díky použití ověřených jednotných postupů je přitom Trask schopen dosáhnout pro klienta zajímavých úspor.

Společnost RWE může těžit také ze synergií, které se do služeb Trasku promítají díky jeho přehledu přes všechny související technologie i znalosti utilit.

„Tyto synergie se odrážejí ve schopnosti Trasku  vlastními silami zajistit spolehlivý provoz a  řešit případné problémy, ať nastanou kdekoliv. Navíc naším cílem je poskytovat kvalitní služby ve prospěch klienta bez preference konkrétní technologie, takže jsme schopni v případě potřeby zajistit postupnou optimalizaci aplikačního portfolia s ohledem na skutečné potřeby klienta a tedy snížit náklady pro klienta,“ dodává Daniel Pecina, Executive director zdopovědný za oblast ECM v Trasku.

Trask potvrzuje vedoucí postavení na trhu

Trask jako jedna z největších technologických a konzultačních společností na českém trhu má s outsourcingem, stejně jako s oblastí ECM velmi bohaté a dlouholeté zkušenosti. Skutečnost, že jsou služby outsourcingu poskytovány výhradně vlastními zaměstnanci Trasku, znamená pro společnost RWE garanci vysoké profesionality a také jistotu stabilní kvality poskytovaných služeb.

„Trask disponuje největším týmem pro oblast ECM v ČR. Naším klíčem k úspěchu je, že náš tým není postaven na několika málo jedincích, a jsme tak schopni poskytnout nejen potřebné know-how, ale také kapacitu pro bezpečné zajištění podmínek SLA a využít znalost všech klíčových odvětví,“ říká Daniel Pecina. „Dokladem našich schopností a možností je fakt, že v současné době úspěšně poskytujeme služby podpory a outsourcingu více než 50 klientům,“ dodává.

Převzetím oblasti ECM u tak významného zákazníka, jakým je společnost RWE, Trask opět potvrzuje své výlučné postavení na českém trhu v oblasti poskytování služeb, zejména služeb zaměřených na platformu EMC Documentum.

 

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti podnikání svých klientu a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, utilit, průmyslu či v dalších sektorech. Mezi největší klienty společnosti patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Škoda Auto. 

Trask solutions působí na trhu již 20 let a v současné době zaměstnává přes 330 IT odborníků. Obrat společnosti v roce 2013 činil 703 milionů korun. Obrat v roce 2009 překročil více než 410 milionů Kč. Své služby poskytujeme nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy.

K dlouhodobým cílům Trasku patří být ze strany zákazníků vnímáni v TOP 3 ve všech strategických oblastech svého působení a i nadále stavět na kvalitě dodané práce, nadšení a profesionalitě svých zaměstnanců. Právě to umožňuje naplňovat základní strategii Trasku, kterou je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.  Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Hlavní kompetence Trask solutions jsou:

1.             Business Process Management a Document Management

2.             Business Intelligence a Master Data Management

3.             Integrace

4.             Infrastruktura a bezpečnost

5.             Portály a mobilní řešení

6.             Poradenské a odborné IT služby

Kontakt:
Trask solutions

Eva Drbohlavová, Marketing Manager

edrbohlavovova@trask.cz

Tel.: (+420) 220 414 198

Mobile: (+420) 737 965 948

10.6.2014

Průzkum Trasku: České společnosti se vrhají do vod digitálního businessu

Stav digitalizace v českých společnostech je na dobré úrovni, ukázal průzkum společnosti Trask solutions. Uskutečnila jej u příležitosti svého květnového odborného setkání se zákazníky iTea nad tématem tzv. digitálního businessu. Právě to totiž české firmy stále více zajímá.

Bližší informace

Průzkum Trasku: České společnosti se vrhají do vod digitálního businessu

10.6.2014

Stav digitalizace v českých společnostech je na dobré úrovni, ukázal průzkum společnosti Trask solutions. Uskutečnila jej u příležitosti svého květnového odborného setkání se zákazníky iTea nad tématem tzv. digitálního businessu. Právě to totiž české firmy stále více zajímá.

Inspirovat. To bylo hlavním cílem odborné snídaně iTea společnosti Trask solutions, která byla věnovaná tentokráte především businessu budoucnosti. Setkání, jehož téma neslo název mezi  „Digitalizace. Je vaše IT připravené na digitální business?“, se zúčastnilo přibližně 40 zástupců společností zejména ze segmentu financí a bankovnictví, ale například také utilit či státní správy. Téma digitalizace vzbudilo velmi pozitivní ohlas a řadě účastníků dalo zajímavé podněty k novým pohledům na business a jeho dalšímu rozvoji.

Co je digitální business?

Digitalizace ve firemním prostředí probíhá na několika úrovních. Za ty základní lze obecně považovat následující:

• Náhrada analogového (skenování, práce s elektronickými dokumenty atd.), 

• Digitalizace procesů (bezpapírové procesy, automatizace zpracování, optimalizace procesů…),

• Digitální business (tvorba přidané hodnoty, nové produkty a služby, změna business modelu…).

Zatímco v prvních dvou fázích jde primárně o automatizaci, zefektivnění a úspory, poslední fáze znamená vytváření nových hodnot pro zákazníka smysluplným zužitkováním existujících digitálních aktiv nebo dokonce změnu stávajícího business modelu. Smyslem je poskytnout přidanou hodnotu či nové produkty a služby a zajistit si tak loajalitu a retenci klientů i získat nové zdroje příjmů.

 „Podstatná část digitálního businessu bude tažena zařízeními, která mají v rukou naši uživatelé, chytrými telefony, tablety a vším, co přijde v budoucnu,“ říká Dana Bérová, Executive Partner českého zastoupení společnosti Gartner, která se svojí přednáškou postarala o úvod odborného setkání Trasku. Podle průzkumu společnosti Gartner bude v roce 2020 k internetu připojeno více než 7 miliard lidí a nejméně 30 miliard zařízení.  Firmy by proto měly být připraveny na tento trend reagovat.

A jaké nové hodnoty může digitální business klientům firem přinést? Například zcela nové typy  produktů a služeb, výrazné zjednodušení služeb (zvýšení komfortu, větší zábavu), možnost poskytování poradenství a doporučení atd. Obrovský potenciál má také schopnost pochopení potřeb a preferencí zákazníka s využitím dostupných dat a nabídky na míru nebo individualizace produktů a služeb.

Kde pomáhá Trask?

Trask se oblasti digitalizace a digitálního businessu věnuje již dlouhodobě a mohl tak návštěvníkům odborném setkání IiTea nabídnout celou řadu zajímavých a praktických námětů a myšlenek, jak svůj business posunout na novou úroveň. Trask je v rámci svých kompetencí je schopen společnostem pomoci ve všech fázích digitalizace od digitalizace dokumentů (skenování, web cature, mobile capture, vytěžování atd.) a procesů (inteligentní BPM, biometrické digitální podpisy…) až po realizaci myšlenek samotného digitální businessu. Těžit přitom může ze zkušeností z již realizovaných projektů a ověřených vlastních řešení. Díky dlouhodobé spolupráci se svými klienty je Trask navíc schopen poskytnout tolik potřebný nezávislý ucelený pohled, ve kterém se propojují znalosti IT i businessu.

„Do oblasti digitalizace businessu dlouhodobě investujeme, máme dokonce vlastní výzkum a vývoj. Navíc v řadě oblastí spolupracujeme se zajímavými partnery mezi zahraničními společnostmi, které jsou lídry ve svých oblastech působení. To nám umožňuje nabídnout našim klientům řešení, která jejich podnikání posunou na novou úroveň,“ říká Jan Antoš, Senior Manager zodpovědný v Trasku za inovace.

Průzkum Trasku: V jaké fázi digitalizace se společnosti nacházejí?

Stav digitalizace v českých společnostech Trask zjišťoval formou průzkumu mezi svými klienty zejména z řad finančních institucí.

Téma digitáního businessu láká bez výjimky všechny společnosti a prakticky všechny společnosti již určité kroky směrem k digitalizaci provedly nebo provádějí. Nemalá část z nich (36 %) se nachází ve fázi „náhrady analogového“, tzn. skenují, pracují s elektronickými dokumenty atd. Více než polovina z nich (52 %) již pokročila také směrem k digitalizaci procesů. Přibližně 12 % respondentů pak uvedlo, že se v některých oblastech dostali již do fáze skutečného digitálního businessu, který jim umožňuje tvorbu přidané hodnoty, nových produktů a služeb či nalézání nových zdrojů příjmů. Jednotlivé fáze se ve většině případů prolínají. V různých oblastech svého fungování či procesech se tak firmy většinou nacházejí v různých fázích a prostor pro další rozvoj digitalizace je proto u všech stále velký.

Ačkoliv snahy o digitalizaci jsou většinou motivovány celým komplexem důvodů, v průzkumu dominovalo zejména zefektivnění firemních procesů a úspory (70 % společností) a hledání nových zdrojů příjmů (61 %). Méně než 40 % firem mezi důvody uvedlo analýzu zákaznických dat  a pochopení chování zákazníků, tvorbu přidané hodnoty nebo zavádění nových produktů a služeb. Co se týká nových hodnot pro zákazníky, pro většinu společností je především cestou k individualizaci vztahů se zákazníky a lepšímu cílení nabídek (76 %) nebo ke zvýšení komfortu (67 %).

Pokud jde o to, co společnostem „brání“ v dalším posunu směrem  k digitálnímu businessu, téměř polovina respondentů (48 %) uvedla nedostatečné propojení IT a businessu ve firmě. Pro některé hraje roli jasně vyčíslený business-case (27 %) nebo připravenost stávajících procesů (36 %). Řadě společností však chybí také ucelený pohled na využití digitálních aktiv, tedy dat (33 %), potažmo  využití dostupných nástrojů (36 %).

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti podnikání svých klientu a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, utilit, průmyslu či v dalších sektorech. Mezi největší klienty společnosti patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Škoda Auto. 

Trask solutions působí na trhu již 20 let a v současné době zaměstnává přes 330 IT odborníků. Obrat společnosti v roce 2013 činil 703 milionů korun. Obrat v roce 2009 překročil více než 410 milionů Kč. Své služby poskytujeme nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy.

K dlouhodobým cílům Trasku patří být ze strany zákazníků vnímáni v TOP 3 ve všech strategických oblastech svého působení a i nadále stavět na kvalitě dodané práce, nadšení a profesionalitě svých zaměstnanců. Právě to umožňuje naplňovat základní strategii Trasku, kterou je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.  Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Hlavní kompetence Trask solutions jsou:

1.             Business Process Management a Document Management

2.             Business Intelligence a Master Data Management

3.             Integrace

4.             Infrastruktura a bezpečnost

5.             Portály a mobilní řešení

6.             Poradenské a odborné IT služby

Kontakt:
Trask solutions

Eva Drbohlavová, Marketing Manager

edrbohlavovova@trask.cz

Tel.: (+420) 220 414 198

Mobile: (+420) 737 965 948

30.5.2014

Trask a Zafin: Centre of Excellence podpoří středoevropský bankovní sektor

Společnosti Trask solutions a Zafin spojily své síly a otevírají středoevropské Centre of Excellence zaměřené na implementaci řešení Zafin pro Product and Pricing Lifecycle Management.

Bližší informace

Trask a Zafin: Centre of Excellence podpoří středoevropský bankovní sektor

30.5.2014

Společnosti Trask solutions a Zafin spojily své síly a otevírají středoevropské Centre of Excellence zaměřené na implementaci řešení Zafin pro Product and Pricing Lifecycle Management.

Konzultační a technologická společnost Trask solutions dnes oznámila otevření Centre of Excellence (CoE), centra zaměřeného na implementaci softwarové sady miRevenue společnosti Zafin ve střední Evropě. Produkt miRevenue je oceňované řešení pro Product and Pricing Lifecycle Management (PPLM), navržené specificky pro oblast finančních služeb.

Takto úzká spolupráce mezi Traskem a Zafinem představuje pozoruhodnou kombinaci hlubokých znalostí českého bankovního trhu a rozsáhlých zkušeností Zafinu s implementací řešení PPLM v největších světových finančních institucích. Díky tomu nyní mohou české banky získat přímo na místě odborné znalosti a podporu v té nejvyšší kvalitě, zajišťovanou lokálními implementačními týmy v českém jazyce.

Cílem Centre of Excellence je zajišťovat a následně podporovat implementace řešení miRevenue v České republice i za jejími hranicemi, v rámci finanční a bankovní komunity střední Evropy.

„Centre of Excellence významně rozšiřuje naši partnerskou spolupráci se společností Zafin, kterou jsme zahájili v únoru 2013. Umožňuje nám přenést do českých týmů mezinárodní know-how té nejvyšší kvality. Oblast PPLM podporovaná novým CoE tak dále rozšiřuje portfolio vysoce inovativních (ale ověřených) řešení orientovaných na business s vysokou přidanou hodnotou, která Trask přináší. Otevření CoE zároveň významně posiluje pozici společnosti Zafin ve střední Evropě,“ říká Jan Antoš, v Trasku zodpovědný za inovační a rozvojové projekty.

„Zafin s potěšením vítá možnost rozšířit naše partnerství s Traskem, díky němuž bankám ve střední Evropě můžeme nabídnout zdroj služeb konzultantů s prvotřídními znalostmi osvědčených postupů v oblasti PPLM,“ konstatuje George Winch, VP Strategic Alliances společnosti Zafin. „Nové Centre of Excellence bude bankám pomáhat při implementacích řešení miRevenue, a tím přispěje ke zvýšení jejich schopnosti poskytovat zákaznicky orientované služby a nabízet širší možnosti volby produktů. To vše se pozitivně odrazí ve zvýšení jejich příjmů,“ dodává.

O společnosti Zafin

Zafin je oceňovaný poskytovatel softwarových řešení pro vztahové bankovnictví zaměřených na sektor finančních služeb. Jako lídr trhu vztahového bankovnictví pro retailové, korporátní a korespondeční bankovnictví a správu majetku Zafin transformuje způsob, jímž banky spravují produkty, cenotvorbu, loajalitu svých klientů a fakturaci v rámci svých kompexních vztahů se zákazníky.

O společnosti Trask solutions

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti podnikání svých klientu a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, utilit, průmyslu či v dalších sektorech. Mezi největší klienty společnosti patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Škoda Auto. 

Trask solutions působí na trhu již 20 let a v současné době zaměstnává přes 330 IT odborníků. Obrat společnosti v roce 2013 činil 703 milionů korun. Obrat v roce 2009 překročil více než 410 milionů Kč. Své služby poskytujeme nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy.

K dlouhodobým cílům Trasku patří být ze strany zákazníků vnímáni v TOP 3 ve všech strategických oblastech svého působení a i nadále stavět na kvalitě dodané práce, nadšení a profesionalitě svých zaměstnanců. Právě to umožňuje naplňovat základní strategii Trasku, kterou je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.  Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Hlavní kompetence Trask solutions jsou:

1. Business Process Management a Document Management

2. Business Intelligence a Master Data Management

3. Integrace

4. Infrastruktura a bezpečnost

5. Portály a mobilní řešení

6. Poradenské a odborné IT služby

Kontakt:
Trask solutions

Eva Drbohlavová, Marketing Manager

edrbohlavovova@trask.cz

Tel.: (+420) 220 414 198

Mobile: (+420) 737 965 948

24.4.2014

Business Intelligence v Trasku zastřeší Ondřej Stokláska

Divizi Business Intelligence Competency Center v konzultační a technologické společnosti Trask solutions nově povede Ondřej Stokláska. Svými znalostmi a zkušenostmi tak nyní bude zastřešovat jednu z šesti strategických oblastí portfolia Trasku.

Bližší informace

Business Intelligence v Trasku zastřeší Ondřej Stokláska

24.4.2014

Divizi Business Intelligence Competency Center v konzultační a technologické společnosti Trask solutions nově povede Ondřej Stokláska. Svými znalostmi a zkušenostmi tak nyní bude zastřešovat jednu z šesti strategických oblastí portfolia Trasku.

Konzultační a technologická společnost Trask solutions vytvořila samostatnou divizi pro Business Intelligence, Reporting a Master Data Magement na základě loňské revize firemní strategie. V rámci ní tento segment zařadila mezi šest klíčových kompetencí ve svém portoliu. Na tomto poli má Trask za sebou již řadu významných projektů a implementací, ať už se týkají BI platforem, Data Warehousingu, Data Martů a ETL, BI Governance nebo Reportingu, Master Data Managementu či datové kvality.

S cílem navázat na dosavadní výsledky a úspěchy v této oblasti Trask do čela divize Business Intelligence Competency Center nově postavil Ondřeje Stoklásku. Ondřej začínal svou kariéru ve společnosti Hewlett-Packard jako konzultant a Projektový manažer v oblasti Enterprise Softwaru pro region EMEA. V ČSOB pak měl na starosti projekt implementace a integrace portálového, tiskového a BI řešení. V Trasku doposud řídil dodávku Integrovaného Manažerského Systému (IMS) pro představenstvo Škoda Auto.

„Business Intelligence tvoří jednu z šesti hlavních kompetencí v portfoliu Trasku. Ondřej, jako špičkový odborník s rozsáhlými znalostmi a zkušenostmi v širokém spektru informačních technologií, byl proto ideálním kandidátem na pozici vedoucího této divize," říká Filip Tománek, generální ředitel Trask solutions.

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti podnikání svých klientu a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, utilit, průmyslu či v dalších sektorech. Mezi největší klienty společnosti patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Škoda Auto. 

Trask solutions působí na trhu již 20 let a v současné době zaměstnává přes 330 IT odborníků. Obrat společnosti v roce 2013 činil 703 milionů korun. Obrat v roce 2009 překročil více než 410 milionů Kč. Své služby poskytujeme nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy.

K dlouhodobým cílům Trasku patří být ze strany zákazníků vnímáni v TOP 3 ve všech strategických oblastech svého působení a i nadále stavět na kvalitě dodané práce, nadšení a profesionalitě svých zaměstnanců. Právě to umožňuje naplňovat základní strategii Trasku, kterou je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.  Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Hlavní kompetence Trask solutions jsou:

1.             Business Process Management a Document Management

2.             Business Intelligence a Master Data Management

3.             Integrace

4.             Infrastruktura a bezpečnost

5.             Portály a mobilní řešení

6.             Poradenské a odborné IT služby

Kontakt:
Trask solutions

Eva Drbohlavová, Marketing Manager

edrbohlavovova@trask.cz

Tel.: (+420) 220 414 198

Mobile: (+420) 737 965 948

24.4.2014

Divizi Portálů a Mobilních řešení povede v Trasku Marek Pospíšil

Do čela divize Portálů a Mobilních řešení v konzultační a technologické společnosti Trask solutions se nově postavil Marek Pospíšil. Přebírá tak zodpovědnost za jednu z klíčových oblastí portfolia Trasku.

Bližší informace

Divizi Portálů a Mobilních řešení povede v Trasku Marek Pospíšil

24.4.2014

Do čela divize Portálů a Mobilních řešení v konzultační a technologické společnosti Trask solutions se nově postavil Marek Pospíšil. Přebírá tak zodpovědnost za jednu z klíčových oblastí portfolia Trasku.

Portálová a mobilní řešení patří mezi šest klíčových kompetencí v portfoliu konzultační a technologické společnosti Trask solutions. Online řešení dodaná Traskem jsou používána v 50 zemích světa a například celobankovní portál pro zaměstnance ČSOB zaznamenal za jediný rok svého provozu 250 milionů přístupů.

„Trask si nemůže dovolit usnout na vavřínech. V rámci revidované firemní strategie jsme se rozhodli navázat na dosavadní úspěchy, a proto jsme v rámci loňské revize firemní strategie vytvořili samostatnou divizi Portálů a mobilních řešení, která zastřeší veškeré aktivity v této oblasti,“ říká Filip Tománek, generální ředitel společnosti.

Jako vedoucího této divize si Trask nově vybral Marka Pospíšila. Marek se doposud věnoval projektovému řízení v oblasti informačních technologií a zavádění organizačních změn v různých společnostech. Pracoval pro renomované firmy, jako je Vodafone, Citibank či Société Générale. Poslední čtyři roky Marek působil v online odvětví, naposledy pak úspěšně hájil barvy Trasku na pozici programového manažera v mezinárodním online marketingu společnosti Škoda Auto.

„Trask zaměstnává špičkové odborníky se znalostí a zkušeností napříč širokým spektrem informačních technologií. Právě proto je Marek coby vedoucí divize Portálů a Mobilních řešení člověkem na svém místě,“ dodává Filip Tománek.

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti podnikání svých klientu a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, utilit, průmyslu či v dalších sektorech. Mezi největší klienty společnosti patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Škoda Auto. 

Trask solutions působí na trhu již 20 let a v současné době zaměstnává přes 330 IT odborníků. Obrat společnosti v roce 2013 činil 703 milionů korun. Obrat v roce 2009 překročil více než 410 milionů Kč. Své služby poskytujeme nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy.

K dlouhodobým cílům Trasku patří být ze strany zákazníků vnímáni v TOP 3 ve všech strategických oblastech svého působení a i nadále stavět na kvalitě dodané práce, nadšení a profesionalitě svých zaměstnanců. Právě to umožňuje naplňovat základní strategii Trasku, kterou je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.  Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Hlavní kompetence Trask solutions jsou:

1.             Business Process Management a Document Management

2.             Business Intelligence a Master Data Management

3.             Integrace

4.             Infrastruktura a bezpečnost

5.             Portály a mobilní řešení

6.             Poradenské a odborné IT služby

Kontakt:
Trask solutions

Eva Drbohlavová, Marketing Manager

edrbohlavovova@trask.cz

Tel.: (+420) 220 414 198

Mobile: (+420) 737 965 948

23.4.2014

Průzkum Trasku: České firmy lákají výhody biometrického digitálního podpisu

Vlastnoruční podpis bez papíru. To je téma, které v současné době zajímá celou řadu českých firem. Potvrdil to zájem řady předních českých společností o odborná setkání na téma Biometrický digitální podpis, která během března a dubna uspořádala technologická a konzultační společnost Trask solutions. Průzkum, který při této příležitosti uskutečnila, odhalil, že téma biometrických technologií není českým firmám cizí.

Bližší informace

Průzkum Trasku: České firmy lákají výhody biometrického digitálního podpisu

23.4.2014

Vlastnoruční podpis bez papíru. To je téma, které v současné době zajímá celou řadu českých firem. Potvrdil to zájem řady předních českých společností o odborná setkání na téma Biometrický digitální podpis, která během března a dubna uspořádala technologická a konzultační společnost Trask solutions. Průzkum, který při této příležitosti uskutečnila, odhalil, že téma biometrických technologií není českým firmám cizí.

Vlastnoruční podpis bez papíru. To je téma, které v současné době zajímá celou řadu českých firem. Potvrdil to zájem řady předních českých společností o odborná setkání na téma Biometrický digitální podpis, která během března a dubna uspořádala technologická a konzultační společnost Trask solutions. Průzkum, který při této příležitosti uskutečnila, odhalil, že téma biometrických technologií není českým firmám cizí.

Vlastnoruční podpis bez papíru je tématem, které v současné době přitahuje pozornost mnoha českých společností z nejrůznějších oborů, ať jde o finance, telekomunikace, průmysl i další. Řada z nich právě v současné době zkoumá možnosti praktického využití biometrických metod ve světě businessu. Tzv. biometrický digitální podpis přitom dokonale zapadá do konceptu bezpapírových obchodních procesů, pokrývajících automaticky řízená workflow při schvalování a zpracování dokumentů, stejně jako sdílení, dlouhodobé uchovávání a governance dokumentů.

Biometrický digitální podpis představuje vlastnoruční podpis na tablet či tzv. signpad s dotykovým, tlakově citlivým displejem. Každý dokument opatřený takovým podpisem pak obsahuje jak samotný „podpis“ – tedy vizuální reprezentaci podpisu v dokumentu –, tak k němu připojená biometrická data umožňující spolehlivou kontrolu identity uživatele. Tato biometrická data charakterizují například rychlost psaní, přítlak, pozici pera atd., které jsou pro každého uživatele jedinečné.

„Biometrický digitální podpis tak umožňuje jednoznačnou identifikaci uživatele, podobně jako otisk prstu, obraz rohovky nebo barva hlasu. Jeho výhodou je intuitivní využití pro uživatele například při podepisování smluv. Představuje technologii, která při správné implementaci umožňuje vytvořit bezpečné a spolehlivé řešení pro bezpapírové zpracování dokumentů, které je zcela v souladu se všemi příslušnými zákony a najde uplatnění v řadě oborů. Potvrzuje to celá řada implementací v oblasti financí, telekomunikací, průmyslu i dalších oblastí,“ říká Tomáš Svoboda, Executive Director společnosti Trask solutions.

O zájmu, který biometrický digitální podpis budí mezi českými firmami budí, jasně vypovídá už fakt, že každého ze dvou odborných setkání na toto téma, pořádaných Traskem ve dvou termínech v březnu a v dubnu, se zúčastnilo přibližně 60 zástupců českých finančních institucí, telekomunikací, průmyslových společností, ale také státní správy. V průběhu konference Trask provedl také průzkum, týkající se postojů českých firem k biometrickým digitálním podpisům a jejich možných přínosů.

Průzkum: Biometrika v českých firmách

Využití biometrických metod obecně českým společnostem není zcela cizí, v rámci průzkumu Trasku 14 % respondentů uvedlo, že je využívá například k identifikaci zákazníka nebo autentizaci uživatele na základě rozpoznání hlasu nebo otisku prstu. V jedné z finančních institucí byl úspěšně nasazen i samotný biometrický digitální podpis ve spojení se zařízeními typu signpad. Celkem 61 % respondentů uvedlo, že biometrické metody testují s cílem ověřit jejich možnosti pro praktické nasazení.

Celkem 36 % firem převážně ze segmentu financí hodlá technologii biometrických digitálních podpisů (alespoň ve formě pilotního projektu) nasadit ještě letos a 14 % během následujících tří let.

Jednoznačně nejsilnější motivací k nasazení biometrického digitálního podpisu jsou pro většinu firem úspory prostřednictvím eliminace papírového procesu a distribuce a archivace primárně elektronických dokumentů, ty jako hlavní důvod označilo 89,3 % respondentů. Pro 57 % firem je motivací snaha být vnímáni jako moderní a inovativní firma, 54 % pak uvedlo jako důvod podporu prodeje (sjednání produktů a podpis smluv v terénu) nebo benefity pro klienta (zrychlení procesů či dostupnost dokumentů v klientské zóně atd.).

Co se týká konkrétních benefitů pro klienta, podle 82 % respondentů tím největším bude právě rychlejší vyřízení a odsouhlasení žádostí, smluv apod.

Dělejte věci jinak

Biometrický digitální podpis jednoduše umožňuje dělat tvěci jinak – rychleji a úsporněji. Zrychlení lze očekávat jak díky flexibilnějším možnostem prodeje se sjednáním a podpisem smluv v jednom, tak díky elektronickému odesílání dokumentů k dalšímu zpracování. Bezpapírovému uchovávání dokumentů pak umožní jejich okamžitou dostupnost odkudkoliv.

Úspor, jak časových, tak finančních lze dosáhnout například v oblasti nákladů na tisk, jakoukoliv manipulaci a zpracování papírových dokumentů (pošta, přepisy dat, skenování) i na jejich uchování (náklady na fyzický archiv, dohledádání dokumentů v něm atd.).

„Biometrický podpis nabízí také zcela nový potenciál, například pro prodej, sjednání i podpis smlouvy v terénu. O možnost podpisu v terénu na tabletu nebo mobilním signpadu lze obohatit již využívané prodejní aplikace nebo lze tvořit all-in-one mobilní aplikace pro pobočky i dealerskou síť. Tablety navíc umožňují pořizovat a přikládat k podepisovaným dokumentům fotografie dokladů, nemovitostí, vozidel atp.,“ popisuje Milan Petráň, Manager společnosti Trask solutions pro oblast BPM. „Další možností využití je například přesné a rychlé ověřování operací pomocí podpisových vzorů, ať už jde o úkony prováděné klienty, nebo zaměstnanci,“ dodává.

Zabezpečeno proti zneužití

Biometrický digitální podpis je oprávněným způsobem podepisování právního jednání učiněného v písemné formě elektronickými prostředky, který splňuje charakteristiku tzv. prostého elektronického podpisu dle zákona č. 227/2000 Sb., o elektronickém podpisu. Originálem je pak pouze elektronická verze dokumentu obsahující biometrický podpis.

Řešení založené na biometrickém digitálním podpisu je zabezpečeno pro zajištění nezpochybnitelnosti původního dokumentu včetně garance původu a integrity dokumentu i pravosti dokumentu v čase, jakož i proti zneužití podpisu s biometrickými daty.

Trask pomáhá ve všech souvislostech

Pokud jde o implementaci biometrického digitálního podpisu, Trask může českým firmám a institucím pomoci v následujících oblastech:

 • Výběr vhodných agend, specifikace business case,
 • Právně-legislativní konzultace,
 • Změny v procesech, řešení organizačních dopadů,
 • Biometrické technologie, signpady,
 • Integrace, nezbytné úpravy na straně IT,
 • Dlouhodobá archivace dokumentů,
 • Realizace pilotního projektu i celého řešení.

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti podnikání svých klientu a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, utilit, průmyslu či v dalších sektorech. Mezi největší klienty společnosti patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Škoda Auto. 

Trask solutions působí na trhu již 20 let a v současné době zaměstnává přes 330 IT odborníků. Obrat společnosti v roce 2013 činil 703 milionů korun. Obrat v roce 2009 překročil více než 410 milionů Kč. Své služby poskytujeme nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy.

K dlouhodobým cílům Trasku patří být ze strany zákazníků vnímáni v TOP 3 ve všech strategických oblastech svého působení a i nadále stavět na kvalitě dodané práce, nadšení a profesionalitě svých zaměstnanců. Právě to umožňuje naplňovat základní strategii Trasku, kterou je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.  Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Hlavní kompetence Trask solutions jsou:

1. Business Process Management a Document Management

2. Business Intelligence a Master Data Management

3. Integrace

4. Infrastruktura a bezpečnost

5. Portály a mobilní řešení

6. Poradenské a odborné IT služby

Kontakt:
Trask solutions

Eva Drbohlavová, Marketing Manager

edrbohlavovova@trask.cz

Tel.: (+420) 220 414 198

Mobile: (+420) 737 965 948

12.3.2014

Trask v roce 2013 překonal v obratu hranici 700 milionů Kč

V roce 2013 dosáhla konzultační a technologická společnost Trask solutions celkového obratu 703 milionů korun. Tento výsledek potvrdil, že se vstupem do 20. roku své existence patří Trask mezi nejvýznamnější české společnosti ve svém oboru. K jeho největším zákazníkům patří přední společnosti z oboru financí, telekomunikací a průmyslu.

Bližší informace

Trask v roce 2013 překonal v obratu hranici 700 milionů Kč

12.3.2014

V roce 2013 dosáhla konzultační a technologická společnost Trask solutions celkového obratu 703 milionů korun. Tento výsledek potvrdil, že se vstupem do 20. roku své existence patří Trask mezi nejvýznamnější české společnosti ve svém oboru. K jeho největším zákazníkům patří přední společnosti z oboru financí, telekomunikací a průmyslu.

 

Zásadní podíl na finančních výsledcích Trasku mají i nadále oblasti, v nichž patří dlouhodobě ke špičce, tedy především integrace, řízení obchodních procesů (BPM), správa obsahu (Document Management) a infrastruktura a bezpečnost. Nicméně i v oblastech, které jsou v portfoliu Trask solutions relativně nové - například Business Intelligence, se společnosti podařilo získat řadu významných projektů.

Po 20 letech na trhu je Trask větší a početnější než kdy dříve, jeho řady se rozrostly na dnešních 330 IT odborníků. K největším zákazníkům Trasku patří společnosti jako ČSOB, Škoda Auto, Česká spořitelna, Komerční banka či Raiffeisenbank.

„Trasku se v roce 2013 podařilo překonat předloňský výsledek i navzdory tomu, že zejména v první polovině roku řada zákazníků pozastavila mnohé projekty nebo váhala s otevíráním nových projektů. Navíc se nám během 2. poloviny loňského podařilo získat řadu významných či přímo strategických projektů, což napovídá, že úspěšný vývoj by měl pokračovat také v letošním roce. To vše ale především potvrzuje fakt, že si naši zákazníci cení našeho přístupu, znalostí a zkušeností, jakož i spolehlivosti našich dodávek,“ hodnotí Filip Tománek, CEO Trask solutions.

 

Hlavní kompetence Trasku?

Pro nadcházející roky si Trask vydefinoval šest strategických oblastí, které vyjadřují, ve kterých segmentech se chce profilovat směrem k zákazníkům a dlouhodobě patřit mezi tři nejlepší hráče na trhu. Jedná se konkrétně o tyto oblasti:

 • Business Process Management & Document Management
 • Business Intelligence & Master Data Management
 • Integrace
 • Infrastruktura a bezpečnost
 • Portály a mobilní řešení
 • Poradenské a odborné IT služby

 

Nová vize určuje směr

Se vstupem do nového roku Trask solutions formuloval také vizi, která vytyčuje základní směr, jímž by se společnost měla do budoucna ubírat, a zároveň nastavuje dlouhodobé inspirativní cíle. Shrnout ji lze do následujících bodů:

Chceme být vnímáni zákazníky v TOP 3 na trhu v šesti strategických oblastech

Trask chce být vnímán ze strany zákazníků vždy jako jedna z TOP 3 společností na trhu ve všech šesti kompetencích, v nichž se již úspěšně etabloval.

Jsme relevantní partner managementu velkých i středních společností

Cílem Trasku je vždy propojení IT a business pohledu na témata relevantní pro management velkých a středních společností. Je partnerem, který může přinést zajímavý pohled na věc oběma stranám.

Dodáváme komplexní byznys řešení založená na technologiích

Trask si zakládá na porozumění oboru svých klientů tak, aby mohl dodávat řešení, která jim budou skutečně pomáhat být úspěšnější – ať již z pohledu vlastní efektivity, nebo z pohledu získávání a udržení nových klientů či zavádění nových produktů.

Odvádíme kvalitní práci, která nás baví

Chceme, stejně jako dosud, stavět na kvalitě dodané práce, nadšení a profesionalitě svých zaměstnanců tak, aby celá společnost i její jednotliví zaměstnanci mohli být na odvedenou práci hrdí.

 

 

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti podnikání svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, utilit, průmyslu či v dalších sektorech. Mezi největší klienty společnosti patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Škoda Auto. 

Trask solutions působí na trhu již 20 let a v současné době zaměstnává přes 330 IT odborníků. Obrat společnosti v roce 2013 činil 703 milionů korun. Obrat v roce 2009 překročil více než 410 milionů Kč. Své služby poskytujeme nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy.

K dlouhodobým cílům Trasku patří být ze strany klientů vnímáni v TOP 3 ve všech strategických oblastech svého působení a i nadále stavět na kvalitě dodané práce, nadšení a profesionalitě svých zaměstnanců. Právě to umožňuje naplňovat základní strategii Trasku, kterou je pomáhat našim klientům inovovat rychleji a efektivněji. 

 

Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz. 

 

Hlavní kompetence Trask solutions jsou:

1.             Business Process Management a Document Management

2.             Business Intelligence a Master Data Management

3.             Integrace

4.             Infrastruktura a bezpečnost

5.             Portály a mobilní řešení

6.             Poradenské a odborné IT služby

  

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

 

21.1.2014

Trask spolu se svými klienty pomáhal plnit vánoční sny a přání dětem

Tak trochu netradičně se v loňském roce rozhodla pojmout Vánoce společnost Trask solutions. Nejenže již třetím rokem plnila sny a vánoční přání dětem z dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře, ale v rámci své vánoční kampaně tentokrát zcela originálním způsobem obdarovala také své klienty.

Bližší informace

Trask spolu se svými klienty pomáhal plnit vánoční sny a přání dětem

21.1.2014

Tak trochu netradičně se v loňském roce rozhodla pojmout Vánoce společnost Trask solutions. Nejenže již třetím rokem plnila sny a vánoční přání dětem z dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře, ale v rámci své vánoční kampaně tentokrát zcela originálním způsobem obdarovala také své klienty.

„Víme, jak je důležité snít. To žene nás i naši budoucnost dopředu, dává nám motivaci snažit se a vytrvat. Pro děti z dětských domovů je snění stejně důležité jako pro všechny ostatní děti, ale jejich plnění je mnohem složitější. Tety zkrátka na všechno nestačí... A my to víme.“

Společnost Trask solutions na sklonku loňského roku uskutečnila zajímavou a netradiční vánoční kampaň. Již třetí rok po sobě pomáhala plnit vánoční sny a přání dětem v dětském domově v Nové Vsi u Chotěboře a tentokrát se rozhodla tak trochu zapojit také své klienty.

Myšlenka kampaně vznikla vlastně velmi jednoduše: Proč klienty zahrnovat dalšími nepotřebnými reklamními předměty? Co opravdu hodnotného jim tentokrát nadělit? Každý z klientů tak dostal možnost se podílet i aktivně na plnění snů dětí. Řada klientů tak reagovala nejen poděkováním za jedinečný nápad, ale sami přispěli dalšími dárky. Děti z dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře letos nejen díky Trasku, ale i jeho klientům našly pod stromečkem spoustu nádherných dárků, které si přály po celý rok, v celkové hodnotě přibližně 150 tisíc korun.

 „Plnit o Vánocích vánoční přání dětem je to nejcennější. Jsme opravdu rádi, že to naši klienti pochopili a nesmírně si ceníme toho, jak nás v naší snaze podpořili,“ řekl generální ředitel Trask solutions Filip Tománek. „Dárky již dělají obrovskou radost svým novým majitelům a my bychom tak chtěli poděkovat všem našim klientům za to, že nám pomáhají takovéto dobré skutky konat.“

V Nové Vsi u Chotěboře bude Trask pomáhat samozřejmě i nadále. Mimo jiné se přitom bude snažit co nejlépe spojit to, co dělá jako firma, s tím, co dětský domov aktuálně potřebuje. Ať už jde například o zajištění většího počtu počítačů nebo vybudování nové počítačové sítě.

Více informací naleznete na adrese www.trask.cz/pomahamedetem.

 

20.1.2014

Průzkum Trask solutions: Při zálohování firmy bojují s rychle rostoucími objemy dat

V oblasti zálohování bojuje většina českých firem především s rostoucím objemem dat, který ročně narůstá řádově o desítky procent. Ne všechny přitom zatím využívají technologii deduplikace dat. Ukázal to průzkum, který mezi svými zákazníky uskutečnila konzultační a technologická společnost Trask solutions.

Bližší informace

Průzkum Trask solutions: Při zálohování firmy bojují s rychle rostoucími objemy dat

20.1.2014

V oblasti zálohování bojuje většina českých firem především s rostoucím objemem dat, který ročně narůstá řádově o desítky procent. Ne všechny přitom zatím využívají technologii deduplikace dat. Ukázal to průzkum, který mezi svými zákazníky uskutečnila konzultační a technologická společnost Trask solutions.

Podle průzkumu společnosti Trask solutions patří k hlavním problémům, jimž české společnosti čelí v oblasti zálohování dat, zejména rostoucí objem dat – uvedlo to přibližně 50 % respondentů z řad bankovních a finančních institucí, energetických a výrobních společností, ale i státní správy. Dále je pak pro 28 % firem problémem rychlost obnovy a rychlost zálohování. Vysoké zatížení infrastruktury při zálohování je problémem přinejmenším pro 15 % společností a výjimkou nejsou ani problémy při zálohování virtuálního prostředí (8 %).

 

Objem zálohovaných dat roste v desítkách procent

České společnosti, které se zúčastnily průzkumu Trask solutions, typicky zálohují jednotky až desítky terabajtů dat, v některých případech jsou to dokonce desítky až stovky TB. 

Přitom 29 % respondentů uvedlo, že objem zálohovaných dat v jejich firmě vzrůstá o 10-20 % ročně a přibližně ve 28 % firem roste objem zálohovaných dat dokonce o 20-30 % za rok. V cca 13 % společností pak objem dat stoupá pouze řádově o jednotky procent.

Průzkum však navíc ukázal, že přibližně 36 % firem dosud při zálohování dat nevyužívá deduplikaci dat. K 64 % z nich si však již některá z forem této technologie cestu našla, alespoň pro zálohování některých systémů.

Průzkum Trask solutions prováděl u příležitosti odborného setkání se zákazníky na téma „Moderní infrastruktura: Reálná řešení pro reálné problémy“, které uspořádal na konci loňského roku.

 

Zaostřeno na efektivitu deduplikace

Velmi důležitým faktorem při zálohování dat je efektivita deduplikační technologie. Trask účastníky odborného setkání seznámil s velmi zajímavými závěry z projektu realizovaného na bázi řešení EMC Avamar u jedné z významných českých společností. Projekt prokázal nejen vynikající připravenost tohoto řešení pro zálohování virtuálního prostředí, ale navíc i jeho vysokou efektivitu při zálohování velkých objemů dat právě díky deduplikaci.

Při nasazení Proof of Concept zajišťovalo řešení EMC Avamar zálohování 52 virtuálních strojů o počáteční celkové velikosti produkčního prostředí 1069,9 GB. Po období evaluace, kdy proběhlo celkem 22 procesů zálohování každého virtuálního stroje během jejich provozu, dosahovala celková velikost zálohy všech virtuální strojů pouhých 204 GB, což odpovídá deduplikačnímu poměru 111,9:1 (celkový logický objem plných záloh po změnách během provozu za dobu evaluace dosahoval bezmála 23 TB).

Trask solutions, jakožto partner společnosti EMC, pak řešení EMC Avamar nasadil pro zálohování cca 1,5 miliardy souborů o celkovém objemu 1,6 PB pro více než 1100 klientských stanic v komplexním prostředí. Díky technologii deduplikace na zdroji, tj. na straně klientů, došlo k redukci dat přenášených během procesu zálohování po síti z 1,6 PB na pouhých 15 TB dat. Zároveň došlo ke zmenšení okna zálohování z dosavadních 10 hodin na 4,5 hodin (pro zálohování 95 % klientů). Navíc došlo k podstatnému snížení licenčních nákladů, a to o celé ¾ oproti původním výdajům. 

Na základě zkušeností z tohoto rozsáhlého projektu pak odborné setkání Trasku upozornilo také na některá úskalí z oblasti zálohování, na něž mohou zákazníci během svých projektů narazit – například na nutnou úzkou součinnost storage a backup týmů pro odladění zálohovacích oken či důležitost parametru „změnovosti dat“ v daném prostředí a z toho plynoucí nutnost důkladné analýzy atd.

15.1.2014

Průzkum ukázal na nejčastější problémy v infrastruktuře, Trask nabídl možná řešení

Průzkum, který mezi svými zákazníky uskutečnila konzultační a technologická společnost Trask solutions v rámci svého odborného setkání se zákazníky, odhalil řadu problémů, s nimiž v rámci své infrastruktury bojují české společnosti. Pro mnohé z nich nabídl Trask také zajímavá a inovativní řešení a praktické poznatky získané při uskutečněných projektech.

Bližší informace

Průzkum ukázal na nejčastější problémy v infrastruktuře, Trask nabídl možná řešení

15.1.2014

Průzkum, který mezi svými zákazníky uskutečnila konzultační a technologická společnost Trask solutions v rámci svého odborného setkání se zákazníky, odhalil řadu problémů, s nimiž v rámci své infrastruktury bojují české společnosti. Pro mnohé z nich nabídl Trask také zajímavá a inovativní řešení a praktické poznatky získané při uskutečněných projektech.

Společnost Trask solutions uspořádala koncem loňského roku další z řady odborných snídaní iTea s názvem Moderní infrastruktura: Reálná řešení pro reálné problémy. Konference se zaměřila na praktické řešení některých problémů, s nimiž se české společnosti dnes a denně potýkají. Přednášky nabídly cenné poznatky týkající se budování datového centra, náměty pro efektivní využití Big Data v infrastruktuře či praktické zkušenosti týkající se zálohování dat.

U příležitosti tohoto odborného setkání provedl Trask solutions také zajímavý průzkum poukazující na nejčastější problémy v infrastruktuře, jehož se zúčastnili zástupci největších českých bankovních a finančních institucí, energetických a výrobních společností, ale i státní správy.

 

Nejčastější problémy ve firemní infrastruktuře

K nejčastěji řešeným problémům v oblasti infrastruktury patří podle průzkumu pro přibližně 50 % firem efektivní utilizace infrastruktury a provozní výpadky. K častým problémům patří rovněž nedostatečná výkonnost infrastruktury (43 %) a problémy při zálohování či omezená kapacita úložných systémů (cca 14 % respondentů). Kromě toho byla zmiňována například i interní komunikace v řídicí oblasti.

 

Zdlouhavé hledání zdrojů problémů 

Průzkum potvrdil, že nezanedbatelným aspektem při řešení problémů v interní infrastruktuře je doba nalezení zdroje problému, alespoň pokud se jedná o netriviální problémy, jejichž příčina není zjevná na první pohled. Přibližně 64 % respondentů uvedlo, že nalezení zdroje takového problému trvá v průměru řádově hodiny a pro 21 % firem dokonce více než půl dne či den. V některých případech může ale jeho zjištění trvat i rok.

  

 

Klíčem k řešení je znalost vztahů a souvislostí

Nejtypičtější příčinou zdlouhavého hledání příčin problémů je nemožnost včasného odhalení vzájemných vztahů – korelací – mezi událostmi v infrastruktuře, jako příčinu to uvedlo přes 57 % respondentů. Přibližně 36 % firem brzdí personální omezení, potažmo koordinace interních zdrojů. Jen málokdy komplikuje hledání zdrojů problémů v infrastruktuře nedostatek odpovídajících provozních dat, jako důvod to uvedlo jen zhruba 15 % respondentů.

Ovšem ačkoliv prakticky každá společnost má k dispozici velké objemy provozních dat generovaných různými firemními systémy, průzkum Trasku ukázal, že přes 50 % dotázaných firem strojově generovaná nestrukturovaná (či odlišně strukturovaná) data k hledání zdrojů problémů dosud nevyužívá, což je nejčastěji způsobeno absencí vhodného nástroje.

 

Splunk coby nástroj pro rychlou analýzu a odhalení souvislostí

V souvislosti s řešením problémů v infrastruktuře vzbudilo na listopadové odborné snídani velkou pozornost revoluční řešení Splunk, které na český a slovenský trh coby partner výrobce přinesl právě Trask solutions. Nad možnostmi jeho využití při odhalování zdrojů problémů se rozproudila živá diskuse. 

Splunk dovoluje snadno uchopit a v reálném čase analyzovat velké objemy nestrukturovaných strojově generovaných dat z různých systémů (síťové a bezpečnostní prvky, servery, aplikace, telefonní ústředny, konfigurační databáze, GPS moduly atd.). Takto lze s jeho pomocí účinně hledat skryté korelace mezi událostmi i v na první pohled nesouvisejících oblastech. Implementace Splunku je přitom velmi rychlá, nenáročná a finančně nepříliš nákladná. 

 

České firmy mají o Splunk zájem

I přesto, že většina firem využívá nástroje pro monitoring firemní infrastruktury, v rámci průzkumu 86 % respondentů uvedlo, že by v jejich prostředí našel využití nástroj pro rychlou a inteligentní analýzu provozních dat, jakým je právě Splunk

Fakt, že si Splunk nachází cestu i do českých společností a že se jedná o velmi všestranně využitelné řešení, potvrdily prezentované příklady nasazení u prvních zákazníků. 

Odborníci Trasku představili například přínosy Splunku v roli nástroje pro Service Desk, kde slouží k efektivnímu vyřešení zákaznických reklamací v řádném termínu. Poskytuje zde možnosti reportingu a levnější a rychlejší analýzy dat, díky čemuž se povedlo snížit dobu identifikace zákaznických problémů řádově ze dnů na pouhé minuty. Analýzy problémů v oblasti IT operations se zrychlily z průměrných 170 na 30 minut.

Dalším příkladem využití je oblast Compliance. V jedné z českých finančních institucí byl Splunk úspěšně nasazen v rámci kontroly plnění požadavků ČNB a občanského zákoníku týkajících se povinných dovolených v bankovních institucích.

Dalším prezentovaným příkladem bylo nasazení platformy Splunk ve společnosti CloudShare, která v rámci Service Desku dosáhla 70% zrychlení řešení problémů. Kromě toho Splunk využívá také pro monitorování podezřelého chování či pro sledování konverzí zkušebních nabídek na komerční produkt. 

 

Trask a infrastruktura

Společnost Trask solutions se oblasti infrastruktury věnuje již od svého vzniku v roce 1994. K hlavním oblastem, v nichž se pevně etablovala, patří ty následující:

Identity and Access Management – Trask je na trhu číslem jedna v oblasti Identity and Access Managementu, realizoval implementace ve většině českých bank.

EMC storage a backup – realizace projektů na bázi řešení EMC storage a backup s vysokou přidanou hodnotou díky detailním znalostem aplikačního světa.

Provozní a aplikační monitoring, kapacitní plánování – implementace provozního a aplikačního monitoringu, performace modelování a kapacitního plánování, bohaté zkušenosti s produktem TeamQuest.

Konfigurační databáze - implementace konfigurační databáze se znalostí procesů i se silným technickým zázemím.

Security – specializace na oblasti s vysokou přidanou hodnotou – např. OS Hardening (Windows, RHEL), IDS/IPS, DLP, SIEM či Security Intelligence jako nadstavba SIEM.

IT Services Management – Trask se snaží nabídnout alternativu ke korporátním produktům a nekonečným implementacím.

 

19.11.2013

Sdílení dokumentů v cloudu české firmy láká, ukázal průzkum společnosti Trask solutions

Cloudové služby pro online sdílení dokumentů a obsahu budí zájem českých firem. Průzkum společnosti Trask solutions odhalil, že řada zákazníků má do budoucna zájem o moderní cloudová řešení pro online sdílení dokumentů, která svými možnostmi vyhoví nárokům podnikového prostředí.

Bližší informace

Sdílení dokumentů v cloudu české firmy láká, ukázal průzkum společnosti Trask solutions

19.11.2013

Cloudové služby pro online sdílení dokumentů a obsahu budí zájem českých firem. Průzkum společnosti Trask solutions odhalil, že řada zákazníků má do budoucna zájem o moderní cloudová řešení pro online sdílení dokumentů, která svými možnostmi vyhoví nárokům podnikového prostředí.

Zabezpečený přístup k podnikovému obsahu odkudkoliv a kdykoliv je v době boomu mobilních zařízení klíčem k vyšší produktivitě. Důkazem toho je, že téměř 36 % firem, které se zúčastnily průzkumu společnosti Trask solutions, již v současnosti využívá cloudové služby pro online sdílení dokumentů a obsahu, jako je např. Dropbox a jiné, alespoň v rámci interních týmů.

 

Hlavní motivací pro využití cloudových služeb je dostupnost obsahu odkudkoliv (43 % respondentů) a podstatná je rovněž jejich jednoduchost a intuitivnost pro uživatele (36 %). Pouze 14 % respondentů uvedlo jako hlavní motivaci dostupnost těchto služeb zdarma.

 

Nejcitelnějším nedostatkem, který brání širšímu využití běžných, pro širokou veřejnost určených služeb pro online sdílení obsahu ve firemním sektoru, je podle většiny respondentů nedostačující úroveň zabezpečení (71 %) a dále pak absence pokročilých možností pro spolupráci a sdílení obsahu v týmu (57 %). Pro 29 % firem však hrála důležitou roli také nemožnost centrální administrace.

Celkem 43 % dotázaných firem uvažuje o využití vyspělé cloudové služby pro online sdílení souborů, která by splňovala nároky podnikového prostředí, a dalších 29 % nevyloučilo její využití do budoucna. 14 % uvedlo, že již službu tohoto typu využívá. Jako příklad využití uvedli zástupci firem sdílení produktové dokumentace či knowledge base.

Tyto závěry vyplynuly z průzkumu společnosti Trask solutions, jehož se zůčastnili zástupci nejvýznamnějších českých společností z oblasti bankovnictví a financí, telekomunikací, energetiky a obchodu. Průzkum proběhl při příležitosti odborné konference EMC Syncplicity: Nová éra ve sdílení podnikového obsahu, kterou pro své zákazníky uspořádala společnost Trask solutions v říjnu 2013.

 

EMC Syncplicity cílí na firemní klientelu

Novou generaci řešení pro synchronizaci a online sdílení dokumentů a obsahu jak v rámci interních týmů firem, tak při komunikaci s externími pracovníky a poskytování služby zákazníkům představuje služba EMC Syncplicity. S jejím využitím Trask solutions, partner společnosti EMC, dokáže svým zákazníkům nabídnout vysoce inovativní možnosti. K výhodám EMC Syncplicity patří:

 • Snadný a řízený přístup k aktuální verzi obsahu z různých zařízení, ať už jde o chytrý telefon, tablet či notebook.
 • Centrální administrace odpovídající nárokům podnikového prostředí. Bezkonkurenční možnosti nasazení v rámci veřejných, privátních i hybridních cloudů.
 • Zabezpečení přístupu k dokumentům a vzdálená administrace obsahu i v případě ztráty zařízení.

 

Flexibilní on-line sdílení obsahu s využitím platformy Syncplicity nabízí zcela nové možnosti společnostem, které hledají moderní přístupy ke zvýšení produktivity svých pracovníků a týmové spolupráci, stejně jako firmám, které hledají řešení pro online sdílení obsahu vyhovující podnikovým požadavkům, nebo nástroje pro zálohování souborů a náhradu FTP serverů.

 

Přes 64 % respondentů v průzkumu Trask solutions se vyjádřilo, že by služba EMC Syncplicity v jejich prostředí našla využití. Zatímco některé firmy by ji využily pouze v rámci v rámci privátního cloudu (21 %), řadu z nich zaujala varianta veřejného či hybridního cloudu.

 

Kromě online sdílení dokumentů v rámci interních týmů považovali někteří z účastníků konference za atraktivní také možnost využití EMC Syncplicity pro zjednodušení procesu distribuce dokumentů externím partnerům nebo jako startovní aplikace před investováním do robustnějšího DMS.

 

Zajímavou volbou je EMC Syncplicity také pro zákazníky, kteří využívají DMS/ECM platformu Documentum. Syncplicity Connector for Documentum jim totiž umožní rozšířit své DMS/ECM řešení o možnost řízeného publikování a procesně řízeného sdílení obsahu.

 

Trask a EMC Documentum

Společnost Trask solutions je na trhu správy dokumentů (DMS) a správy podnikového obsahu (ECM) zavedeným hráčem, disponujícím mnohaletými zkušenostmi v oblasti řízení komplexních podnikových procesů využívajících technologie pro ukládání a archivaci podnikového obsahu.V současné době se Trask solutions zaměřuje konkrétně na platformu EMC Documentum, která díky generačnímu posunu poskytuje velmi zajímavé možnosti, jako jsou například Case Management, nová tisková řešení a portálové funkcionality.

 

Cílem Trask solutions je být svým klientům silným a stabilním partnerem, který disponuje kvalitním a zkušeným týmem a dokáže dnešní potenciál této platformy proměnit v hmatatelné přínosy pro své zákazníky. Již 19 let působení Trask solutions na trhu je zárukou vysokého standardu kvality projektového řízení a přístupu k zákazníkům. Úspěšně realizované projekty přitom již prokázaly, že pokud společnost Trask solutions svůj inovativní a individuální přístup aplikuje i na platformu EMC Documentum, získá zákazník velkou přidanou hodnotu a nové možnosti využití této platformy.

 

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

5.11.2013

Trask solutions přináší na trh revoluční řešení společnosti Splunk pro zpracování Big Data

Technologická a konzultační společnost Trask solutions přináší na český a slovenský trh revoluční platformu společnosti Splunk pro zpracovávání obrovských objemů nestrukturovaných strojově generovaných dat, která představují jednu z nejrychleji rostoucích oblastí tzv. Big Data.

Bližší informace

Trask solutions přináší na trh revoluční řešení společnosti Splunk pro zpracování Big Data

5.11.2013

Technologická a konzultační společnost Trask solutions přináší na český a slovenský trh revoluční platformu společnosti Splunk pro zpracovávání obrovských objemů nestrukturovaných strojově generovaných dat, která představují jednu z nejrychleji rostoucích oblastí tzv. Big Data.

Společnost Trask solutions se stala exkluzivním partnerem společnosti Splunk, světového lídra v oblasti inteligentního zpracování nestrukturovaných strojově generovaných dat a v segmentu Big Data.


Nestrukturovaná strojově generovaná data jsou produkovaná v masivních objemech nejrůznějšími IT, telekomunikačními a jinými systémy. Přestože objem těchto dat neustále roste s tím, jak přibývají nové a sofistikovanější systémy, firmy dnes tato data ponechávají bez povšimnutí, neboť doposud prakticky neexistoval vhodný prostředek pro jejich zpracování.


„Právě nestrukturovaná data přitom představují obrovský potenciál velké obchodní hodnoty nebo lze s jejich pomocí rychle odkrýt aktuální problémy. A to v řádově kratší době a řádově vyšší kvalitě, pokud máte k dispozici odpovídající nástroj. Splunk takovým nástrojem je a lze o něm bez nadsázky říci, že je průkopníkem využití fenoménu Big Data v oblasti log managementu, legendou, která se nyní dostala do Česka a na Slovensko," vysvětluje Kamil Brzák, Senior System Engineer společnosti Trask solutions.


Platforma Splunk je schopna rychle a inteligentně zpracovávat, třídit, provádět analýzy a poskytovat informace nad obrovskými objemy dat v reálném čase. Díky tomu dokáže společnost Trask solutions svým zákazníkům pomoci zjistit příčiny dosud obtížně dohledatelných provozních, bezpečnostních či obchodních problémů. S využitím řešení Splunk je možné nalézt jejich řešení až o 70 % rychleji a přitom redukovat náklady na eskalaci problémů až o 90 %. Na druhé straně je Splunk účinným nástrojem k odhalení potenciálních obchodních příležitostí a pochopení chování zákazníků.

 

„Díky dlouholetému působení společnosti Trask solutions v oblasti bezpečnosti, zpracování dat, provozu a Business Intelligence známe specifické problémy, které se v těchto oblastech vyskytují. Splunk je přesně tím nástrojem, jaký na našem trhu doposud chyběl. Díky němu se firmy budou schopny s těmito problémy rychle a účinně vypořádat dříve, než se projeví výpadky IT systémů či ohrožením fungování podnikových procesů a ziskovosti. Tím našim zákazníkům dokážeme ušetřit nemalé peníze," říká generální ředitel Trask solutions Filip Tománek.

 

O platformě Splunk

Splunk Enterprise představuje flexibilní platformu pro zpracovávání a analýzu velkých objemů nestrukturovaných strojově generovaných dat. Automatizuje procesy sběru dat, která je obtížné či nemožné analyzovat tradičními nástroji, ať už jde o nestrukturovaná data z webových či aplikačních serverů, databází, virtuálních stojů, síťové či telekomunikační infrastruktury. Tato data poté inteligentně zpracovává, v reálném čase indexuje a následně je umožňuje analyzovat, hledat korelace mezi událostmi a dynamicky, v reálném čase vizualizovat a reportovat informace. Ideální je Splunk také tam, kde je třeba zpracovávat data za historicky delší časové období.

Splunk Enterprise je modulární a vysoce škálovatelné řešení, které nalezne uplatnění u zákazníků všech velikostí. Kromě vnitrofiremního nasazení je možné jej využívat také formou SaaS (Software as a Service) prostřednictvím služby Splunk Storm.

Firmám a institucím poskytne lepší vhled do fungování jejich IT, ale i do samotného businessu, ukáže souvislosti, které dosud unikaly jejich pozornosti. Uplatnění najde typicky v oblasti informační bezpečnosti IT a managementu bezpečnostních informací a událostí (SIEM, Security Information and Event Management), ve výrobní sféře, ale i v obchodním a retailovém segmentu.

Podle studie společnosti Gartner byl Splunk v roce 2012 nejrychleji rostoucí společností v segmentu bezpečnostního softwaru a v posledních třech letech je nejrychleji rostoucí společností na trhu Big Data. Gartner navíc zařadil Splunk mezi lídry trhu v rámci svého letošního reportu 2013 Magic Quadrant zaměřeného na oblast SIEM.

Splunk Enterprise je v současnosti využíván jako Big Data platforma pro inteligentní zabezpečení ve více než dvou tisících organizací v celém světě. Zákazníkům z řad poskytovatelů finančních služeb, telekomunikačních společností, obchodních firem a dalších Splunk přináší nebývalou návratnost investic (Return On Investment).

Potvrzením kvalit platformy Splunk a jejího potenciálu pro české a slovenské zákazníky je také titul IT PRODUKT ROKU 2013, který mu udělila redakce časopisu Computerworld za postup mezi finalisty letošního ročníku soutěže IT produkt roku.

2.10.2013

Trask solutions uzavírá partnerství se Zafin, lídrem v oblasti Product and Pricing Lifecycle Managementu

Společnost Trask solutions dnes oznámila, že uzavřela partnerství se společností Zafin a významně tak posiluje své portfolio business řešení o vyspělý nástroj pro Product and Pricing Lifecycle Management ve finančních institucích.

Bližší informace

Trask solutions uzavírá partnerství se Zafin, lídrem v oblasti Product and Pricing Lifecycle Managementu

2.10.2013

Společnost Trask solutions dnes oznámila, že uzavřela partnerství se společností Zafin a významně tak posiluje své portfolio business řešení o vyspělý nástroj pro Product and Pricing Lifecycle Management ve finančních institucích.

Zafin je oceňovaný poskytovatel softwarových řešení pro bankovní služby založené na vztahu s klientem (relationship banking). Jako lídr trhu pro segmenty retailového, korporátního a korespondenčního bankovnictví a správu majetku Zafin transformuje způsob, jakým banky spravují, naceňují a fakturují své produkty a podporují loajalitu v rámci celkového vztahu se zákazníky.
 

Řešení miRevenue, vlajková loď v nabídce společnosti, naplňuje požadavky předních světových finančních institucí. Řešení miRevenue řídí komplexnost, zvyšuje spokojenost zákazníků, posiluje flexibilitu a zlepšuje příležitosti pro křížový (cross-sell) a navyšovaný (upsell) prodej.

„Tímto partnerstvím Trask solutions dále posiluje své portfolio řešení v oblasti bankovnictví. Business řešení společnosti Trask solutions jsou vždy postavena na důkladně zvládnutých technických kompetencích a na špičkových produktech partnerů," řekl generální ředitel společnosti Trask solutions Filip Tománek.
 

miRevenue umožňuje bankám a dalším finančním institucím výrazně zvýšit jejich inovační potenciál a zajitit trvalou ziskovost. Nabízí pokročilé řešení správy a snadné vytváření finančních produktů včetně dynamického nacenění v závislosti na konkrétním vztahu s individuálním zákazníkem, tvorby nových produktů a produktových balíčků jednoduchou konfigurací, řízení zisku až na úroveň jednotlivých obchodů a snadné realizace komplexních věrnostních programů.

 

miRevenue se skládá ze šesti modulů:
 

 • miCatalog slouží jako centrální katalog produktů - „single point of truth" pro charakteristiky, standardní nacenění a nacenění na základě výjimek - a podporuje tak holistický, na potřebách založený způsob prodeje.

 

 • miPricing je ucelený, na pravidlech založený nástroj pro výpočet ceny produktu se zohledněním celkového vztahu se zákazníkem. Nástroj podporuje výpočet standardní ceny i cenových vyjímek na základě libovolných datových vstupů.

 

 • miEarnings přináší možnosti „what if?" simulací a reportingu. S miEarnings mohou produktoví manažeři proaktivně testovat dopad nových strategií naceňování produktů na příjmy, náklady a ziskovost daného segmentu před jejich uvedením na trh. 

 

 • miOffering usnadňuje správu nabídek tím, že poskytuje schopnost vytvářet individuální cenové návrhy a nabídky klientům. Pomocí miOffering mohou manažeři pro řízení vztahů se zákazníky simulovat cenové modely a analyzovat profitabilitu nových nabídek předtím, než budou předloženy klientům.

 

 • miLoyalty poskytuje jednotnou platformu umožňující realizaci ucelených podnikových věrnostních programů. Manažeři pro řízení vztahů se zákazníky mohou zavádět odměňování, benefity a věrnostní programy. miLoyalty je využíván pro pobídky žádoucího chování a podporu růstu využití potenciálu zákazníka.

 

 • miBilling poskytuje bankám schopnost automatizovat fakturaci a vyúčtování klientů. Díky flexibilitě miBilling z hlediska účtovacích cyklů, způsobu podání a dalších voleb podle produktu, klienta a segmentu si můžete nastavit fakturační cykly přesně podle vašich potřeb.

 

Partnerství se společností Zafin je pro zákazníky společnosti Trask solutions přínosem díky tomu, že miRevenue představuje celosvětovou špičku ve své kategorii. Díky jeho inovativním možnostem a flexibilitě zákazníci společnosti Zafin běžně dosahují 100% návratnosti investic (Return On Investment) do 12 měsíců. O kvalitách řešení svědčí excelentní reference, mezi něž patří mnohé z největších a nejrespektovanějších světových Tier-1 bank.

20.5.2013

Trask v roce 2012 dosáhl obratu 700 mil. Kč

Konzultační a technologická společnost Trask solutions dosáhla v roce 2012 celkového obratu ve výši 700 mil.Kč. Je tak jednou z nejvýraznějších českých společností v oboru. Velký podíl na tomto výsledku mají tradičně zakázky v sektoru financí, telekomunikací a průmyslu. Mezi pěti největšími klienty Trasku najdeme Škodu auto, ČSOB, Raiffeisenbank, Českou spořitelnu a Komerční banku.

Bližší informace

Trask v roce 2012 dosáhl obratu 700 mil. Kč

20.5.2013

Konzultační a technologická společnost Trask solutions dosáhla v roce 2012 celkového obratu ve výši 700 mil.Kč. Je tak jednou z nejvýraznějších českých společností v oboru. Velký podíl na tomto výsledku mají tradičně zakázky v sektoru financí, telekomunikací a průmyslu. Mezi pěti největšími klienty Trasku najdeme Škodu auto, ČSOB, Raiffeisenbank, Českou spořitelnu a Komerční banku.

Největší podíl na příjmech mají tradiční oblasti jako jsou integrace, správa obsahu (Document Management), řízení obchodních procesů (BPM) a infrastruktura a bezpečnost. Oblastí, která je v portfoliu Trasku relativně nová, a která zaznamenala v loňském roce zajímavý vzestup, je Business Intelligence. S rozvojem společnosti roste i tým Trasku, který nyní čítá přes 300 pracovníků.

Trask je stabilní firma, která je na špičce co se týká odbornosti a schopnosti dodat. Spokojenost klientů a růst objemu zakázek, které nám svěřují, je pro nás potvrzením, že se nám daří naplňovat cíle naše i našich zákazníků. sdělil Filip Tománek, generální ředitel společnosti Trask solutions.

A jaké jsou nejzajímavější projekty loňského roku?
Díky spolupráci s Traskem má Škoda Auto jeden z nejlepších webových konfigurátorů nových vozů a i díky němu posílila mezi ostatními automobilkami svou pozici silného globálního hráče. Konfigurátor vozů od Trasku vyniká přesným zobrazením konfigurovaného vozu, neboť přímo využívá konstrukčních dat automobilky.

Česká spořitelna zrychlí a usnadní klientům placení přes internet a to díky Trasku. Řešení mohou internetoví prodejci vyžívat k tomu, aby u nich zákazníci mohli bezpečně platit platební kartou. Více než 50% všech internetových převodů peněz se provádí právě přes řešení od Trasku. Navíc díky rozšíření platební brány o tzv. registrované platby nebudou muset klienti znovu zadávat údaje o své platební kartě při dalších platbách ve stejném internetovém obchodě.

Trask také pomohl Českému aeroholdingu s předletovou přípravou. Ještě než cestující nastoupí na palubu, piloti se připravují na let. S touto předletovou přípravou jim pomáhá aplikace Trask SelfBriefing, která nabízí aktuální informace o počasí, historie závad na letadle, informace o množství paliva, které se má dočerpat podle počtu cestujících, atd.

 

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank, Raiffeisenbank, Komerční banka, Telefónica O2, Škoda auto a další.

Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 300 IT odborníků. Její obrat v roce 2012 dosáhl 700 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Posláním Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.

Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Kontakt:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

18.4.2013

Význam Document Management systémů opět roste, potvrdil to průzkum i konference společnosti Trask.

Role a význam systémů, které řeší správu podnikového obsahu (ECM) a řízení oběhu dokumentů (DMS) je v poslední době pro řadu velkých společností opět velké téma. Potvrdil to i průzkum společnosti Trask solutions, do kterého se zapojilo celkem 43 organizací - velkých bank, pojišťoven i podniků ze sektoru telco a utility.

Bližší informace

Význam Document Management systémů opět roste, potvrdil to průzkum i konference společnosti Trask.

18.4.2013

Role a význam systémů, které řeší správu podnikového obsahu (ECM) a řízení oběhu dokumentů (DMS) je v poslední době pro řadu velkých společností opět velké téma. Potvrdil to i průzkum společnosti Trask solutions, do kterého se zapojilo celkem 43 organizací - velkých bank, pojišťoven i podniků ze sektoru telco a utility.

Do jisté míry stojí za tímto zvýšeným zájmem i generační posun v možnostech systémů ECM/DMS jakými jsou například Case Management, nová tisková řešení a portálové funkcionality. Právě tyto nové a moderní prvky vedou stále více zákazníků k rozhodnutí o konsolidaci roztříštěného IT prostředí pod platformu ECM a budování tak procesně řízené firmy na bázi Business Process Managementu (BPM). Tyto možnosti nabízí zejména dlouhodobě a celosvětově zavedený systém EMC Documentum, který firma Trask solution na českém trhu reprezentuje.

Společnost Trask solutions není novým hráčem na trhu DMS/ECM a v oblastech řízení velkých a komplexních podnikových procesů využívajících technologie pro ukládání a archivaci podnikového obsahu působí již řadu let. Odborníci společnosti Trask stojí často u zakazníků v roli konzultantů, architektů a provozních specialistů na problematiku Document managementu a BPM, kde pomáhají při definici současné i budoucí role těchto systémů.

Implementace těchto konsolidovaných systémů však skrývá i řadu úskalí, které si musí podniky a zejména jejich IT manažeři uvědomit. Díky tomuto průzkumu bylo možné identifikovat hlavní obavy a zároveň ukázat, jak tuzemské firmy uvažují o problematice správy a řízení oběhu dokumentů včetně podpory podnikových procesů. Výsledky průzkumu poukazují na tři zásadní problematiky současných implementací, na které je možné poukázat.

Doba implementace je ve většině případů delší jak 1 rok
Čas implementace nejen prodražuje projekt, ale také není možné reagovat na změny procesů a požadavků na funkcionality, ke kterým dochází v průběhu implementace. Celkem 39% respondentů uvedlo dobu implementace řešení delší něž 1 rok jako hlavní problém při uvažování o novém DMS.
Nové verze ECM systémů včetně platformy EMC Documentum jsou zaměřeny právě na rychlost implementace. Je to například služba „On Demand", která snižuje čas implementace do řádu několika týdnů až dnů.


38% zákazníků používá platformu Documentum jako uložiště dokumentů
Implementace, které nevyužívají potenciálu produktu, musí následně obhajovat nepříznivý poměr nákladů na pořízení a provoz vůči vlastnímu obchodní přínosu, což vede i ke sporné návratnosti investice do řešení.

Dodatečné konzultace k implementovaným produktům a sdílení zkušeností z obdobných projektů mohou vést k vylepšením, která dají použité technologii větší perspektivu podílet se na úsporách provozních nákladů a vylepšení podnikových procesů. V rámci průzkumu 38% respondentů odpovědělo, že svou platformu používá jako uložiště dokumentů, a shodně 20% uvádí pro skenování/digitalizaci a 20% pro tisková řešení. Tyto výsledky jen potvrzují, že ve stávajících zákaznických implementacích je velký prostor pro optimalizaci.


Spolehlivý implementační partner je základ, více jak 1/3 implementací nebyla nasazena včas
Na komplexitu a rizika velkých implementačních projektů by měl upozornit i implementační partner a zároveň nastavit účinná opatření jak jím čelit. Velké množství současných implementací bylo provázeno problémy v oblastech nedodržení času implementace, shodlo se na tom 37% respondentů a 31% uvedlo jako hlavní problém následné performance problémy.


Dodržení postupů best practise v oblasti analýzy, vývoje a projektového managementu vedou k dodržení času implementace, ale také ochrání investice zákazníka při upgrade, nebo implementaci změn řešení. Současně tyto postupy zajistí performace aplikace a její přijetí cílovými uživateli.
Proběhlá konference byla zaměřena právě na řešení výše uvedených problémů a vysvětlení správných postupů implementace platformy Documentum. Prezentace a další informace z proběhlé konference je možné získat na stránkách komunity na LinkedIn „iTea - Documentum Community".

 

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank, Raiffeisenbank, Komerční banka, Telefónica O2, Škoda auto a další.
Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 300 IT odborníků. Její obrat v roce 2012 překročil více než 670 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.

Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Kontakt:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

31.1.2013

Trask partnerem EMC pro oblast Documentum

Společnost Trask solutions a.s. se stala na konci minulého roku lokalizačním a servisním partnerem společnosti EMC pro oblast Documentum. Tímto krokem se završuje naše dlouhodobé úsilí a potvrzují kvalitní zkušenosti v oblasti Enterprise Content Managementu - správy dokumentů a obsahu.

Bližší informace

Trask partnerem EMC pro oblast Documentum

31.1.2013

Společnost Trask solutions a.s. se stala na konci minulého roku lokalizačním a servisním partnerem společnosti EMC pro oblast Documentum. Tímto krokem se završuje naše dlouhodobé úsilí a potvrzují kvalitní zkušenosti v oblasti Enterprise Content Managementu - správy dokumentů a obsahu.

Partnerství završuje snahu kompetenčně pokrýt celou oblast Document Management Systems to od návrhu až po provoz celých řešení. Zákazníkům tak umožníme využívat našich dlouhodobých zkušeností prostřednictvím certifikovaných služeb na této moderní a dynamicky se rozvíjející platformě.

„Jsem hrdý, že Trask má nejsilnější implementační tým v ČR. Trask disponuje velkým zkušeným týmem odborníků právě na oblast Documentum. Toto partnerství potvrzuje naše zkušenosti právě v této oblasti", sdělil Filip Tománek, generální ředitel společnosti Trask solutions a.s.

Výše uvedené zkušenosti se snoubí se znalostí jednotlivých odvětví, především v oblasti bankovnictví, ale i v dalších segmentech. Pro dodávky řešení disponujeme všemi potřebnými kompetencemi a jsme schopni nabídnout formu dodávky i garance, které plně vyhoví požadavkům klientů.

 

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. Trask solutions je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica a další.

Více informací poskytne:
Marek Valko, Account manager
mailto:mvalko@trask.cz; (+420) 720 181 818

Další informace o společnosti naleznete na www.trask.cz.

24.1.2013

Trask se stal Liferay Service Partner

Společnost Trask solutions a.s. se stala partnerem společnosti Liferay. Tímto krokem se završuje naše dlouhodobé úsilí a potvrzují kvalitní realizace klientských portálů na technologii Liferay.

Bližší informace

Trask se stal Liferay Service Partner

24.1.2013

Společnost Trask solutions a.s. se stala partnerem společnosti Liferay. Tímto krokem se završuje naše dlouhodobé úsilí a potvrzují kvalitní realizace klientských portálů na technologii Liferay.

Partnerství završuje snahu kompetenčně pokrýt celou oblast portálových řešení na platformě Liferay a to od návrhu až po provoz celých řešení. Zákazníkům tak umožníme využívat našich dlouhodobých zkušeností prostřednictvím certifikovaných služeb na této moderní a dynamicky se rozvíjející platformě.

Z pohledu zákazníků, mimo jiné, pokrýváme oblast návrhu UX, vývoje J2EE aplikací, včetně použití frameworku Vaadin, využití možností Liferay portálu, zajištění služeb pro Webseal a WAS ...

Výše uvedené zkušenosti máme prověřeny dodávkami pro mnoho klientů nejenom v oblasti bankovnictví, ale i v dalších segmentech. Pro dodávky řešení disponujeme všemi potřebnými kompetencemi a jsme schopni nabídnout formu dodávky i garance, které plně vyhoví požadavkům klientů.

Partnerství s Liferay staví na dlouhodobém působení společnosti Trask solutions a.s. v oblasti portálových řešení. To od roku 2001 zahrnuje praktické implementační zkušenosti s celou řadu řešení na široké škále platforem od rodiny Microsoft Sharepoint přes IBM WebSphere Portal, SAP Netweaver Enterprise Portal až právě po Liferay Portal.

 

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. Trask solutions je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica a další.

Více informací poskytne:
Tomáš Hrdonka, Account manager
thrdonka@trask.cz; (+420) 602 311 344

Další informace o společnosti naleznete na www.trask.cz.

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

 

7.1.2013

Nejlepší případová studie roku 2012 - Zefektivnění globální komunikace se zákazníky díky cloudovému řešení ve Škoda Auto

Odborná porota měsíčníku CIO Business World udělila společnosti Trask solutions ocenění za nejlepší případovou studii roku v oboru průmysl a výroba. Řešení zefektivnění globální komunikace se zákazníky díky cloudovému řešení ve Škoda Auto je zajímavé svým globálním významem a inovativním rozsahem.

Bližší informace

Nejlepší případová studie roku 2012 - Zefektivnění globální komunikace se zákazníky díky cloudovému řešení ve Škoda Auto

7.1.2013

Odborná porota měsíčníku CIO Business World udělila společnosti Trask solutions ocenění za nejlepší případovou studii roku v oboru průmysl a výroba. Řešení zefektivnění globální komunikace se zákazníky díky cloudovému řešení ve Škoda Auto je zajímavé svým globálním významem a inovativním rozsahem.

Výhodou nového konfigurátoru je nejen rychlost, ale i naprosto věrná podoba konfigurovaného automobilu, kterou nenaleznete u žádné jiné automobilky.

 

V čem je řešení inovativní?

Řešení obsahuje vazbu mezi 3D modelem auta a výrobními/prodejními daty. Produktová správnost je zaručená v reálném čase pro každého zákazníka, ať je odkudkoliv a pracuje s jakoukoli PC platformou. Škoda Auto je první automobilka, u které vidíme auto, jako kdyby stálo vedle nás. Trask solutions použil nové technologie od společnosti Microsoft - Azure a Silverlight, které se ještě před nedávnem takto masivně nepoužívaly.

 

Proč Cloudové řešení?

Cloudové řešení jsme použili, aby mohl být Car Configurator dostupný stejně rychle ve všech regionech i ve vzdálených destinacích jako Asie nebo Austrálie. Typizované konfigurace a speciální pakety pro jednotlivé země jsou uložené na cloudovém serveru a konfigurátor vše přizpůsobí dle potřeby. Hlavní výhodou je rychlost, spolehlivost a unikátnost.

 

Přínosy řešení?

Řešení přispívá k zefektivnění globální komunikace se zákazníky a interní spolupráce napříč geograficky oddělenými lokalitami. A dalším přínosem řešení je, že díky webovým prezentacím založeným na cloudovém řešení se daří společnosti naplňovat cíle v oslovení potenciálních zákazníků.

 

Nakonfigurujete si vlastní auto?

Vyzkoušejte na: http://www.skoda-auto.cz/cze/applications/cc/Pages/cc.aspx

 

O soutěži

V pořadí sedmý ročník soutěže případových studií přináší vzorek zajímavých projektů realizovaných v nedávné době tuzemskými dodavateli. Mezi zákazníky pak i v letošním roce figurovala nejen řada nadnárodních společností, ale i zahraniční uživatelé.

 

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. Trask solutions je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica a další.

Více informací:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

Další informace o společnosti naleznete na www.trask.cz.

7.12.2012

Proběhla odborná snídaně na téma Integrace

V listopadu proběhla odborná snídaně na téma Integrace aplikací ve velké organizaci.

Bližší informace

Proběhla odborná snídaně na téma Integrace

7.12.2012

V listopadu proběhla odborná snídaně na téma Integrace aplikací ve velké organizaci.

Na snídani se sešlo 40 účastníků z finančního, bankovního nebo telekomunikačního sektoru.

O čem se na odborné snídani mluvilo?

Koncepční přístup v oblasti integrace aplikací může mít pro velkou organizaci obrovskou přidanou hodnotu, která se ale špatně vysvětluje a obhajuje. Chceme našim zákazníkum dát lepší představu, v čem přidaná hodnota koncepčního přístupu k integraci spočívá. A poskytneme nástroje pro prezentaci a vysvětlení těchto přínosů managementu společnosti. Řeč byla o standardech a unifikaci integrace, o přínosech unifikace, a také o tom, jak takovou unifikaci v organizaci prosadit. Podívali jsme se na problematiku na konkrétních příkladech integrace v organizacích našich zákazníků..

2.11.2012

Partnerství na konferenci itSMF

Společnost Trask solutions byla partnerem 7.výroční konference „Business a IT na jedné lodi", která se konala 31.října 2012 v Top Hotelu Praha.

Bližší informace

Partnerství na konferenci itSMF

2.11.2012

Společnost Trask solutions byla partnerem 7.výroční konference „Business a IT na jedné lodi", která se konala 31.října 2012 v Top Hotelu Praha.

Na konferenci jsme se představili s prezentací:

Kapacitní plánování a monitoring v ČSOB

Díky řešení pro kapacitní plánování TeamQuest má nyní ČSOB plnou kontrolu nad provozem systémů pro internetové bankovnictví. Nové řešení umožňuje klientovi lépe řídit a alokovat infrastrukturní zdroje díky čemuž dochází k razantnímu snížení nákladů. Má jistotu stabilního výkonu, schopnost porozumět příčinám zátěže, pochopit chování celého systému, schopnost zachytit jakékoliv anomálie systému, porozumět jejich příčinám a získávat informace o dostupnosti všech komponent systému.
Tomáš Hrdonka, Account Manager, Trask solutions a. s.

 

itSMF - IT Service Management Forum - je mezinárodně působící nezávislá a nezisková organizace účelově se věnující všem aspektům řízení služeb informačních a komunikačních technologií. Celosvětovým standardem pro tuto oblast je ITIL a z něj vycházející norma ISO/IEC 20000, itSMF je tedy současně vnímáno jako fórum uživatelů tohoto standardu, které ale současně zásadním způsobem ovlivňuje rozvoj celého odvětví ICT managementu. itSMF bylo založeno v roce 1991 ve Velké Británii, v současnosti (III/2009) má ustanovené národní pobočky v 52 zemích světa a založení v dalších 27 zemích je ve stadiu příprav.

Česká pobočka této organizace - itSMF Czech Republic, o.s. - existuje od 30.3.2006 jako právnická osoba založená dle zákona č. 83/1990 Sb. o sdružování občanů.


Posláním organizace IT Service Management Forum je:

 • Umožnit svým členům sdílet své znalosti a zkušenosti z oblasti řízení ICT služeb
 • Vytvořit komunikační platformu napříč celým odvětvím informatiky
 • Poskytovat konkrétní návody pro zlepšení výkonnosti podnikové informatiky
 • Zvyšovat profesionalitu odborníků zabývajících se řízením ICT služeb
 • Napomáhat dalšímu rozvoji a rozšiřování nejlepších zkušeností v tomto oboru

Více se dozvíte na www.itsmf.cz

21.8.2012

V Trasku vzniklo nové oddělení zaměřené na zákaznické inovace

Ve společnosti Trask solution vzniklo nové oddělení Research & Development (R&D), které řídí Jan Antoš, Senior Manager společnosti. Oddělení má za cíl podporu nových inovativních myšlenek a schopnost přenášet je ke klientům. Naším cílem je, abychom byli v České republice považováni za inovátora a za firmu, která je,co se týče znalostí a schopnosti dodat, na špici. Spokojenost klientů a růst objemu zakázek, které nám svěřují, je pro nás potvrzením, že se nám daří tento cíl naplňovat.

Bližší informace

V Trasku vzniklo nové oddělení zaměřené na zákaznické inovace

21.8.2012

Ve společnosti Trask solution vzniklo nové oddělení Research & Development (R&D), které řídí Jan Antoš, Senior Manager společnosti. Oddělení má za cíl podporu nových inovativních myšlenek a schopnost přenášet je ke klientům. Naším cílem je, abychom byli v České republice považováni za inovátora a za firmu, která je,co se týče znalostí a schopnosti dodat, na špici. Spokojenost klientů a růst objemu zakázek, které nám svěřují, je pro nás potvrzením, že se nám daří tento cíl naplňovat.

Společnost Trask solution má inovace a znalosti jako své hlavní hodnoty a je díky tomu známá v oblastech jako je BPM, Cloudové řešení, Document Management, Integrace nebo kontrola kvality. Nové oddělení Research & Development, které vzniká pod vedením Jana Antoše, na tyto úspěchy navazuje. Jeho cílem je propojit inovátory ze strany zákazníků se specialisty z Trasku a najít správná témata a čas, kdy se jim věnovat.

 

Pro uvedení skutečně inovativních řešeních je nutná spolupráce se zákazníky od samého počátku. Ze zákazníků se tak stávají partneři inovací a získávají tak výhodu při uvádění nových služeb na trh.

 

V rámci R&D se mění i model spolupráce se zákazníky, kdy jde o společné investování do nových oblastí a společný vstup na trh s inovativními službami. S partnery spolupracujeme od počátečního konceptu až do realizace služby. Zákazník tak získává skutečnou konkurenční výhodu a výrazný náskok před konkurencí.

 

Jsme si vědomi toho, že takový přístup vyžaduje oboustrannou důvěruZde Trask staví na svém dlouholetém vztahu se svými zákazníky an K novým přístupům také využíváme šířku a hloubku svých znalostí . v oblasti SOA architektury, služeb v cloudu, integrace v rámci sociálních sítí atp. Pro partneryvšechny tyto technické možnosti předkládáme ve srozumitelné formě funkcí, které jsou dostupné pro zákazníky nebo například umožňují našim partnerům lépe poznat zájmy a potřeby našich klientů.

 

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.


Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank, Raiffeisenbank, Komerční banka, Telefónica O2, Škoda auto a další.


Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 300 IT odborníků. Její obrat v roce 2011 překročil více než 680 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.

 

Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

 

Kontakt:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

10.8.2012

Trask roste a rozšiřuje svůj obchodní tým

Konzultační a technologická společnost Trask oznámila, že obchodní tým společnosti rozšířil Petr Dlouhý. Do Trasku nastoupil s cílem zastřešit obchodní aktivity v rámci finančních institucí, hlavně bankovních domů pro které jsme již 18 let partnerem.

Bližší informace

Trask roste a rozšiřuje svůj obchodní tým

10.8.2012

Konzultační a technologická společnost Trask oznámila, že obchodní tým společnosti rozšířil Petr Dlouhý. Do Trasku nastoupil s cílem zastřešit obchodní aktivity v rámci finančních institucí, hlavně bankovních domů pro které jsme již 18 let partnerem.

Petr představuje významné posílení pro náš obchodní tým. Trask roste, jak počtem zaměstnaců, kterých má již přes 300, tak obchodními akvitami proto rozšiřujeme obchodní tým, ve kterém se Petr se stane významnou oporou ve finančním sektoru, který dlouhodobě oceňuje naše dloudobé znalosti a zkušenosti. říká Filip Tománek, generální ředitel společnosti Trask.

 

Petr Dlouhý přichází do Trasku po jedenáctiletém působení ve společnosti StringData, kde poslední dva roky zastával post obchodního a marketingového ředitele. Převážnou část své kariéry spojil s produktem SyDesk, kde od počátku vybudoval a vedl tým zajišťující všechny aspekty vývojové, obchodní i projektové. Na své pozici se podílel na řadě významných projeků, kde většina se váže s již zmíněným systémem. Mezi nejzajímavější patří projekty v České spořitelně a v GE Money, dále můžeme zmínit společnosti Raiffeisen bank, PPF Banka, Modrá pyramida stavební spořitelna, Pražská energetika a další.

 

Dodávka řešení a konzultační služby pro finanční a bankovní instituce tvoří hlavní část portfolia společnosti Trask a patří k jejich dlouhodobým prioritám. Nový manažer pro tuto oblast má prohloubit spolupráci s partnery a zákazníky a umožnit jim těžit ze zkušeností společnosti Trask v dalších oblastech, např. segmentu telekomunikací.

 

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.


Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank, Raiffeisenbank, Komerční banka, Telefónica O2, Škoda auto a další.
Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 300 IT odborníků. Její obrat v roce 2011 překročil více než 680 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.

 

Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Kontakt:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

15.6.2012

Trask v roce 2011 dosáhl obratu 680 mil. Kč

Konzultační a technologická společnost Trask solutions dosáhla v roce 2011 celkového obratu ve výši 680 mil.Kč. Jedná se o téměř 30% nárůst v porovnání s rokem 2010. Je tak jednou z nejvýrazněji rostoucích českých společností v oboru. Na meziročním růstu mají velký podíl nové zakázky v sektoru financí u zákazníků jako je Raiffeisen Bank, ČSOB, Komerční banka a ING, ale také u zákazníků v segmentu telekomunikací a průmyslu, například Telefónica, T-Mobile, Vodafone, PWC a Škoda Auto.

Bližší informace

Trask v roce 2011 dosáhl obratu 680 mil. Kč

15.6.2012

Konzultační a technologická společnost Trask solutions dosáhla v roce 2011 celkového obratu ve výši 680 mil.Kč. Jedná se o téměř 30% nárůst v porovnání s rokem 2010. Je tak jednou z nejvýrazněji rostoucích českých společností v oboru. Na meziročním růstu mají velký podíl nové zakázky v sektoru financí u zákazníků jako je Raiffeisen Bank, ČSOB, Komerční banka a ING, ale také u zákazníků v segmentu telekomunikací a průmyslu, například Telefónica, T-Mobile, Vodafone, PWC a Škoda Auto.

S růstem firmy je spojený i rozvoj oblastí, které Trask nabízí. Největší podíl na příjmech mají oblasti integrace, správa obsahu (ECM), řízení obchodních procesů (BPM) a služby spojené s provozem a bezpečností IT. Novou oblastí, která se objevila v roce 2011, jsou konzultační služby, na které se Trask chce i do budoucna více zaměřovat. S rozvojem společnosti roste i tým Trasku, který nyní čítá přes 300 zaměstnanců což znamená růst o 29%.

„Naším cílem je, abychom byli v České republice považováni za inovátora a za firmu, která je na špičce co se týká znalostí a schopnosti dodat. Spokojenost klientů a růst objemu zakázek, které nám svěřují, je pro nás potvrzením, že se nám daří tento cíl naplňovat. Abychom ještě více podpořili nové a inovativní myšlenky a schopnost přenášet je ke klientům, založili jsme v loňském roce oddělení Research & Development. Cílené rozvíjení inovativních témat umožní Trasku dále přitahovat a vychovávat talentované odborníky a naváže na dosavadní komplexní systém rozvoje a sdílení znalostí zaměstnanců Trasku." sdělil Filip Tománek, generální ředitel společnosti Trask solutions.

Mezi nejzajímavější projekty loňského roku určitě patří implementace integrační vrstvy nad technologiemi IBM v Raiffeisenbank, řešení pro řízení obchodních procesů (BPM) v Komerční bance a v GE Money Bank, nebo implementace nového 3D konfigurátoru vozů pro Škoda auto - za který společnost Trask obdržela prestižní cenu Microsoft Awards za inovativnost řešení.

 

Trask solutions je konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank, Raiffeisenbank, Komerční banka, Telefónica O2, Škoda auto a další.
Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 300 IT odborníků. Její obrat v roce 2011 překročil více než 680 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.

Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Kontakt:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

26.4.2012

Trask partnerem konference Gartner IT Leadership Trends

Rádi bychom Vás upozornili, že společnost Trask je partnerem konference Gartner IT Leadership Trends, která proběhne dne 24. května 2012 v Praze v hotelu Marriott.

Bližší informace

Trask partnerem konference Gartner IT Leadership Trends

26.4.2012

Rádi bychom Vás upozornili, že společnost Trask je partnerem konference Gartner IT Leadership Trends, která proběhne dne 24. května 2012 v Praze v hotelu Marriott.

Rádi bychom Vás upozornili, že společnost Trask je partnerem konference Gartner IT Leadership Trends, která proběhne dne 24. května 2012 v Praze v hotelu Marriott.

Zveme Vás na odpolední prezentaci případové studie „BPM řešení v praxi: Lessons Learned", kterou představí zástupci GE Money Bank. Na realizaci tohoto BPM řešení spolupracuje Trask se společností GE Money Bank již od roku 2008.

Pozvánku naleznete ZDE.

Chcete se dozvědět více o tomto řešení? Případovou studii naleznete ZDE.

 

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

6.4.2012

Microsoft Awards 2012 získal Trask za inovativní 3D konfigurátor vozů Škoda

Microsoft udělil společnosti Trask solutions ocenění za inovativní řešení 3D car konfigurátoru pro společnost Škoda Auto. Svým globálním významem a inovativním rozsahem si zasloužilo speciální ocenění v rámci letošních Microsoft Awards 2012. Výhodou nového konfigurátoru je nejen rychlost, ale i naprosto věrná podoba konfigurovaného automobilu, kterou nenaleznete u žádné jiné automobilky.

Bližší informace

Microsoft Awards 2012 získal Trask za inovativní 3D konfigurátor vozů Škoda

6.4.2012

Microsoft udělil společnosti Trask solutions ocenění za inovativní řešení 3D car konfigurátoru pro společnost Škoda Auto. Svým globálním významem a inovativním rozsahem si zasloužilo speciální ocenění v rámci letošních Microsoft Awards 2012. Výhodou nového konfigurátoru je nejen rychlost, ale i naprosto věrná podoba konfigurovaného automobilu, kterou nenaleznete u žádné jiné automobilky.

Nakonfigurované auto vypadá do nejmenších detailů jako skutečné. Své nové auto si můžete v konfigurátoru vyspecifikovat od kol, světlometů, výfuků, až po detaily autorádia. Pak si ho můžete prohlédnout za denního i nočního světla, nebo si ho uložit na plochu jako pozadí. Do konce roku budou moci řešení používat zákazníci na všech významných trzích, kde Škoda Auto prodává auta.

V čem je řešení inovativní?

Řešení obsahuje vazbu mezi 3D modelem auta a výrobními/prodejními daty. Produktová správnost je zaručená v reálném čase pro každého zákazníka, ať je odkudkoliv a pracuje s jakoukoli PC platformou. Škoda Auto je první automobilka, u které vidíme auto, jako kdyby stálo vedle nás. Trask solutions použil nové technologie od společnosti Microsoft - Azure a Silverlight, které se ještě před nedávnem takto masivně nepoužívaly.

Proč Cloudové řešení?

Cloudové řešení jsme použili, aby mohl být Car Configurator dostupný stejně rychle ve všech regionech i ve vzdálených destinacích jako Asie nebo Austrálie. Typizované konfigurace a speciální pakety pro jednotlivé země jsou uložené na cloudovém serveru a konfigurátor vše přizpůsobí dle potřeby. Hlavní výhodou je rychlost, spolehlivost a unikátnost.

Přínosy řešení?

Řešení přispívá k zefektivnění globální komunikace se zákazníky a interní spolupráce napříč geograficky oddělenými lokalitami. A dalším přínosem řešení je, že díky webovým prezentacím založeným na cloudovém řešení se daří společnosti naplňovat cíle v oslovení potenciálních zákazníků.

Nakonfigurujete si vlastní auto?

Vyzkoušejte na: http://www.skoda-auto.cz/cze/applications/cc/Pages/cc.aspx

O soutěži
Společnost Microsoft vyhlásila výsledky 14. ročníku soutěže Microsoft Awards, ve které každý rok oceňuje nejzajímavější IT projekty realizované certifikovanými partnery Microsoftu u tuzemských zákazníků. V roce 2012 se do soutěže v sedmi kategoriích přihlásilo celkem 71 projektů, ze kterých odborná komise vybrala 7 vítězných projektů a dalších 8 finalistů na základě výsledných přínosů pro zákazníka, jejich inovativnosti a dalších kritérií.

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. Trask solutions je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica a další.

Více informací:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

Další informace o společnosti naleznete na www.trask.cz.

27.3.2012

Trendy, které mění svět IT

Jak se mění role IT oddělení ve velkých společnostech? Jaké světové trendy se prosazují v Čechách? A které trendy naopak nepřijímáme? Na tyto otázky se zaměřila odborná konference společnosti Trask, které se zúčastnili zástupci největších společností z oblasti financí a telekomunikací působících na našem trhu. Průzkum mezi těmito firmami ukázal, že největší změnu vyvolávají mobilní technologie, a naopak nejméně se prosazuje využití sociálních sítí.

Bližší informace

Trendy, které mění svět IT

27.3.2012

Jak se mění role IT oddělení ve velkých společnostech? Jaké světové trendy se prosazují v Čechách? A které trendy naopak nepřijímáme? Na tyto otázky se zaměřila odborná konference společnosti Trask, které se zúčastnili zástupci největších společností z oblasti financí a telekomunikací působících na našem trhu. Průzkum mezi těmito firmami ukázal, že největší změnu vyvolávají mobilní technologie, a naopak nejméně se prosazuje využití sociálních sítí.

4 trendy, které mění roli IT oddělení

Na začátku roku 2012 proběhla odborná konference společnosti Trask solutions na téma „Praktický pohled na současné trendy z české perspektivy". Přední české společnosti, především z oboru financí a telekomunikací, zde porovnávali praktické aplikace IT trendů v českém prostředí. Zaměřili se na diskusi o 4 klíčových trendech:

 1. mobilní technologie,
 2. extrémní informační management (dříve označováno big data),
 3. cloud computing a
 4. využití sociálních sítí

Na základě průzkumu odpovědělo shodně 49% účastníků, že se nejvíce zajímají o mobilní technologie a 27% uvádí informační management. Poněkud překvapivě pouze 22% uvádí, že je pro ně nejkutuálnější cloud computing. Oblast sociálních sítí nezvolil jako prioritu nikdo.

Mobilní technologie jako nejpoužívanější nástroj v IT společnostech

Tím čím byl internet na přelomu století, tím se nyní stávají mobilní technologie. 90% respondentů uvádí, že jejich společnost již nabízí svým klientům mobilní aplikace, avšak pouze polovina z nich uvádí, že využívá plný potenciál mobilních zařízení. Situaci v oblasti bankovnictví komentuje Senior manager společnosti Trask, Jan Antoš: „Mobilní technologie jsou obrovským trendem a většina našich zákazníků se snaží svým klientům mobilní technologie nabídnout. Bohužel je většina snah vedena marketingovým oddělením s představou, že mobilní technologie prodává sama o sobě. Očekáváme, že terpve druhá generace mobilních aplikací přinese zákazníkům (ale i zaměstnancům) rozumnou přidanou hodnotu."

Cloud computing má budoucnost!

Cloud computing je horké téma všech IT konferencí a odborného tisku. Přitom pouze 3% největších českých společností, které se zúčastnili průzkumu, tuto technologii využívá. Avšak 61 % dotázaných odpovědělo, že jim přijde zajímavý, ale zatím pouze sledují situaci jakým směrem se bude vyvíjet. 36% dotázaných sdělilo, že zatím cloud computing nepoužívají, ale plánují ho v blízké době (do 2 let) implementovat.

K potenciálu sociálních sítí pro business jsou respondenti skeptičtí

Jako prioritu si oblast sociálních sítí nezvolil nikdo. Při detailním dotazu však pouze 6% respondentů hodnotí potenciál sociálních sítí pro jejich společnost jako minimální nebo žádný. 63% respondentů uvádí, že největší potenciál pro využití sociálních sítí ve společnosti vidí v kombinaci účelů: v rozvoji spolupráce uvnitř společnosti jako marketingového kanálu a ve vytvoření užšího vztahu se zákazníkem. Zbývajících 31% se přiklání jen k jednomu z uvedených účelů.

Gamification: velké firmy využívají koncept her pro motivaci zaměstnanců i klientů

Jako jeden z nejnovějších trendů dneška je Gamification. 38% dotázaných přijde tato novinka zajímavá a budou se jí zabývat. 31% respondentů již herní principy aplikuje. Ostaní dotázaní si myslí, že pro jejich odvětví nemá gamification smysl.

Extreme Information Management je aktuální téma nejbližší budoucnosti

Zpracování velkých, velmi dynamických a různorodých dat a problémy, které z toho plynou, je další oblast, kterou již nyní řeší 34% dotázaných (z toho polovina si však zatím vystačí se stávajícími BI nástroji). Plných 51% dotázaných ví, že toto téma bude v budoucnu řešit a pouze 15% respondentů zatím potřebu Extreme Information Management ve své organizaci nevidí.

Velký počet účastníků a pozitivní hodnocení konference (plných 69% účastníků hodnotí konferenci jako inspirující) spolu s výsledky odborné ankety tak jasně dokazují, že IT oddělení se snaží o aktivní účast na fungování společností a oblast inovací je pro ně v tomto směru klíčová.

 

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. Trask solutions je dlouholetým partnerem firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu a veřejné správy. Mezi zákazníky jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.

Kontakt:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111


Další informace o společnosti naleznete na www.trask.cz.

25.1.2012

Trask se stal partnerem společnosti NINTEX

Společnost NINTEX je jednou z předních světových firem, která přináší rozšíření platformy SharePoint.

Bližší informace

Trask se stal partnerem společnosti NINTEX

25.1.2012

Společnost NINTEX je jednou z předních světových firem, která přináší rozšíření platformy SharePoint.

NINTEX dodává inovativní software a množství služeb, které pomáhají organizacím automatizovat podnikové procesy snadno a rychle. NINTEX se zaměřuje na poskytování technologií, které jsou výkonné, snadno ovladatelné a reaguje na potřeby podnikových uživatelů, vývojářů a IT profesionálů.
Díky produktům společnosti NINTEX jsme schopni dodávat expand řešení s funkcionalitami, které zákazníci potřebují a požadují. Zejména produkty NINTEX Workflow, který je uznáván analytiky jako nejvyužívanější nástroj třetí strany pro SharePoint a NINTEX Forms, průlomovou technologii, která umožňuje SharePoint formuláře snadno navrhnout a rychle nasadit na jakémkoli mobilním zařízení nebo PC.

24.1.2012

Trask partnerem společnosti SAP

Trask podepsal partnerskou smlouvu se společností SAP.

Bližší informace

Trask partnerem společnosti SAP

24.1.2012

Trask podepsal partnerskou smlouvu se společností SAP.

Dne 16. 1. 2012 došlo za přítomnosti Filipa Tománka a Romana Teimla (Generální ředitel SAP ČR) k podpisu partnerské smlouvy.

Trask se stal oficiálním partnerem firmy SAP s označením Value Added Reseller (VAR). Tato spolupráce se zaměří na novou generaci produktů firmy SAP zejména z oblasti reportingu (SAP Business Objects), portálů (SAP Netweaver Enterprice Portál) a mobilní platformy (Sybase Universal Platform). V těchto oblastech chce expand »Trask a SAP hledat nové zákazníky a využít tak zkušenosti z již existujícich a úspěšných projektů.


Pan Teiml uvedl, že si je vědom úspěchů Trasku v oblasti implementace Business Objects ve Škoda-Auto a SAP Enterprise Portálu ve firmě ČEPS a chce tuto referenci dále využít a silně rozvíjet. Dalším důvodem pro udělení titulu partnera byl fakt, že nová rodina produktů firmy SAP vyžaduje velké zkušenosti na poli integrace a realizace velkých zákazníckých řešení.


Pro Trask je partnerství důležité z důvodů dalšího zdokonalení odborných znalostí v produktech firmy SAP a možnosti využít široké zázemí SAP u zákazníků v ČR.

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

9.1.2012

Trask partnerem společnosti Apple

Společnost Trask solutions a.s. se od 4.1.2012 stala registrovaným vývojářským partnerem společnosti Apple pro oblast iOS.

Bližší informace

Trask partnerem společnosti Apple

9.1.2012

Společnost Trask solutions a.s. se od 4.1.2012 stala registrovaným vývojářským partnerem společnosti Apple pro oblast iOS.

Trask tak může vyvíjet iOS aplikace a oficiálně je nabízet přes Apple Store.

 

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

21.11.2011

Trask posiluje management - Ondřej Němeček

Konzultační a technologická společnost Trask dnes oznámila, že v rámci rozšiřování kompetencí byl do managementu společnosti jmenován Ondřej Němeček. Ve své pozici se zaměří na rozvíjení pozice Trasku v telco segmentu.

Bližší informace

Trask posiluje management - Ondřej Němeček

21.11.2011

Konzultační a technologická společnost Trask dnes oznámila, že v rámci rozšiřování kompetencí byl do managementu společnosti jmenován Ondřej Němeček. Ve své pozici se zaměří na rozvíjení pozice Trasku v telco segmentu.

 

„Ondřej znamená významnou posilu pro náš tým. Zaměří se nejen na posílení pozice Trasku v telco segmenu, ale i na rozvinutí znalostí specifických telco technologií a produktů také uvnitř firmy." říká Filip Tománek, generální ředitel společnosti Trask.

Ondřej Němeček přichází ze společnosti Hewlett-Packard, kde působil sedm let jako projektový a programový manažer konzultační divize pro segment telco. Na své pozici se podílel na řadě významných projektů, např. implementaci Centrální Integrační Platformy (CIP) v Telefónica O2 CZ nebo implementaci řešení Mobile Number Portability (MNP) v Telefónica O2 SK. Ve společnosti T - Mobile CZ vedl projekt implementace platformy Vivian/DARE a přispěl k největšímu současnému TMCZ programu implementace Next Generation CRM.

 

Dodávka řešení a konzultační služby pro telco klienty tvoří významnou část podnikatelských aktivit společnosti Trask a patří k jejím dlouhodobým prioritám. Pozice manažera pro tuto oblast má prohloubit spolupráci s partnery a umožnit jim těžit ze zkušeností společnosti Trask v dalších oblastech, např. segmentu bankovnictví.

 

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji podnikání a rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti patří například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.

 Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 250 IT odborníků. Její obrat v roce 2010 překročil 530 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.


Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Kontakt:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

19.4.2011

Změna sídla společnosti

Konzultační a technologická společnost Trask změnila k 15. dubnu sídlo své společnosti a nyní sídlí v budově Gemini na Pankráci. Hlavním důvodem ke stěhování byl především rozvoj firmy, která za poslední rok udělala velký posun vpřed - kvalitativní i kvantitativní. Společnost Trask dosáhla v miulé roce 2010 celkového obratu ve výši 530 mil.Kč, přičemž došlo ve srovnání se stejným obdobím loňského roku k nárůstu o 30%. Zároveň jsme rozšířili náš tým, který nyní čítá přes 250 zaměstnanců což znamená růst o 22%.

Bližší informace

Změna sídla společnosti

19.4.2011

Konzultační a technologická společnost Trask změnila k 15. dubnu sídlo své společnosti a nyní sídlí v budově Gemini na Pankráci. Hlavním důvodem ke stěhování byl především rozvoj firmy, která za poslední rok udělala velký posun vpřed - kvalitativní i kvantitativní. Společnost Trask dosáhla v miulé roce 2010 celkového obratu ve výši 530 mil.Kč, přičemž došlo ve srovnání se stejným obdobím loňského roku k nárůstu o 30%. Zároveň jsme rozšířili náš tým, který nyní čítá přes 250 zaměstnanců což znamená růst o 22%.

S platností od 15. dubna 2011 společnost Trask solutions a. s. s původním sídlem na adrese Antala Staška 2027/79, 140 00 Praha 4, přemístila své sídlo na novou adresu Na Pankráci 1724/129, 140 00 Praha 4. IČO a DIČ zůstávají nezměněny. Kompletní kontaktní údaje naleznete na http://www.trask.cz/kontakty.

Změna sídla společnosti znamená také změnu fakturační adresy, která je shodná s novým sídlem společnosti.

„Naší hlavní výzvou do nejbližší budoucnosti je být blíže k našim zákazníkům. Pokud se dnes podíváme na klíčové obchodní priority našich zákazníků, vidíme požadavky zejména na zlepšení obchodních procesů, snižování podnikových nákladů a zvýšení efektivity pracovní síly. Tyto potřeby dokážeme řešit technologiemi a službami v oblasti Business Process Managementu, Identity Managementu, Enterprise Content Managementu, integrace a dalších." sdělil Filip Tománek, generální ředitel společnosti Trask solutions.

K nejzajímavějším událostem se v uplynulém pololetí zařadily především realizace projektů v bankovním a finančním sektoru, zejména pro ČSOB, Českou spořitelnu, GE Money Bank, Komerční banku a Raiffeisenbank. V telekomunikačním sektoru patřily k nejvýznamnějším projekty pro společnost Telefonica O2 a T-Mobile a v oblasti průmyslové výroby potom Škoda Auto a Celestica. Jedním z nových zákazníků se stalo PWC.

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.
Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 220 IT odborníků. Její obrat v roce 2010 překročil více než 530 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.
Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Kontakt:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

11.4.2011

Internetové zabezpečení českých bank

Český internetový zpravodajský server root.cz provedl výzkum ohledně bezpečnosti internetového bankovnictví.

Bližší informace

Internetové zabezpečení českých bank

11.4.2011

Český internetový zpravodajský server root.cz provedl výzkum ohledně bezpečnosti internetového bankovnictví.

Srovnal stupeň zabezpečení v nejvýznamnějších bankách v ČR. Na předních místech se umístila ING z hodnocením A , což znamená výborně. Na výborném zabezpečení ING má velký podíl i Trask, kde jsme nasazovali portál internetového bankovnictví.

Celý článek si můžete přečíst zde: http://www.root.cz/clanky/je-sifrovani-ceskych-bank-bezpecne-nebo-je-to-jen-iluze/.

Root.cz - český internetový zpravodajský server, zaměřený převážně na operační systém Linux, svobodný software, internetové dění a oblast informačních technologií.

 

Kontakt:

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

11.4.2011

Ocenění Microsoft Awards 2011

Společnost Trask získala prestižní ocenění Microsoft Awards 2011

Bližší informace

Ocenění Microsoft Awards 2011

11.4.2011

Společnost Trask získala prestižní ocenění Microsoft Awards 2011

Microsoft udělil technologické a konzultační společnosti Trask prestižní ocenění „Microsoft Awards 2011" za jedno z nejlepších řešení v oblasti Business Productivity (Office, Exchange, Lync, SharePoint, Project Server). Ocenění získal projekt Service Monitoring pro společnost Škoda Auto.

Společnost Microsoft vyhlásila výsledky 13. ročníku Microsoft Awards - soutěže o nejlepší IT projekty realizované certifikovanými Microsoft partnery pro zákazníky v České republice. Odborná komise letos vybírala vítěze a finalisty z 87 přihlášených řešení v celkem 9 soutěžních kategoriích.

 

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

23.3.2011

Trask posiluje management

Konzultační a technologická společnost Trask, dnes oznámila, že v rámci rozšiřování svých kompetencí byl do managementu společnosti jmenován Jiří Šlefr.

Bližší informace

Trask posiluje management

23.3.2011

Konzultační a technologická společnost Trask, dnes oznámila, že v rámci rozšiřování svých kompetencí byl do managementu společnosti jmenován Jiří Šlefr.

Konzultační a technologická společnost Trask, dnes oznámila, že v rámci rozšiřování svých kompetencí byl do managementu společnosti jmenován Jiří Šlefr. Jiří bude mít na starosti problematiku integračních produktů a bude zodpovědný za rozvoj a podporu produktů Trasku zaměřených na integraci a Master Data Management - zejména pak Trask TIF ESB a Trask RDS (Referential Data Store).

 

V minulosti Jiří působil v České pojišťovně jako vedoucí týmu řízení integrace informačních systémů a integrační platformy a také jako enterprise integrační architekt. Dále v České spořitelně fungoval jako aplikační architekt internetového bankovnictví Servis24 a byl team leaderem vývoje business logiky Servis24.
Své vědomosti nabyl na ČVUT, Fakulta Elektrotechnická, obor Technická kybernetika a umělá inteligence, a prohloubil si je na MBA Katz University of Pittsburg USBSP.
Jiří je velkým zastáncem inteligentní (nikoliv dogmatické) SOA. Rád si přečte dobrou knihu (ideálně za zvuku dobré muziky) a je fanouškem karetní hry Magic the Gathering.

 

 

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví
a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.


Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 200 IT odborníků. Její obrat v roce 2010 překročil více než 530 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.
Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

 

Kontakt:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

26.10.2010

Trask se stále drží mezi nejrychleji rostoucími technologickými firmami v ČR

Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost se jako jedna z mála softwarových společností z České republiky umístila v žebříčku Deloitte Fast50. Získala krásné 31. místo. V žebříčku Fast50 se hodnotí růst obratu za posledních pět let v rámci střední a východní Evropy. Společnost Trask za toto období dosáhla růstu 451 procent.

Bližší informace

Trask se stále drží mezi nejrychleji rostoucími technologickými firmami v ČR

26.10.2010

Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost se jako jedna z mála softwarových společností z České republiky umístila v žebříčku Deloitte Fast50. Získala krásné 31. místo. V žebříčku Fast50 se hodnotí růst obratu za posledních pět let v rámci střední a východní Evropy. Společnost Trask za toto období dosáhla růstu 451 procent.

Žebříček vychází z porovnání obratu společností mezi roky 2005 až 2009 a zahrnuje ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Litvu a Estonsko.

 

„Zlepšení v průměrném růstu oproti minulému roku naznačuje, že technologické společnosti v našem regionu podnikly správné kroky k tomu, aby přestály recesi. V tomto pokrizovém období, kdy se sektor dostal z nejhoršího, bude důležité zdravé vedení a jasná manažerská vize," zdůraznil Dariusz Nachyla, výkonný partner skupiny pro technologie, média a telekomunikace společnosti Deloitte ve střední Evropě.

 

Společnost, která se chce ucházet o místo v přehledu Fast 50, musí splňovat několik kritérií, například dosáhnout ročních výnosů v každém z posledních pěti let (2005-2009) nejméně 50.000 EUR, mít ústředí v některé ze zemí střední Evropy, zabývat se vývojem nebo výrobou vlastních technologií nebo investovat značné částky do výzkumu a vývoje. Firmy, které se umístily v žebříčku Technology Fast 50 Central Europe, automaticky postupují do nadregionální soutěže Deloitte Technology Fast 500 EMEA, který zahrnuje celou Evropu, Blízký východ a Afriku.

Podrobnosti o kritériích a další informace o projektu jsou k dispozici na adrese www.deloitte.com/fast50ce.

19.8.2010

Společnost Trask uvádí eGG – řešení pro podporu datových schránek

Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost, ohlásila nabídku řešení eGG (eGovernment Gateway) pro podporu podnikových procesů souvisejících s provozem datových schránek. Toto řešení společnosti Trask řeší nejen problematiku distribuce, zpracování a archivace datových zpráv, ale i management dokumentů s parametry spisové služby. Základem je velmi úspěšný open-source produkt firmy Alfresco (www.alfresco.com), který je lokalizován a přizpůsoben požadavkům datových schránek, ale je také vhodnou platformou pro implementaci dalších procesů a funkcí, vycházejících z požadavků zákazníka a pokračující elektronizace státní správy. Open-source model dává možnost celé řešení okamžitě využít a to bez licenčních poplatků.

Bližší informace

Společnost Trask uvádí eGG – řešení pro podporu datových schránek

19.8.2010

Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost, ohlásila nabídku řešení eGG (eGovernment Gateway) pro podporu podnikových procesů souvisejících s provozem datových schránek. Toto řešení společnosti Trask řeší nejen problematiku distribuce, zpracování a archivace datových zpráv, ale i management dokumentů s parametry spisové služby. Základem je velmi úspěšný open-source produkt firmy Alfresco (www.alfresco.com), který je lokalizován a přizpůsoben požadavkům datových schránek, ale je také vhodnou platformou pro implementaci dalších procesů a funkcí, vycházejících z požadavků zákazníka a pokračující elektronizace státní správy. Open-source model dává možnost celé řešení okamžitě využít a to bez licenčních poplatků.

Informační služba datových schránek (ISDS) provozovaná od 1. července 2009 Českou poštou je významnou změnou v komunikaci firem se státní správou. Standardní prostředí ISDS určené k obsluhování datové schránky, odesílání a příjmu zpráv je z pohledu větší firmy či instituce nedostatečné a neřeší celou řadu požadavků a nároků uživatelů. Prostřednictvím svého řešení nabízí společnost Trask kompletní obsluhu datových schránek ze zabezpečeného firemního prostředí, dlouhodobou a bezpečnou archivaci a zejména rozsáhlé možnosti spojené s modelováním podnikových procesů formou workflow. Třídění došlých zpráv například podle odesilatele, notifikace skutečného příjemce, vedení elektronické podatelny pro více datových schránek, upozorňování na došlé zprávy, jako i hlídání lhůt pro vyřízení a zpracování; to jsou jen některé z funkcí řešení firmy Trask, bez kterých si většina organizací využívání datových stránek neumí představit. Trask poskytuje řešení pro obsluhu datových schránek ve formě otevřeného řešení pod označením eGovernment Gateway.

 

„Naše společnost je tradičně velmi silná v oblasti integrace a řízení procesů" řekl Daniel Pecina, senior manager ve společnosti Trask solutions. „Trask nabízí firmám komplexní integrační vrstvu mezi státní správou a komerčním světem, neboť zprovoznění datových schránek budou brzy následovat další projekty elektronizace státní správy jako např. elektronické registry, podávání daňového přiznání elektronickou formou a další agendy. Řešení eGG - eGovernment Gateway, je postaveno na dlouholetých zkušenostech Trasku z oblasti sdílení informací, oběhu dokumentů a modelování a řízení procesů."

 

Elektronizace státní správy vznáší na podniky a organizace stále náročnější požadavky - bude kladen větší důraz na přesnost a dochvilnost, oběh papírových dokumentů bude do budoucna nevyhovující a stále více nákladný. Pro komerční sféru bude tedy kritériem úspěchu to, zda a jak rychle se s touto změnou vyrovná. Ten, kdo bude mít komunikaci se státní správou integrovánu se svými podnikovými systémy (ERP, CRM apod.), bude efektivnější a bude mít logicky konkurenční výhodu před ostatními.

 

Zákazníci mají dvě možností jak řešení eGG využívat:

 1. Mohou získat produkt řešící partikulární problém datových schránek.
 2. S podporou o firmy Trask mohou využít produkt jako „krystalizující jádro" s potenciálem vytvořit komplexní řešení adresující budoucí požadavky na elektronickou správu a hladce integrované do IT infrastruktury zákazníka.

Open source model zajišťuje, že řešení je nákladově velmi efektivní, přičemž zákazník platí pouze za integraci, modelování podnikových procesů a podporu systému (sledování legislativních změn a jejich aplikace do systému).

 

O společnosti Trask solutions

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení. Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica O2 a další.


Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 175 IT odborníků. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji. Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

 

Kontakt:

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

 

15.7.2010

Společnost Trask ohlásila 21% nárůst obratu v oblasti služeb

Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost, ohlásila své finanční výsledky za první pololetí roku 2009. Společnost dosáhla v tomto období celkového obratu ve výši 154,5 milionu Kč, přičemž v oblasti služeb došlo ve srovnání se stejným obdobím loňského roku k nárůstu o 21%.

Bližší informace

Společnost Trask ohlásila 21% nárůst obratu v oblasti služeb

15.7.2010

Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost, ohlásila své finanční výsledky za první pololetí roku 2009. Společnost dosáhla v tomto období celkového obratu ve výši 154,5 milionu Kč, přičemž v oblasti služeb došlo ve srovnání se stejným obdobím loňského roku k nárůstu o 21%.

„Vzhledem k aktuální situaci na globálním a i českém IT trhu považujeme tento pololetní výsledek za velmi uspokojivý." řekl Filip Tománek, generální ředitel společnosti Trask. „Tržby za první pololetí potvrzují vyvážené rozložení našich aktivit mezi dvě hlavní oblasti, tj. Technologická řešení a Informační systémy a integrace, a zároveň flexibilní způsoby poskytování našich služeb. Díky tomu se nemusíme věnovat řešení akutních interních problémů, ale můžeme se plně orientovat na zvyšování kvality služeb a budoucí růst."
K nejzajímavějším událostem se v uplynulém pololetí zařadily především realizace projektů v bankovním a finančním sektoru, zejména pro ČSOB, Českou spořitelnu, GE Money Bank a Komerční banku. V telekomunikačním sektoru patřily k nejvýznamnějším projekty pro společnost Telefónica O2 a T-Mobile a v oblasti průmyslové výroby potom Škoda Auto a Celestica. Jedním z nových zákazníků se staly České aerolinie.


„Naší hlavní výzvou do nejbližší budoucnosti je být blíže k našim zákazníkům a ještě rychleji reagovat na jejich potřeby v dnešním rapidně se měnícím ekonomickém prostředí." dodal Filip Tománek. „Pokud se dnes podíváme na klíčové obchodí priority našich zákazníků, vidíme požadavky zejména na zlepšení obchodních procesů, snižování podnikových nákladů a zvýšení efektivity pracovní síly. Všechny tyto potřeby dokážeme podpořit dodávkami adekvátních technologií v oblasti Business Process Managementu, Identity Managementu, Enterprise Content Managementu či integračních služeb." Vedení společnosti předpokládá, že do konce roku 2009 přesáhne celkové tržby dosažené v kalendářním roce 2008, které činily 455 milionů Kč. Hlavními zákaznickými odvětvími budou nadále bankovnictví, telekomunikace a automotive.

 

O společnosti Trask solutions

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení. Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica O2 a další.


Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 175 IT odborníků. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji. Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

 

Kontakt:

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

 

12.7.2010

Společnost Trask mění právní subjektivitu

Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost, dovršila proces transformace na akciovou společnost. Firma využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Bližší informace

Společnost Trask mění právní subjektivitu

12.7.2010

Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost, dovršila proces transformace na akciovou společnost. Firma využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Dnem 1. 7. 2010 vstoupil v platnost nový zápis v obchodním rejstříku, na základě něhož přestala firma Trask fungovat jako společnost s ručením omezeným (Trask solutions s. r. o.) a na trhu začala působit pod novým názvem Trask solutions a.s., tedy jako akciová společnost. Předsedou představenstva nově vzniklé akciové společnosti je Filip Tománek, dalšími členy představenstva jsou pak další dlouhodobí členové vedení předchozí Trask solutions s. r. o.

 

Klienty společnosti jsou přední firmy a organizace z oblastí bankovnictví, financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Předchůdce současného Trask a. s. působí na tuzemském trhu již od r. 1994. Důvodem pro právní transformaci bylo především významné navyšování základního jmění společnosti z 2 milionů korun na 20 miliónů korun, tak aby mohly být pokryty potřeby jejího dalšího rozvoje.

 

Společnost dnes zaměstnává více než 180 pracovníků a rok od roku dosahuje rostoucího obratu v řádech stovek milionů korun. To ostatně nedávno ocenila i renomovaná poradenská společnost Deloitte & Touche, když Trask v žebříčku 50 nejúspěšnějších středoevropských technologických společností v roce 2009 umístila na vynikající 32. místo s faktem, že ze všech společností, které se přihlásily do této soutěže, jsme byli čtvrtí nejlepší z těch, kteří zastupující český trh.

 

Změna právní subjektivity v akciovou společnost by měla rovněž napomoci vnímání společnosti jakožto významné a velké firmy také mezi neodbornou veřejností. V této souvislosti je vhodné připomenout, že mezi zákazníky společnosti Trask a.s. patří mimo jiné Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica O2 a další.

 

Bezvýhradné nástupnictví akciové společnosti po bývalé spol. s r. o. zaručuje naprostou právní kontinuitu. Pro odběratele i dodavatele se tedy nikterak nemění záležitosti týkající se obchodních vztahů. To se týká i zachování stávající adresy společnosti, jejího daňového identifikačního čísla (DIČ) a dalších formálních náležitostí. Všichni obchodní partneři budou navíc společností Trask a. s. o proběhnuvší transformaci oficiálně vyrozuměni elektronickou i běžnou poštou.

 

Změnou právní formy společnost s.r.o. nezaniká, pouze se mění vnitřní struktura a právní postavení společníků na akcionáře. Vlastnická struktura zůstává beze změn.

 

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.

 

Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 180 IT odborníků. Její obrat v roce 2009 překročil více než 410 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.


Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Kontakt:
Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

28.6.2010

Alfresco ECM ve finále soutěže IT produkt roku 2009

Řešení Alfresco ECM 3.0 nabízené společností Trask solutions získalo titul IT produkt roku 2009 v soutěži časopisu Computerworld. Alfresco se zařadilo mezi finálové produkty v kategorii Podnikový software.

Bližší informace

Alfresco ECM ve finále soutěže IT produkt roku 2009

28.6.2010

Řešení Alfresco ECM 3.0 nabízené společností Trask solutions získalo titul IT produkt roku 2009 v soutěži časopisu Computerworld. Alfresco se zařadilo mezi finálové produkty v kategorii Podnikový software.

Alfresco ECM 3.0 představuje open-source platformu pro správu podnikového obsahu. Široká funkcionalita produktu nachází využití například jako elektronický archiv dokumentů, systém pro elektronické workflow, webová úschovna dokumentů či portál pro sdílení informací mezi týmy a jiné. Mezi vlastnosti, které nejvíce odbornou porotu zaujaly, patří především otevřená alternativa k MS Sharepointu, document management systém pro usnadnění spolupráce i velkých podnikových týmů s režimem archivace (e-mailová korespondence, verzování, transformace např. do PDF, fulltextové vyhledávání) a integrovaný workflow engine standardu jBPM. Vysokou přidanou hodnotu a kvalitu řešení podtrhuje také to, že Alfresco ECM je celosvětově nasazené v nadnárodních finančních i komerčních institucích.
Ocenění v soutěži IT produkt roku získal Trask již po druhé. V roce 2008 si odnesl Trask finálové umístění s vlastním řešením TIF ESB (TIF Enterprise Service Bus) nástroje pro zavedení SOA architektury. Ocenění uděluje redakce Computerworldu ve spolupráci s odborníky a čtenáři. Více informací o přihlášeném řešení Alfresco ECM 3.0 a soutěži IT produkt roku 2009 získáte v čísle 2/2009.

 

O společnosti Trask solutions

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti sektorů působení svých klientů a hluboké praktické expertízy v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení. 

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, GE Money, Telefónica O2 a další.


Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994, v současnosti má více než 175 zaměstnanců. Své služby poskytujeme nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům rychleji a efektivněji inovovat. Více informací najdete na www.trask.cz.

 

Kontakt:

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

 
28.6.2010

ECM Alfresco poprvé v Praze

Společnost Alfresco, úspěšný poskytovatel řešení pro Enterprise Content Management, se poprvé prezentuje v České republice a v rámci této akce uvede na český trh i novou verzi ECM Alfresco 3.2 Enterprise.

Bližší informace

ECM Alfresco poprvé v Praze

28.6.2010

Společnost Alfresco, úspěšný poskytovatel řešení pro Enterprise Content Management, se poprvé prezentuje v České republice a v rámci této akce uvede na český trh i novou verzi ECM Alfresco 3.2 Enterprise.

Konference se koná 8. 10. 2009 v Hotelu Imperial v Praze. V programu se vedle nové verze produktu představí i aktéři úspěšných implementací produktu Alfresco u zákazníků Komerční banka a T-Mobile. Konference je otevřená pro všechny zájemce o produkt Alfresco, poskytne však také cennou inspiraci těm, kteří se chtějí zorientovat v nabídce produktů řešících oběh a sdílení dokumentů (DMS), správu webového obsahu (WCM).

 

Formát konference zapadá do řady obdobných setkání pořádaných po celém světě. S ohledem na úspěch produktu Alfresco u českých a slovenských uživatelů je letošním místem setkání také Praha. Cílem konference je poskytnout aktuální informace přímo z vývojové kanceláře, prezentovat současnou pozici produktu Alfresco na trhu, ale také sdílet impulsy a podněty z celosvětové komunity, která dnes čítá přes 10.000 zákazníků a miliony uživatelů. Konference je ideální možností, jak navázat kontakty nejen se zástupci firmy Alfresco a Trask, ale i dalšími účastníky konference, kteří řeší problematiku Enterprise Content Managementu.


„Jsme potěšeni, že si ECM Alfresco našlo velkou skupinu příznivců i u českých a slovenských zákazníků, je proto logické, že se s touto komunitou chceme potkat přímo v Praze" říká Denis Dorval - viceprezident firmy Alfresco a ředitel pro region EMEA a dodává: „Ukazuje se tak síla otevřeného řešení, které si každý může otestovat a zjistit, že Alfresco je ideální alternativou proprietárních ECM řešení jako Documentum, Open Text nebo SharePoint. Prvotřídní podpora Enterprise verze a zázemí certifikovaných partnerů dává našim zákazníkům potřebnou jistotu a zároveň pocit volnosti v řešení problematiky ECM."
V rámci uvedení nové verze 3.2 na trh mohou účastníci živě shlédnout prezentaci produktu Alfresco včetně nových propracovaných funkcí a možností. Konference poskytne celou řadu podnětů formou prezentace zkušeností z již hotových řešení a implementací. Na konferenci si přijdou na své jak zákazníci produktu Alfresco, tak zájemci o tuto technologii. Velkým přínosem konference je i prezentace zkušeností a poznatků od dvou předních zákazníků a uživatelů produktu Alfresco firem T-Mobile a Komerční Banka. ECM Alfresco byl oceněn jako IT produkt roku 2009 v soutěži časopisu Computerworld.

 

Trask solutions získala status Gold System Integration partnera společnosti Alfresco, předního poskytovatele řešení pro Enterprise Content Management (správa firemního obsahu).

 

O společnosti Trask solutions

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb.


Trask solutions je certifikovaných partnerem firmy Alfresco pro region České a Slovenské republiky a Maďarska. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica O2 a další.


Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 175 IT odborníků. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji. Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

 

Kontakt:

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

 

 

28.6.2010

Společnost Trask oceněna v žebříčku Technology Fast 50

Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost se jako jedna z mála softwarových společností z České republiky umístila v žebříčku Deloitte Fast50. V žebříčku Fast50 se hodnotí růst obratu za posledních pět let v rámci střední a východní Evropy. Společnost Trask za toto období dosáhla růstu 457 procent.

Bližší informace

Společnost Trask oceněna v žebříčku Technology Fast 50

28.6.2010

Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost se jako jedna z mála softwarových společností z České republiky umístila v žebříčku Deloitte Fast50. V žebříčku Fast50 se hodnotí růst obratu za posledních pět let v rámci střední a východní Evropy. Společnost Trask za toto období dosáhla růstu 457 procent.

Tento úspěch jen potvrzuje správnost přístupu firmy Trask k zákazníkům i k zaměstnancům. Pro zákazníky je stabilním partnerem, u kterého oceňují vysokou odbornost a který přichází s řadou řešení, která jim pomáhají fungovat efektivněji a s nižšími náklady. Zaměstnancům vytváří motivující prostředí s možnostmi jak osobního tak i odborného růstu.

 

„Pečlivě sledujeme hlavní priority našich zákazníků a nové oblasti, kterým se budeme věnovat, přizpůsobujeme těmto potřebám. Pokud se dnes podíváme na hlavní obchodní priority organizací z bankovnictví a telekomunikací, tak na prvních třech místech nalezneme: zlepšení obchodního procesu, snížení podnikových nákladů, zlepšení efektivity pracovní síly. Z naší pozice se snažíme tyto obchodní potřeby adresovat řešeními, která nabízíme - optimalizaci obchodních procesů řešíme pomocí Business Process Managementu (takto jsme pomohli ING, GE, KB); snížení nákladů adresujeme mimo jiné Identity Managementem (který jsme řešili v ČSOB, ČMSS, T - Mobile, KB) a efektivitu organizace pomáháme docilovat i pomocí Integrace, Enterprise Content Managementu atp." vysvětlil Filip Tománek, generální ředitel konzultační a technologické společnosti Trask.

 

Co je Technology Fast 50?

Každoroční hodnocení posuzuje v pětiletém období nárůst výnosů společností v šestnácti zemích středoevropského regionu -- Albánii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, České republice, Estonsku, Chorvatska, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Makedonii, Moldavsku, Polsku, Rumunsku, Slovinsku, Slovensku, Srbsku a Černé Hoře. Ocenění se udílejí v kategoriích Technology Fast Companies a Rising Stars.

 

O společnosti Trask solutions

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.


Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 175 IT odborníků. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji. Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

 

Kontakt:

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

 

 

28.6.2010

Výsledky průzkumu společnosti Trask: Pohled českých firem na řízení a automatizaci procesů - BPM

Společnost Trask solutions uspořádala v listopadu 2009 odbornou konferenci „BPM – řešení v praxi“, kde ve spolupráci s A. T. Kearney prezentovala přínosy procesního řízení a automatizace procesů ve firemní praxi. Kromě tematických bloků „Jak vybrat procesy pro optimalizaci a automatizaci“ a „Jak automatizovat a měřit procesy pomocí IT nástrojů“, prezentovali zástupci GE Money Bank průběh a výsledky projektu zavedení BPM platformy v jejich firmě.

Bližší informace

Výsledky průzkumu společnosti Trask: Pohled českých firem na řízení a automatizaci procesů - BPM

28.6.2010

Společnost Trask solutions uspořádala v listopadu 2009 odbornou konferenci „BPM – řešení v praxi“, kde ve spolupráci s A. T. Kearney prezentovala přínosy procesního řízení a automatizace procesů ve firemní praxi. Kromě tematických bloků „Jak vybrat procesy pro optimalizaci a automatizaci“ a „Jak automatizovat a měřit procesy pomocí IT nástrojů“, prezentovali zástupci GE Money Bank průběh a výsledky projektu zavedení BPM platformy v jejich firmě.

Společnost Trask solutions uspořádala v listopadu 2009 odbornou konferenci „BPM - řešení v praxi", kde ve spolupráci s A. T. Kearney prezentovala přínosy procesního řízení a automatizace procesů ve firemní praxi. Kromě tematických bloků „Jak vybrat procesy pro optimalizaci a automatizaci" a „Jak automatizovat a měřit procesy pomocí IT nástrojů", prezentovali zástupci GE Money Bank průběh a výsledky projektu zavedení BPM platformy v jejich firmě.
Odborné konference BPM se zúčastnili zástupci největších českých společností, zejména z oblasti financí a telekomunikací. Během konference proběhl i krátký průzkum, ve kterém se celkem 45 respondentů z řad významných českých firem vyjádřilo svůj pohled na řízení procesů a jejich automatizaci v kontextu své společnosti. Díky tomuto průzkumu máme jedinečnou možnost ukázat, jak tuzemské firmy uvažují o problematice optimalizace, řízení a měření obchodních procesů s podporou IT technologií.

 

Výsledky průzkumu:

 • Je prosazování a fungování BPM ve vaší firmě spíše na IT nebo spíše na byznys útvarech? Shodně 43% odpovídá, že jde o záležitost IT a 43% uvádí byznys útvary
 • Poněkud překvapivě pouze 14% uvádí, že jde o společnou aktivitu byznys - IT

Vysoký podíl IT může značit očekávání byznysu, že IT má samo přijít s nabídkou, jak podpořit obchodní útvary v jejich aktivitách. Přesto, že jde o klíčový faktor úspěchu pro efektivní fungování BPM, je podíl firem, kde na BPM vzájemně spolupracuje byznys + IT poměrně nízký.

 • 41% respondentů uvádí, že by jejich firma našla argumenty pro automatizaci procesů (BPM) zejména na úsporách v oblasti lidských zdrojů
 • 37% především v podpoře klíčových procesů, jejich optimalizaci a v konkurenčních výhodách.
 • Zbylých 22% spojuje rozmach BPM s modernizací a úsporách na straně IT
 • Až 85% respondentů považuje za logické nasadit zároveň s BPM i odpovídající nástroje na jejich podrobné měření a vyhodnocování
 • Dále více než 75% z těchto respondentů považuje za důležitou „vizualizaci" procesů, průběžné vyhodnocení a zobrazení výkonnosti procesů zaměstnanců pomocí porovnání s předepsanými KPI a byznys SLA.


Měřit a sledovat procesy znamená, že firma může okamžitě najít problém nebo příležitost, může na výkonnost procesů navázat systém motivace a odměňování zaměstnanců, nebo ověřit, nakolik byla optimalizace procesů skutečně přínosná.

Zavádění BPM aktivit s podporou vyspělých technologií přináší firmám řadu příležitostí, jak lépe využít vlastního obchodního potenciálu, získat konkurenční výhody a pružně reagovat na změny procesů. Sjednocení a zpřehlednění, odbourání manuální práce pomocí automatizace, rychlá příprava a nasazení procesních aplikací jsou nejčastější reálné přínosy, které zákazníci s funkčním BPM řešením uvádějí.

 

O společnosti Trask solutions

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví
a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.
Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 175 IT odborníků. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji. Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

 

Kontakt:

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

 

 

28.6.2010

Trask se stal obchodním a implementačním partnerem společnosti AAM Technologies Partner

Konzultační a technologická společnost Trask solutions se stala k 1. 1. 2010 obchodním a implementačním partnerem společnosti AAM Technologies pro prodej a implementaci nástroje SAMU (System Architecture Management Utility), který představuje ideální nástroj pro dokumentaci a řízení Enterprise Architecture.

Bližší informace

Trask se stal obchodním a implementačním partnerem společnosti AAM Technologies Partner

28.6.2010

Konzultační a technologická společnost Trask solutions se stala k 1. 1. 2010 obchodním a implementačním partnerem společnosti AAM Technologies pro prodej a implementaci nástroje SAMU (System Architecture Management Utility), který představuje ideální nástroj pro dokumentaci a řízení Enterprise Architecture.

S využitím SAMU získává Trask vhodný nástroj pro rozvoj aktivit a konzultací v oblasti Enterprise Architecture a strategického řízení IT. Partnerství Trask opravňuje k prodeji a implementaci nástroje SAMU. Společnost Trask je výhradním prodejcem nástroje SAMU pro český a slovenský trh.

 

"Hledali jsme nástroj, který našim zákazníkům umožní jednoduše a účelně evidovat a vizualizovat všechny důležité aspekty Enterprise Architecture. Nástroj SAMU společnosti AAM Technologies zajímavým způsobem kombinuje jednoduchost použití a flexibilitu s perfektní podporou vizualizace evidovaných informací. Věříme, že tento nástroj bude přínosem pro řadu našich zákazníků." říká Miroslav Vaic, Senior Manager odpovědný za oblast Business Integration.

 

O společnosti Trask solutions

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.
Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica O2 a další.


Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 175 IT odborníků. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji. Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

 

Kontakt:

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

 

28.6.2010

Finanční výsledky společnosti Trask za rok 2008

Konzultační a technologická společnost Trask solutions dosáhla v roce 2008 největšího finančního růstu ve své historii. Obrat společnosti dosáhl 455 mil. Kč. Při srovnání s rokem 2007 se jedná o nárůst 94%. Počet zaměstnanců vzrostl na 175. Společnost Trask dlouhodobě roste a v ČR patří mezi nejvýznamnější poskytovatele IT služeb v segmentu bankovnictví a pojišťovnictví, nicméně výrazný nárůst zaznamenal nově i v segmentech telekomunikací a průmyslu.

Bližší informace

Finanční výsledky společnosti Trask za rok 2008

28.6.2010

Konzultační a technologická společnost Trask solutions dosáhla v roce 2008 největšího finančního růstu ve své historii. Obrat společnosti dosáhl 455 mil. Kč. Při srovnání s rokem 2007 se jedná o nárůst 94%. Počet zaměstnanců vzrostl na 175. Společnost Trask dlouhodobě roste a v ČR patří mezi nejvýznamnější poskytovatele IT služeb v segmentu bankovnictví a pojišťovnictví, nicméně výrazný nárůst zaznamenal nově i v segmentech telekomunikací a průmyslu.

Na tomto výsledku se podílel především segment financí (65%) a mezi hlavními klienty společnosti Trask se i v roce 2008 objevovala jména jako jsou Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka a řada dalších finančních institucí, ovšem oproti minulosti s výrazným nárůstem realizovaného objemu. Mezi 10 největšími klienty společnosti Trask se v roce 2008 objevují Škoda automobilová či Telefónica O2. „Dlouhodobá spolupráce s vybranými klienty je jedním z hlavních pilířů naší firemní strategie a jsme rádi, že se nám daří ji dlouhodobě naplňovat." říká Filip Tománek, ředitel společnosti.


Na výsledcích společnosti a jejich nárůstu se výrazně podílely i nové oblasti, na které se Trask zaměřuje v posledních dvou letech. Jedná se především o oblasti Business Process Management, Enterpise Content Management a Master Data Management. „Jsme rádi, že nové oblasti v našem portfoliu se ukázaly jako perspektivní a hodně si od nich slibujeme i v příštích letech, kdy se budou zákazníci ještě více zaměřovat na úspory a efektivitu a více než v minulosti budou potřebovat schopnost flexibililně reagovat na měnící se podmínky trhu. Například v oblasti BPM se nám podařilo získat unikátní pozici na trhu a těžko byste dnes hledali implementace takového významu pro klienta jako jsou naše řešení pro GE Money, Komerční banku či ING." dodává Filip Tománek.

 

Nejen hospodářské výsledky a obchodní úspěchy, ale především reakce zákazníků potvrzují, že Trask již radu let posiluje své postavení na trhu IT. Dynamiku růstu potvrzuje i umístění v žebříčku nejrychleji rostoucích společností ve střední Evropě Technology Fast50 pořádaném společností Deloitte nebo přední umístění v TOP 10 nejrychleji rostoucích českých IT společností.

 

O společnosti Trask solutions

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti sektorů působení svých klientů a hluboké praktické expertízy v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení. Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, GE Money, Telefónica O2 a další.
Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994, v současnosti má více než 175 zaměstnanců. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům rychleji a efektivněji inovovat. Více informací najdete na www.trask.cz.

 

Kontakt:

Trask solutions a. s.
Na Pankráci 1724/129
140 00 Praha 4
info@trask.cz
Tel.: (+420) 220 414 111

 

<
>

Mezi naše další kompetence patří